PDA

View Full Version : سوال: ذخیره کردن عکس در دیتابیس یا ذخیره کردن آدرس عکس

sjhosseini
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 06:23 صبح
برای یه وب سایت خبری که داخلش گالری تصویر هم وجود داره کدوم حالت رو پیشنهاد میکنیین
ذخیره کردن خود عکس(در یک فیلد image) در دیتابیس یا ذخیره کردن آدرس عکس (در یک فیلد nvarchar)در دیتابیس
هر کدوم معایب و مزایایی دارن مثلا اگه خود عکس در دیتابیس باشه مدیریتش خیلی راحتتره ولی شنیدم سرعت بارگزاری سایت رو پایین میاره البته در حد شنیده های غیر رسمی هستش.
در ضمن از نظر میزان فضای ذخیره سازی هم محدودیتی وجود نداره هر چند در هر دو حالت یک مقدار حجم روی هاست اشغال میکنه چون اگه آدرسشو بخوام ذخیره کنم ابتدا عکس رو باید توی هاست آپلود کنم.
نظر دوستان رو میخواستم بدونم
ممنونم

hamid_shrk
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 08:17 صبح
بهترین حالت ذخیره سازی عکس روس سرور و آدرس یا نام عکس در دیتابیس هست.
واکشیش خیلی سریعتر هست / مدیریتش هم اصلا سخت نیست

alonemm
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 10:02 صبح
برای یه وب سایت خبری که داخلش گالری تصویر هم وجود داره کدوم حالت رو پیشنهاد میکنیین
ذخیره کردن خود عکس(در یک فیلد image) در دیتابیس یا ذخیره کردن آدرس عکس (در یک فیلد nvarchar)در دیتابیس
هر کدوم معایب و مزایایی دارن مثلا اگه خود عکس در دیتابیس باشه مدیریتش خیلی راحتتره ولی شنیدم سرعت بارگزاری سایت رو پایین میاره البته در حد شنیده های غیر رسمی هستش.
در ضمن از نظر میزان فضای ذخیره سازی هم محدودیتی وجود نداره هر چند در هر دو حالت یک مقدار حجم روی هاست اشغال میکنه چون اگه آدرسشو بخوام ذخیره کنم ابتدا عکس رو باید توی هاست آپلود کنم.
نظر دوستان رو میخواستم بدونم
ممنونم

باسلام:
معمولا در مواردی ذخیره در پایگاه داده انجام میگیره که از نظر سرعت مشکلی نباشه و امنیت داده بالا باشه.
اما ذخیره فایل و آدرس دهی میتونه هم از نظر سرعت و دانلود فایل ساده تر باشه.

بسته به نوع داده خود و امنیت اون خودتون انتخاب کنید.

موفق باشید.

sjhosseini
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 14:50 عصر
بهترین حالت ذخیره سازی عکس روس سرور و آدرس یا نام عکس در دیتابیس هست.
واکشیش خیلی سریعتر هست / مدیریتش هم اصلا سخت نیست

تو این حالت حذف عکسها همچنین بررسی نامهای مشابه و همچنین دسته بندی اونا و پشتیبان گیری از اونا باعث دردسره ولی از جهت کارایی فکر کنم بهینه باشه

hamid_shrk
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 14:58 عصر
حذفش با این دستور :

System.IO.File.Delete(Server.MapPath("آدرس"));

بررسی نام تکراری هم الگوریتم داره که تو همین سایت زیاد بحثش شده / فقط میمونه پشتیبانی که خوب هر راهی سختی های خودش رو داره.

Saman Hashemi
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 08:04 صبح
شما برای کیفیت بهتر این قسمت پروژه از FileManager ها هم استفاده کنید خیلی بهتون کمک میکنه و بسیاری ازین موارد در نظر گرفتن و نیازی به کد نویسی از ابتدا نداره...!