PDA

View Full Version : سوال: لطفاً کمک کنید؟ ایجاد کد unmannaged بوسیله ++C یا C

babakkiani
یک شنبه 02 بهمن 1390, 11:39 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از شما

مدتی ست که کار با Framework رو کنار گذاشتم و (++ C) رو برای یادگیری اصولی انتخاب کردم. یکی از دلایلی که دات نت رو کنار گذاشتم استفاده از ورژنهای فریم ورک بود که زود به زود تغییر می کرد و برنامه توسعه داده شده فریم ورک جدید می خواست . بعد از جستجوی زیاد در میان IDE های مختلف از قبیل Dev C++ Bulide Bloodshed و Eclipse به این نتیجه رسیدم که با ++Microsoft Visual C کار کردن راحت تره اما (exe) که با Dev C++ builder می نویسم روی هر کامپیوتر دیگری کار می کنه اما کدهایی که با Visual C می نویسم دوباره ازم dll مربوطه رو می خواد و دوباره 100 تا چیز می خواد تا یه فایل exe ایی که خودش از هیچ کتابخانه ایی استفاده نکرده اجرا بشه (Runtime) . آیا میشه کدی در visual C تولید کرد که مثل Dev C++ وقتی که فایل exe رو از توی دایرکتوری debug روی کامپیوتر دیگیه ایی که هیچ فریم ورکی روش نصب نیست اجرا بشه؟و احتیاج به Microsoft C++redistributableو یاهیچ برنامه جانبی نباشه؟
منظورم از کد ، exe یک برنامه بسیار ساده مثل "Hello World" هستش که هیچ رفرنسی نداره و احتیاج به هیچ DLL ای برای اجرا شدن نداره.

با سپاس فراوان

(http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=7dt&rls=org.mozilla:en-US:official&sa=X&ei=QsUbT9O6AYft0gHY4unZCw&ved=0CBwQvwUoAA&q=Microsoft+C%2B%2Bredistributable&spell=1)

b.saminjad
یک شنبه 02 بهمن 1390, 16:26 عصر
سلام

با mfc یا win32 میتونی اینکارو انجام بدی

JalaliMehr
یک شنبه 02 بهمن 1390, 18:12 عصر
بله تنظیمات linker رو در حالت static قرار بدید دیگه به هیچ dll ی نیاز نداره فقط مشکلش اینکه حجم فایل exe در حالت static از حالت dynamic بیشتر میشه

babakkiani
سه شنبه 04 بهمن 1390, 09:10 صبح
بله تنظیمات linker رو در حالت static قرار بدید دیگه به هیچ dll ی نیاز نداره فقط مشکلش اینکه حجم فایل exe در حالت static از حالت dynamic بیشتر میشه

از جوابت ممنونم دوست عزیز. کارمو راه اندخت. حالا به نظرت بهترین IDE واسه C++‎ همینیه که من انتخاب کردم یا فکر می کنی انتخاب بهتری هم هست؟
http://www.steptools.com/support/stdev_docs/help/settings_vc10.html

soorena
سه شنبه 04 بهمن 1390, 14:25 عصر
سلام بابک جان

آقا به نظر من انتخاب ide زیاد مهم نیست البته زمانی‌ که کار به انجام پروژه‌های بزرگ میرسه اونجاست که می‌فهمی چه قدر انتخاب ide مهم بوده و توجه نکردی.ولی‌ اصولاً برنامه نویس ++c نیاز چندانی به ide نداره چون شما برنامت رو به فایل‌های مجزا تبدیل میکنی‌ و اون فایل‌ها رو هم داخل پوشه‌های مجزا نگهداری میکنی‌ مثلا کتابخونه‌ها تو یک پوشه و فایل‌های هدر تو یک پوشه و ... و در نهایت همه رو خیلی‌ راحت با یک اسکریپت کامپایل میکنی‌ و این در نهیات همون کاری هستش که تمام ide‌ها انجام میدن برای محیط تایپ کردن هم میتونی‌ از محیط‌هایی‌ مثل gedit یا ++notepad استفاده کنی‌ البته اگه همهٔ این کارا برات سخته و می‌خوای تو یک کلمه خودت رو راحت کنی‌ اونوقت می‌تونم بگم همون devcpp از همه بهتره چون هم کامپایلر خیلی‌ خوبی‌ با خودش داره (البته کامپایلرش رو هم می‌شه عوض کرد ولی‌ همون GCC عالی‌ هستش) و هم محیط سادیی‌ داره.
ا
ولی‌ اگه همهٔ چیزیی‌ که در بالا گفتم ترجیح میدی یک mingw بگیر و خودت رو راحت کن ضمن اینکه برنامت دیگه خیالت راحته که تو لینوکس هم به راحتی‌ کامپایل می‌شه(البته به شرطی که از c استاندارد استفاده کنه.)

babakkiani
شنبه 08 بهمن 1390, 16:23 عصر
از بابت جوابت ممنوم سورنا. حتما بهش توجه می کنم.