PDA

View Full Version : سوال: استفاده از DCU یک یونیت

یوسف زالی
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 05:58 صبح
سلام دوستان.
چطور می تونم از DCU یک یونیت استفاده کنم؟
من می خوام برنامه ای بنویسم که چند تا یونیت داره. یکی از یونیت ها رو برای مسائل امنیتی نمی خوام به همراه سورس بدم و فقط DCU اون رو بدم.
مشکل اینجاست که وقتی PAS رو بر میداری و دلفی رو باز و بسته می کنی هنگام Build اون فایل PAS رو می خواد.
چه طور می شه این کار رو انجام داد؟
خیلی ممنون.

mohsen24000
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 07:49 صبح
سوال: مطمئنید که فایل DCU که می فرمایید با همون ورژن از دلفی کامپایل شده!؟ فکر میکنم شما یکبار اون فایل DCU رو پاک کنید و دوباره برنامه رو با دلفی همراه فایل PAS کامپایل کنید و بعد از اون نباید نیازی به فایل PAS داشته باشه!

Felony
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 08:51 صبح
با چه نسخه ای از دلفی این مشکل رو دارید ؟ نباید همچین موردی پیش بیاد ، وقتی فایل pas مربوطه موجود نباشه کامپایلر به صورت اتوماتیک به فایل کامپایل شده اون یونیت ( dcu ) مراجعه میکنه و ازش استفاده میکنه ، مگر اینکه فایل dcu با نسخه متفاوتی از نسخه فعلی دلفی که دارید باهاش برنامه رو کامپیال میکنید ، کامپیال شده باشه .

یوسف زالی
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 08:53 صبح
من با 7 کار می کنم.
قاعدتا باید بشه. اما داره گیر می ده که نمی شناسم. اون هم فقط موقع بیلد یا اولین کامپایلی که دلفی رو بسته باشی..
مسیرش هم در path ها add شده.
دیدم که بعضی کامپوننت ها این کار رو کردن تو همین ورژن. مثلا همین EhLib اما نمی دونم چرا نمی شه.
لطفا کمک!

یوسف زالی
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 09:17 صبح
آقا یک چیز عجیب!
اصلا DCU ساخته نمی شه. همش داشت از DCU قبل استفاده می کرد.
الان فقط PAS هست اما همچنان DCU نمی ده!

Mask
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 09:18 صبح
حاجی جون.
من تا حالا یه 100 باری این کار رو کردم. در ادامه صحبت دوستان . فایلهای dcu اون یونیت ها رو پاک کنید.بعد با همون نسخه دلفی موجود دوباره pas ها رو کامپایل کن.
اصولا نباید نیاز به فایل Pas باشه. دیگه هر مشکلی باشه باید دنبال چارش تو قسمتهای دیگه باشی.

mohsen24000
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 09:33 صبح
اگه داری با ویندوز سون کار میکنی بد نیست خود دلفی رو با as Admin ران کنی شاید مشکل ساخت dcu حل بشه!

BORHAN TEC
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 09:36 صبح
طبق مطالبی که دوستان عرض کردند فایل dcu را در مسیر برنامه خودتان قرار دهید و سپس فایل pas مربوط به آنرا از پنجره project manager حذف نمایید.

یوسف زالی
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 09:40 صبح
نه. الان فایل DCU اصلا ساخته نمی شه.
مشکل ویندوز نیست.

یوسف زالی
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 09:42 صبح
با عرض معذرت فهمیدم چش بود.
مسیر های DCU دست خورده بود.
از همه عزیزان عذر می خوام.
:خجالت: