PDA

View Full Version : برنامه یک لایه

RK977877
دوشنبه 03 بهمن 1390, 12:29 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه برنامه ای دارم که نمیخوام لایه Bll و Dal داشته باشه فقط لایه Db داشته باشه
منتها تمام شرطهایی که قراره در Bll بیاند رو در قالب یک متغییر از نوع string که اول شرط آورده شده و بعد عملیات حذف و یا اصلاح و یا اضافه آمده است بنابراین متد موجود در لایه Db فقط پارامتر string که یک query بوده قرار میگیره
به جای اینکه از application پارامتر object به Bll ارسال بشه مثل نام و نام خانوادگی و .. و بعد از Bll به Dal جهت ساخت Query موجود جهت انجام عمایات و بعد ارسال به لایه Db من مستقیما این کار را از Application با ارسال کوئری به لایه Db این کار رو انجام دادم
به من بگید آیا این روش مشکل داره ؟
با تشکر

AliSaeedi_v
دوشنبه 03 بهمن 1390, 13:25 عصر
سلام مشکلی نداره فقط تو برنامه های بزرگ باعث ناخوانایی برنامه و نوشتن کدهای زیاد میشه.

RK977877
دوشنبه 03 بهمن 1390, 15:58 عصر
چرا شما میگید که برنامه ناخوانا میشه ؟
عوضش دیگه نمیخواهید از این لایه به لایه دیگه برید که یه کار اضافیه
از طرفی اگه یه فرم با 20 عدد txxbox داشته باشید و بخواهید برای اون عمل insert - Update - Delete داشته باشید باید 3تا متد برای این کار اضاقه کنید در ثانی باید 20 تا پارامتر هم به اون بدبد در صورتیکه اگه یه کوئری به لایه Db ارسال کنید چه عمل حذف - اضافه - اصلاح همه در قالب یک متد انجام می گیرد
آیا باز هم برنامه ناخواناست ؟
تاره این روش که شما میگید که خیلی باید کد نویسی بشه که ؟

linux
دوشنبه 03 بهمن 1390, 16:48 عصر
بستگی به نوع پروژه و زمان انجام آن دارد قطعا در برنامه نویسی چند لایه، زمان زیاد و کد نویسی بیشتر هست ولی هزینه نگهداری و توسعه نرم افزار و عیب یابی در آینده پایینتر خواهد بود. در شرایطی که برنامه شما منحصر به یک یا دو کار ساده و زمان ایجاد پروژه و استفاده از محدود به چند سه ، چهار روز کاری هست، روش یک لایه شما جواب خواهد داد.

RK977877
دوشنبه 03 بهمن 1390, 17:05 عصر
میشه ایمیلتون رو تو این تایپیک بزارید تا براتون یه مثال بفرستم تا دقیقتر روش بحث بشه ؟

AliSaeedi_v
دوشنبه 03 بهمن 1390, 19:11 عصر
درست مگین ولی برنامه چند لایه برای اینه که یک بار مینویسن و میتونن توی برنامه های مختلف از اون استفاده کنن.مثلا کد مربوط به انتخاب از یک جدول رو مینویسن بعد توی برنامه های مختلف در زمان اجرا فقط با فرستادن نام جدول متد رو فراخونی میکنن.
alisaeedi@mail.com

RK977877
یک شنبه 09 بهمن 1390, 16:48 عصر
ببخشید اگه من 50 تا جدول داشته باشم با فیلدهای متفاوت آیا باید 50 بار insert و 50 بار Update و 50 بار Delete داشته باشم ؟
اینطوری که خیلی کدهام در Bll , Dla ریاد میشه که ؟