PDA

View Full Version : سوال: حذف شدن کوکی بعد از بستن پنجره مرورگر

veniz2008
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 17:25 عصر
سلام دوستان،من اطلاعات مربوط به مدیر سایت رو با کوکی ها انتقال میدم(منظور از اطلاعات مدیر همان نام کاربری مدیر هستش)،حالا وقتی پنجره مرورگر رو میبندم و دوباره سایت رو اجرا میکنم وقتی میخوام وارد صفحات مربوط به مدیریت بشم پیغام میده که کوکی حذف شده(در واقع null هستش) و اجازه دسترسی به صفحات رو نمیده،من از کدهای زیر برای فرستادن و دریافت کوکی استفاده میکنم:
کدی که هنگام لاگین کردن مدیر باهاش کوکی رو میفرستم:

HttpCookie cookie = new HttpCookie("idperson", TextBox1.Text);
Response.Cookies.Add(cookie);
Response.Redirect("Admin.aspx");
و از کد زیر در pageLoad صفحات مدیریت استفاده میکنم:

HttpCookie cookie = Request.Cookies["idperson"];
if (cookie != null)
Label1.Text = cookie.Value;
else
Response.Redirect("HomePage.aspx");
اینم بگم که از هیچ کدی برای حذف کوکی استفاده نمیکنم و فقط پنجره مرورگر رو میبندم(مرورگرم اکسپلورر هستش)،در یک جمله هدفم اینه که مدیر بعد از اولین بار که لاگین میکنه در دفعات بعدی نیازی به وارد کردن نام کاربری و پسوردش نباشه و با تایپ آدرس مستقیم صفحات بتونه وارد صفحات مربوط به خوش بشه.

hamid_shrk
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 17:42 عصر
باید به کوکی زمان بدید :

HttpCookie aCookie = new HttpCookie("lastVisit"); aCookie.Value = DateTime.Now.ToString(); aCookie.Expires = DateTime.Now.AddDays(1); Response.Cookies.Add(aCookie);

veniz2008
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 18:08 عصر
مرسی دوست عزیز،مشکلم حل شد فقط خط مربوط به acookie.value رو چرا برابر با datetime.now.tostring قرار دادی؟،وقتی از این کد استفاده کردم به جای نام کاربری مدیر،زمان و تاریخ فرستاده شد که البته با قرار دادن مقدار نام کاربری به جای عبارت بالا مشکل حل شد.

Mostafa_Dindar
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 20:11 عصر
از اونجایی که کوکی در کلاینت ذخیره میشه , نگهداری اطلاعات Sensitive به هیچ وجه کار درستی نیست . لطفا از State management ها به شکل صحیح تری استفاده نمائید

hamid_shrk
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 08:30 صبح
مرسی دوست عزیز،مشکلم حل شد فقط خط مربوط به acookie.value رو چرا برابر با datetime.now.tostring قرار دادی؟،وقتی از این کد استفاده کردم به جای نام کاربری مدیر،زمان و تاریخ فرستاده شد که البته با قرار دادن مقدار نام کاربری به جای عبارت بالا مشکل حل شد.
این فقط یک سمپل بود عزیز