PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده از اسکنر اثر انگشت

sobhan5968
دوشنبه 03 بهمن 1390, 22:41 عصر
با سلام به همه دوستان

آیا کسی با این اسکنرهای کوچیک که برای اثر انگشت هستند کار کرده ؟ و ایا میدونید چجوری باید در نرم افزار ازش استفاده بشه ؟

مثلا کدنویسی خاصی نیاز داره ؟
خروجیش به چه صورت هست ؟؟

اگه راهنمائی کنین ممنون میشوم

skflower
سه شنبه 04 بهمن 1390, 04:02 صبح
من با سنسور اثر انگشت دستگاه حضور و غیاب ساختم. ولی از نمونه ای که به کامپیوتر وصل میشه استفاده نکردم.
توی اون نمونه ای که من ساختم، خروجی بصورت یک کد عددی منحصر به فرد برای هر اثر انگشت بود که با استفاده از ارتباط سریال میبردم روی میکرو.
در واقع فقط کار من دریافت کد و هندل کردن اون بود و اصلا درگیر تصویر و از اینجو حرفا نبود.

god_of_programming
سه شنبه 04 بهمن 1390, 04:22 صبح
خب یه اسکنر انگشت خوب پیدا کن و دیتا شیتشا datasheet بخون که کاملترین و مرجع ترین راهنمای هر قطعه دیتا شیتشه

sobhan5968
سه شنبه 04 بهمن 1390, 10:39 صبح
من با سنسور اثر انگشت دستگاه حضور و غیاب ساختم. ولی از نمونه ای که به کامپیوتر وصل میشه استفاده نکردم.
توی اون نمونه ای که من ساختم، خروجی بصورت یک کد عددی منحصر به فرد برای هر اثر انگشت بود که با استفاده از ارتباط سریال میبردم روی میکرو.
در واقع فقط کار من دریافت کد و هندل کردن اون بود و اصلا درگیر تصویر و از اینجو حرفا نبود.

ایا سنسوری که شما استفاده کردین از طریق پورت سریال قابل اتصال به کامپیوتر هست ؟؟؟

خروجی رو خودش میفرستاد ؟ مثلا شما کلیدی چیزی گذاشتین که پالسی میفرسته و اون شروع به اسکن میکنه یا اینکه نه یکسره شروع به اسکن میکنه ؟؟

sobhan5968
سه شنبه 04 بهمن 1390, 10:41 صبح
خب یه اسکنر انگشت خوب پیدا کن و دیتا شیتشا datasheet بخون که کاملترین و مرجع ترین راهنمای هر قطعه دیتا شیتشه

احتمالا ارزون قیمت نیست ! بالاخره این یه بحث تجربیه که دوستانی که کار کردن راهنمائی کنن طرز استفاده و کد نویسی با سی شارپ و ..... .

skflower
سه شنبه 04 بهمن 1390, 11:34 صبح
ایا سنسوری که شما استفاده کردین از طریق پورت سریال قابل اتصال به کامپیوتر هست ؟؟؟

خروجی رو خودش میفرستاد ؟ مثلا شما کلیدی چیزی گذاشتین که پالسی میفرسته و اون شروع به اسکن میکنه یا اینکه نه یکسره شروع به اسکن میکنه ؟؟

از طریق پورت سریال RS323 نه. ولی با یه مدار ساده با 5000 تومان میتونه وصل بشه. با آی سی Max232 یا Max 233
هر وقت اثر انگشتی رو دتکت می کرد میفرستاد

sobhan5968
سه شنبه 04 بهمن 1390, 13:04 عصر
دوستان دیگه اگه اسکنر نوع اتصال به کامپیوترش و استفاده در برنامه شون رو تجربه کردن و کار کردن تجربیاتشون رو بگن ممنون میشویم

sobhan5968
سه شنبه 04 بهمن 1390, 18:37 عصر
برنامه نوسیان عزیز اگه راهنمائی کنن ممنون میشیم و دیگران هم از این مطلب استفاده میکنند

حسین.کاظمی
دوشنبه 06 اردیبهشت 1395, 02:54 صبح
سلام به همگی
یک پروژه دارم برای صحت هویت مراجعین یعنی باید مراجعین هفت اتاق را بگذرونند می خام از دستگاه اثر انگشت استفاده می کنم (در هر اتاق یک دستگاه اثر انگشت بزارم).!!!
کسی در رابطه با اسکنرهای اثرانگشت در نرم افزار برای ذخیره اثر انگشت و خواندن و تطابق آن اطلاعاتی دارد که در اختیار من و دیگر دوستان بزارند.؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میخام دققا کاری کنم که امروزه سازمان اسناد و املاک کرده توی هر دفترخانه اسناد رسمی یک دستگاه اثرانگشت گذاشتند برای صحت هویت.......

ممنون از همگی