PDA

View Full Version : دو سئوال کریستالی

hmm
چهارشنبه 14 آبان 1382, 08:59 صبح
با سلام
1-میخواهم با اجازه شما یه فرم درون crystal report طراحی کنم
این فرم یکم عجیبه بدین معنی که میخواهم یک فاکتور فروش رو چاپ کنم
این فاکتورها دارای 15 سطر ثابت هستند که حتما باید چاپ شوند ولی ممکن است
فقط چند سطر آن مقدار دهی شود لطفا بگویید چگونه این فاکتور را طراحی کنم
2-میخواهم برای فاکتور بالا یک محدوده تعریف کنم مثلا از شماره فاکتور a تا شماره فاکتور b
بصورت متوالی وپشت سر هم این گزارش تکرار بشه و در یک پنجره نمایش داده شود
اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

A.Noor
یک شنبه 18 آبان 1382, 20:56 عصر
با سلام
این دو سوال شما بستگی زیادی به بانک اطلاعاتی شما داره . اگر برای هر فاکتور تعداد نامعینی رکورد ( ردیف وجود داشته باشه ) می‌تونید با گذاشتن یک کادر دور گزارش که قسمتی از آن در محدوده footer گزارش باشه گزارش را طوری تنظیم کنید که پس از آخرین ردیف یک فضای خالی تا پاپین گزارش بیندازد.
اگر هم همیشه 15 رکورد دارید دارید که بعضی از آنها مقدار دارند که کار ساده تر است .
ضمنا می‌توانید از PrameterFields استفاده کنید .

hmm
دوشنبه 19 آبان 1382, 08:18 صبح
با سلام خدمت a.noor
شاید سئالم رو درست مطرح نکردم
شما نوشته اید که در قسمت foother گزارش یک کادر طراحی کنم . خب اینکار
یک روند ثابت رو داره مثلا اگه تعداد رکورد های فاکتور من 4 تا بشه و یا اینکه 14 تا باشه
گزارش بهم میریزه
و در مورد سئوال دوم منظورم اینه که
من میخواهم درون crystal report یک فاکتور را طراحی کنم و موقع اجرا چند بار (به تعداد فاکتور های یک تاریخ خاص ) اجرا شود یعنی تمام فاکتورها زیر هم در یک صفحه قرار بگیرد
لطفا راهنمایی کنید.

A.Noor
چهارشنبه 21 آبان 1382, 22:06 عصر
با سلام
از اینکه در جواب دادن تاخیر داشتم جدا عذرخواهی می‌کنم .
تصویر دوم مربوط به مرحله Design و تصویر اول مربوط به Preview همان گزارش است.
همانگونه که قبلا هم عرض کرده بودم بخشی از کادر شما باید در قسمت Footer گزارش هم بیاید . در اینصورت هر فاکتور در یک صفحه مجزا چاپ می‌شود.
موفق باشید

hmm
شنبه 24 آبان 1382, 06:56 صبح
با سلام خدمت دوست عزیز
جدا متشکرم از اینکه به سئوالاتم پاسخ میدهید
بین قسمتهای detial وpage foother یک section دیگه هم هست که نامش خودنده نمیشه
لطفا اگه نامش رو بنویس ممنون میشم
در ضمن اگه سئوال دوم هم بتونی جواب بدهی که دیگه خیلی توپه

A.Noor
یک شنبه 25 آبان 1382, 22:19 عصر
Report footer
اگر شما در یک جدول مشخصات اصلی فاکتورها مثل شماره فاکتور ، تاریخ ، نام مشتری ، جمع فاکتور و ... و در یک جدول دیگر شرح اقلام فاکتورها را نگهداری کنید می توانید با برقراری رابطه بین فیلد شماره فاکتور دو جدول با هم آنها را بهم متصل کنید در اینصورت وقتی در گزارش فیلدهایی از جدول اصلی مثل شماره و تاریخ فاکتور را در قسمتPageHeader و مابقی فیلدهای اقلام فاکتور مثل ردیف ، نوع کالا و ... در قسمت Details گزارش بیاورید در این صورت هر صفحه گزارش به یک فاکتور اختصاص می‌یابد.
بنابراین وقتی بخواهید فاکتورهای در تاریخ معین یا از شماره تا شماره خاصی را چاپ کنید می‌توانید از SelectionFormula که از پراپرتی های شی کریستال در وی‌بی است استفاده کنید.
برای دیدن نحوه استفاده از این پراپرتی می‌توانید از راهنمای کریستال استفاده کنید .
موفق باشید