PDA

View Full Version : برتری MVC نسبت به WEB FORM

programer2011@yahoo.com
دوشنبه 03 بهمن 1390, 14:02 عصر
سلام
من یه برنامه نویس ASP.NET هستم
و با WEB FROM کار میکنم میخواستم بدونم MVC چه برتری داره؟

EnKamran
دوشنبه 03 بهمن 1390, 15:56 عصر
ببینید دوست عزیز نمی شه گفت برتری داره در حالت کلی، شما باید بینید پروژه ای که می خواهید انجام بدید با کدوم بهتر میشه و اون رو انتخاب کنید خوب WebFroms یک سری مزیت هایی داره و MVC یک سری مزیت های دیگه، شما تو قسمت Toturials سایت ASP.NET فصل اور که یک شناخت از MVC رو میده می تونید ببینید که اونجا هم نوشته تصمیم بگیرید از کدوم روش می خواهید استفاده کنید، یعنی اینجوری نیست که WebForsm کلا کنار گذاشته بشه هر کدوم تو زمینه خاص خودش فعالیت می کنه، همون جا که گفتم برید و مزیتهای هر دو رو ببینید بهتون کمک می کنه.

Leon_SFS
جمعه 21 بهمن 1390, 21:01 عصر
مزیت خیلی داره به نظر من
صفحاتی که طراحی میکنی ساختار بندی میشه،طراحی صفحه و مانور دادن رو html خیلی راحت تره
نتیجه آخری که برای user ارسال میشه در مقایسه با وب فرم زمین تا زیرزمین فرق داره
کدی که MVC ،Generate میکنه خیلی کمتر از وب فرمه،کد نویسی کمی کمتر میشه از بعضی جهات،دیگه از تگهای asp خبری نیست و و و و و....
اگه نظر منو میخوای حتما برو دنبالش چون واقعا لذت بخشه
-----
البته اینم بگم که بیشتر لذتش به خاطر ViewEngine ایه که همراهشه،اگه میخوای از aspx تو MVC استفاده کنی حال نمیده زیاد!

ricky22
جمعه 21 بهمن 1390, 22:29 عصر
سلام.

جدا سازی واقعی UI از Code
بستر آماده برای Unit Testing
خروجی HTML تمیز
نداشتن ViewState
ViewEngine قدرتمند (Razor)
پشتیبانی بهتر از صفحات موبایل و تبلت (ASP.NET MVC 4)
سهولت انجام پروژه های تیمی
ُScaffolding بسیار قوی (http://blog.stevensanderson.com/2011/01/13/scaffold-your-aspnet-mvc-3-project-with-the-mvcscaffolding-package/)

لطفا فیلم های سایت Pluralsight رو نگاه کنید . برادر Scott خیلی شفاف توضیح دادند.
جالب اینه که هرکس ASP.NET MVC کار می کنه تعصب پیدا می کنه روی این بستر نسبت به Web Form.

mosini
شنبه 06 اسفند 1390, 17:40 عصر
خب بهتر هست یه واقعیتی رو درمورد mvc بگم:
برای هر عملی که میخوای انجام بدی باید یه action بنویسی و بعضی وقتها یه model و قطعا یه view جدا.که خود این سه اینقدر زیاد میشه که خسته کننده میشه.ولی خب انتهای کار ،همه چیز تفکیک شده است و شما با یه مجموعه کد نویسی تر و تمیز روبرو هستید.اما زمان develop شما زیاد میشه.دوستان لطفا پروژه های واقعی رو سعی نکنن زمانبندی رو براساس webform بگن چون توش میمونن.
موفق باشید.

Arman92
یک شنبه 07 اسفند 1390, 14:04 عصر
سلام

ASP.Net MVC برای پروژه های بزرگ بهتره استفاده بشه وگرنه برای پروژه های کوچیک واقعا وقت گیر و طاقت فرسا می شه...

برای پروژه های کوچیک همون بهتره که از Web Forms استفاده کنید. این چیزیه که آدام فریمن توی کتابش می گه!!

Leon_SFS
یک شنبه 07 اسفند 1390, 17:16 عصر
سلام

ASP.Net MVC برای پروژه های بزرگ بهتره استفاده بشه وگرنه برای پروژه های کوچیک واقعا وقت گیر و طاقت فرسا می شه...

برای پروژه های کوچیک همون بهتره که از Web Forms استفاده کنید. این چیزیه که آدام فریمن توی کتابش می گه!!

لذتی که کار با mvc میده اصلا گذر زمان رو متوجه نمیشی
آدام یه چی گفته حالا شما توجه نکن