PDA

View Full Version : سوال:طريقه استفاده از master page

mohandes ehsan
سه شنبه 04 بهمن 1390, 15:54 عصر
دوستان من يك master page ساختم درasp.net 2008 تحت سي شارپ اما نميدونم چطور بايد در صفحات ديگر ازش استفاده كنم:گریه:لطفا كمكم كنيد تشكر

mehran_sh_t
سه شنبه 04 بهمن 1390, 18:10 عصر
سلام
وفتی می خواید صفحه جدید اضافه کنید، در قسمت add new item، با انتخاب page، گزینه ای به نام Select Master Page هم هستش، با انتخاب اون، بعد از ایجاد صفحه، به قسمت انتخاب master page میرید

en_c_778
سه شنبه 04 بهمن 1390, 20:22 عصر
سلام
وفتی می خواید صفحه جدید اضافه کنید، در قسمت add new item،گزینه Web form Using Master Page رو انتخاب کنید به جای انتخاب فرم عادی.
بعدز انتخاب Web form Using Master Page یک فرم به پرژه اضافه میشه که قبلش از شما میپرسه از کدوم Master Page استفاده کنه که شما Master page خودتونو انتخاب میکنی

البته مسیر هایی که من گفتم تو VS2010 هستش

mohandes ehsan
سه شنبه 04 بهمن 1390, 21:05 عصر
آقا اينو بلدم خودم ساختم master pageولي چه جوري ازش استفاده كنم .مستر پيج برا اينه كه كد نويسي كمتر بشه.يعني يه صفحه كه يكسري ازقسمتهاش ثابت باشه كه در هر صفحه جديي موارد جديدي به صفحه اضافه كنيم.حالا چه جوري از اين صفحه كه ساختيم ميخوايم صفحه جديد اضافه كنيمبايد كپي بشه يا ارث بري ؟يا نميدونم...........

mehran_sh_t
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 08:57 صبح
دوست گرامی، در دو پست توضیح داده شده! شما یک بار این کار رو انجام بده، اگر انجام دادی قبلا که سوالت بی مورد هستش!
هر master page یک یا چند contentplaceholder داره، به صورت پیش فرض دو تا هستش. این کنترل های، محل قرار گیری کنترل های هر صفحه هستند.
یعنی شما هر کنترل دیگه ای (خارج از contentplaceholder) در masterpage استفاده کنی، در تمام صفحاتی که از این masterpage استفاده می کنی، نشون داده میشه