PDA

View Full Version : ایجاد دو فرم درون همدیگر

pedram_ns
شنبه 01 بهمن 1390, 15:57 عصر
با سلام
با نمونه ایی که موجود بود می تونم یک فرم تمام صفحه داشته باشم که همه صفحه رو بپوشونه. این فرم اصلی باید حتما popup باشه؟

حالا می خوام بقیه فرم ها درون این فرم نمایش داده بشه. اگر بقیه فرم ها هم pop up باشن مشکلی نیست ولی من نمیخوام به این صورت باشه و در این صورت فرم هام میرن پشت فرم اصلی.

برای حل این مشکل چکار میشه کرد؟

ممنون

Abbas Amiri
شنبه 01 بهمن 1390, 23:27 عصر
فرمهای Pop up روی فرم قبلی قرار میگیرند حتی اگر فرم قبلی Pop up باشد

مهدی د
یک شنبه 02 بهمن 1390, 10:01 صبح
اگر منظورتان را درست متوجه شده باشم می توان یک سابفرم در فرم اصلی تعبیه کرد و هر زمان که فرمی می خواهد نمایش داده شود در آن سابفرم باز شود (منبع سابفرم با کد تغییر می کند و هر بار فرم دیگری نمایش داده میشود)

pedram_ns
یک شنبه 02 بهمن 1390, 14:05 عصر
ممنون پس یعنی راهی بدون pop up کردن فرم ها نداره؟

ahmad793
سه شنبه 04 بهمن 1390, 14:44 عصر
اگر منظورتان را درست متوجه شده باشم می توان یک سابفرم در فرم اصلی تعبیه کرد و هر زمان که فرمی می خواهد نمایش داده شود در آن سابفرم باز شود (منبع سابفرم با کد تغییر می کند و هر بار فرم دیگری نمایش داده میشود)
چطوری؟ من تازه کارم لطفاً بیشتر توضیح دهید.

royasaz_bam
سه شنبه 04 بهمن 1390, 15:25 عصر
میتوانی با یک کم مطالعه در کتابهای آموزشی اکسس جواب این نمونه سوالات پیدا کنی ولی تا اون موقه ابتدا دو فرم ایجاد کن سپس فرم اصلیت را در نمای دیزاین ببر مصابق عکس گزینه را انتخاب81362و بعد از آن دارگ کنی بر روی فرم د محلی که میخواهی فرم دوم یا بع اصطلاح سابفرم قرار بگیره بعد از آن با کمک ویزار اکسس میتوانی برای آن فرم دوم یا اینکه کوری را انتخاب کنی ولی توصیه میکنم حتما کتابهای آموزشی اکسس را مطالعه و یا حد اقل به سایت "استاد انلاین" قسمت آموزش اکسس یه سر بزن آدرس مطمعنا جوابهای کاملتر و بیشتری پیدا میکنی
http://www.ostadonline.com/courses.asp?a=42

aromega65
سه شنبه 04 بهمن 1390, 20:41 عصر
سلام
جواب جناب امیری درسته و فرمهای Pop up روی هم قرار میگیرن
اگه منظور شما باز شدن چند فرم با همدیگست میتونید از SetFocus استفاده کنید

pedram_ns
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 16:14 عصر
بله بصورت pop up درست کار میکنه.

منظور من هم اینه که چند فرم داشته باشم و نه اینکه سابفرم داشته باشم. به این صورت که یک فرم تمام صفحه ابتدا باز بشه و بقیه فرم ها روی این فرم باز بشن. در حالت pop up کار میکنه ولی وقتی در این حالت نباشه فرمی که باید روی فرم تمام صفحه قرار بگیره میره زیر. چطور اون رو رو قرار بدم؟ این دستور ست فوکوس رو باید چطور بنویسم؟

RESMAILY
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 22:02 عصر
به نام خدا
باسلام اگر درست متوجه شده باشم شما وضعيتMDI خود آكسس را مي خواهيد به دلخواه بازسازي كنيد و اگر اينطور باشد به نظر من نيازي نيست. چرا كه هر تغييري اعم از رنگ يا تصوير پس زمينه يا منو بار را مي شود روي mdi خود آكسس اجرا و بهره برداري نمود.

aromega65
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 23:54 عصر
سلام
میتونی بعد از دستور باز شدن فرم مورد نظر از دستور زیر استفاده کنی :
Forms.Form1.SetFocus
به جای Form1 اسم فرم خودتونو بنویسید

pedram_ns
جمعه 07 بهمن 1390, 15:08 عصر
راستش موفق نشدم :متفکر: