PDA

View Full Version : سوال: جستجو در textbox

zeos_man
سه شنبه 04 بهمن 1390, 15:52 عصر
درود

من میخوام یه تکسباکس روی فرمم بزارم بعد هرچی نوشتم در دیتابیس جستجو کنه باید چه کدی بنویسم ؟ لطفا یکی جواب منو بده . ممنونم

Hybrid
سه شنبه 04 بهمن 1390, 15:58 عصر
سلام میتونین از کد زیر که براتون نوشتم استفاده کنین...(اگه میخوای پیشرفت کنی از اینجور سوالا نپرس... اول خودت یه کد بنویس و برای رفع اشکال اون کد بیا سوال بپرس اگه این سوال رو تو فروم های خارجی بپرسی تاپیکت بلادرنگ پاک میشه.)

Function Search(ByVal FieldName As String, ByVal SearchFor As String) As DataTable
Dim oledbDataAdapter1 As New OleDbDataAdapter
With oledbDataAdapter1
.SelectCommand = New OleDbCommand
.SelectCommand.Connection = oledbConnection1
.SelectCommand.CommandType = CommandType.Text
.SelectCommand.CommandText = "Select * from person Where " & FieldName & " like '%" & SearchFor & "%' order by Person_ShAks"
If .SelectCommand.Connection.State <> ConnectionState.Open Then
.SelectCommand.Connection.Open()
End If
.SelectCommand.ExecuteNonQuery()
Dim ds As New MyDs
oledbDataAdapter1.Fill(ds, "Person")
Return ds.Person
End With

End Function

موفق باشید./

shadi khanum
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 12:28 عصر
سوالتون خیلی کلی دوست عزیز.. میخواین تو یه ستون جدولتون بگرده یا کلا توی همه ستون های جدول بگرده؟ نوع فیلدتون چیه؟ دیتابیستون چی هست(اس کیو ال، اکسس،..)؟

Hybrid
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 12:33 عصر
سوالتون خیلی کلی دوست عزیز.. میخواین تو یه ستون جدولتون بگرده یا کلا توی همه ستون های جدول بگرده؟ نوع فیلدتون چیه؟ دیتابیستون چی هست(اس کیو ال، اکسس،..)؟

سلام دوست عزیز این تابع رو که نوشتم واسه بانک های اس کیو ال و اکسس جواب میده فقط کافیه oledb رو به SQl تغییر بدین همچنین داخل کدوم فیلد بگرده رو هم اضافه کردم...

موفق باشید./

shadi khanum
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 14:53 عصر
سلام دوست عزیز این تابع رو که نوشتم واسه بانک های اس کیو ال و اکسس جواب میده فقط کافیه oledb رو به SQl تغییر بدین همچنین داخل کدوم فیلد بگرده رو هم اضافه کردم...

موفق باشید./
دست شما درد نکنه ولی دوست عزیز این چیزی که شما گذاشتین فیلدی که باید روش جستجو شه رو میگیره و اگه ایشون بخواد تمام فیلدهای جدول رو جستجو کنه مجبوره این تابع رو به تعداد فیلدهای جدول اجرا کنه ...
موفق باشید

Hybrid
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 13:18 عصر
دست شما درد نکنه ولی دوست عزیز این چیزی که شما گذاشتین فیلدی که باید روش جستجو شه رو میگیره و اگه ایشون بخواد تمام فیلدهای جدول رو جستجو کنه مجبوره این تابع رو به تعداد فیلدهای جدول اجرا کنه ...
موفق باشید

نه دوست عزیز هیچ مجبور نیست از این تابع برای اون کار استفاده کنه خودش میتونه یه تابع بنویسه که این کار رو انجام بده من این رو واسه اینکه روی کدوم فیلد جستجو رو انجام بده این تابع نوشتم...

موفق باشید./

shadi khanum
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 16:51 عصر
دوست عزیز من هم واسه همین گفتم سوالشون کلیه و نمیشه واسش یه راه حل قطعی داد چون نگفتن چجوری میخوان جستجو انجام بشه. اگرنه که تابع شما بسیار خوبه..
موفق باشی