PDA

View Full Version : سوال: مشکل عجیب با حذف سشن

veniz2008
سه شنبه 04 بهمن 1390, 13:55 عصر
سلام دوستان،من با حذف سشن به مشکل برخوردم،در پایین کدهایی رو که استفاده میکنم رو میذارم. وقتی دکمه خروج زده میشه کاربر به صفحه اصلی هدایت میشه و سشن اون بایستی پاک بشه. بعد از خروج اگر کاربر آدرس صفحه ای از سایت رو مستقیما داخل آدرس بار مرورگر تایپ کنه و بخواد وارد سایت بشه اجازه این کار بهش داده نمیشه(چون سشنش پاک شده) ولی اگر از دکمه back مرورگر استفاده کنه میتونه به سایت ورود کنه و مقدار نام کاربری هم واسش نمایش داده میشه،واقعا موندم چرا اینجوریه؟،موندم که در نهایت آیا سشن پاک شده یا نه؟،اگر پاک شده چرا با زدن دکمه back میتونه به سایت ورود کنه؟(توجه:کاربر درون textbox1 نام کاربری خودش رو وارد میکنه)،اینم بگم که از session.remove هم استفاده کردم ولی دقیقا همین مشکل پابرجاست.همچنین از ویندوز7 و اکسپلورر 9 و فایرفاکس 9 استفاده میکنم.
کد مربوط به ارسال سشن هنگام لاگین کردن کاربر:

Session["username"] = TextBox1.Text;
Response.Redirect("Default3.aspx");
کد مربوط به گرفتن سشن و همچنین دکمه خروج:

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
if (Session["username"] == null)
Response.Redirect("HomePage.aspx");
else
Label1.Text = Session["username"].ToString();
}
protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Session.Clear();
Response.Redirect("HomePage.aspx");
}

xalerebvar
سه شنبه 04 بهمن 1390, 14:47 عصر
برای پاک کردنsession مربوطه از این کد استفاده کن، ببین درست می شه:

Session.Abandon();

hamid_shrk
سه شنبه 04 بهمن 1390, 16:03 عصر
این مشکل رو خیلی ها دارن و ربطی به پاک شدن سشن نداره / وقتی دکمه back مرورگر شده میشه صفحه رو از cache میخونه ولی اگه شما تو پیج لود سشن رو چک کرده باشید و بخواد یک عملیات انجام بده چون صفحه رفرش میشه و کد پیج لود ران میشه کاربر رو مجددا بیرون میندازه.
اما این بازم خوب نیست و باید یکار کنید صفحه کش نشه

veniz2008
سه شنبه 04 بهمن 1390, 17:08 عصر
اما این بازم خوب نیست و باید یکار کنید صفحه کش نشه
یه سوال دارم:همین کد رو روی لپ تاپ دوستم نوشتیم،اونجا چنین مشکلی رو نداشتیم،مگه میشه رو سیستم من از کش بخونه ولی رو سیستم اون نخونه؟؟!!،حالا راهکار چیه دوستان؟

mehran_sh_t
سه شنبه 04 بهمن 1390, 19:06 عصر
یه سوال دارم:همین کد رو روی لپ تاپ دوستم نوشتیم،اونجا چنین مشکلی رو نداشتیم،مگه میشه رو سیستم من از کش بخونه ولی رو سیستم اون نخونه؟؟!!

روی هر دو کامپیوتر، با براوزر یکسان چک کردید؟

veniz2008
سه شنبه 04 بهمن 1390, 19:10 عصر
روی هر دو کامپیوتر، با براوزر یکسان چک کردید؟
هر دو اکسپلورر هستن ولی مال من ورژن 9 و مال دوستم ورژن 8 هستش.