PDA

View Full Version : سوال: مخفی کردن، نمایش و بعد به حرکت در آوردن یه تگ توی صفحه

idocsidocs
یک شنبه 02 بهمن 1390, 15:28 عصر
من می خوام یه تگ که شامل فرم و iframe هست ایجاد کنم و محتویات دلخواهم رو داخلش قرار بدم.

بعد کاربر باید بتونه با یه کلیک این تگ رو از حالت مخفی بودن خارج کنه و iframe رو لود کنه و محتویات تگ نمایش داده بشن.

همچنین این تگ باید قابلیت حرکت کردن توی صفحه رو داشته باشه.

با جی کوئری چطور می تونم این کار رو انجام بدم؟

mahmood_4246
دوشنبه 03 بهمن 1390, 18:46 عصر
با دستور load میتونی این کار رو کنی

Saber Mogaddas
دوشنبه 03 بهمن 1390, 19:05 عصر
سلام
با دستورهای

.show()
.hide()

برای حرکت هم می تونید از دستور draggable از این لینک (http://jqueryui.com/demos/draggable/) کمک کنید..
موفق باشی..

idocsidocs
دوشنبه 03 بهمن 1390, 19:19 عصر
برای جابجا کردن بنظر می شه تگ دایو رو با خاصیت position به صورت مطلق تعیین کرد و بعد با استفاده از top و left و مکان ماوس می شه تگ رو جابجا کرد. این گفته درسته؟

سلام
با دستورهایوقتی از دستورهای hide و show استفاده می کنم، و تگ دایو نمایش داده می شه، مکان قرار گیری سایر تگها به چه صورت تعیین می شه؟

cyrusthegreat
سه شنبه 04 بهمن 1390, 09:34 صبح
نگاه کنی، شما اون تگ رو position: absolute می دین. یعنی اینکه دایو های دیگه هیچ کاری به موقعیت این ندارن و اصلا ترکیب صفحه به وجود و عدم وجود این دایو وابستگی نداره. با show و hide هم با توجه به اون top و leftای که بهش دادین موقیعش تایین و روی همه عناصر صفحه نمایش داده می شه، مگر اینکه از z-index استفاده کرده باشین. اوکی؟

شما بهتره از draggable مربوط به Jquery Ui استفاده کنی یا از کتابخانه های جداگانه که مخصوص drag کردن نوشته شدن.

idocsidocs
سه شنبه 04 بهمن 1390, 15:02 عصر
شما بهتره از draggable مربوط به Jquery Ui استفاده کنی یا از کتابخانه های جداگانه که مخصوص drag کردن نوشته شدن.
حجم این کتابخانه چقدره؟

cyrusthegreat
سه شنبه 04 بهمن 1390, 18:23 عصر
حجم این کتابخانه چقدره؟

شما از Jquery می خوای استفاده کنی؟ یا اینکه از کتابخانه های دیگه؟ یه سرچ بزن تو نت من UI ندارم بهت بگم

idocsidocs
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 01:54 صبح
شما از Jquery می خوای استفاده کنی؟ یا اینکه از کتابخانه های دیگه؟ یه سرچ بزن تو نت من UI ندارم بهت بگم
منظورتون اینه که UI با Jquery فرق می کنه؟

tux-world
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 07:37 صبح
از نسخه هايي كه min هستند استفاده كن اينها نسخه هاي كم حجم تر از سورس اصلي هستند اگه واقعا نيازي به تغيير اونها هم نداريد توصيه ميكنم از اونها استفاده كنيد.

idocsidocs
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 12:38 عصر
از نسخه هايي كه min هستند استفاده كن اينها نسخه هاي كم حجم تر از سورس اصلي هستند اگه واقعا نيازي به تغيير اونها هم نداريد توصيه ميكنم از اونها استفاده كنيد.

این مطلب که گفتید درسته اما آیا UI با Jquery فرق می کنه؟