PDA

View Full Version : پشتیبان و بازیابی اطلاعات

sh2007
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 19:19 عصر
دوستان سلام
من برای کانکشن استرینگ پروژه هام ای این کد استفاده می کنم

Data Source=.\sqlexpress;AttachDbFilename=G:\Vb20010\Ba ckRestore\DataBase\MyDb.mdf;Integrated Security=True
و توی پشتیبان گیری هیچ مشکلی ندارم اما توی بازیابی اطلاعات مشکل دارم و این خطارو می دهد

RESTORE cannot process database 'G:\VB20010\BACKRESTORE\DATABASE\MYDB.MDF' because it is in use by this session. It is recommended that the master database be used when performing this operation.
RESTORE DATABASE is terminating abnormally.

با تلاش زیاد بالاخره متوجه شدم که امکان بازیابی اطلاعات توی این نوع کانکش استرینگ وجود نداره دوستان نظری بدید شاید مشکل من حل بشه
ممنون

shadi khanum
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 21:49 عصر
دوست عزیز این پیغام داره میگه شما همون دیتابیسی که بهش وصل شدی و sonnection زدی رو میخوای restore کنی. شما باید مثلا تو کانکشن استرینگ به master وصل شی و یعد یه فایل backup رو restore کنی. ببین این connection که الان داری مثلا به دیتابیس Mydb وصل و تو میخوای با همین connection، دیتابیس MYDB رو Resore کنی. یه SQLConnection دیگه درست کن که به master کانکت بشی و با اون connection دیتابیست رو Restore کن

sh2007
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 06:40 صبح
دوست عزیز این پیغام داره میگه شما همون دیتابیسی که بهش وصل شدی و sonnection زدی رو میخوای restore کنی. شما باید مثلا تو کانکشن استرینگ به master وصل شی و یعد یه فایل backup رو restore کنی. ببین این connection که الان داری مثلا به دیتابیس Mydb وصل و تو میخوای با همین connection، دیتابیس MYDB رو Resore کنی. یه SQLConnection دیگه درست کن که به master کانکت بشی و با اون connection دیتابیست رو Restore کن
من قبلا اينكار رو كرده بودم اما درست نشده اصلا پروژه آزمايشي من اينجاست دوستان لطفا اونو دانلود و آزمايش كنيد ممنون مي شم

sh2007
جمعه 07 بهمن 1390, 10:44 صبح
خیلی جالبه 21 بار دانلود شده ولی کسی نظری نداره

فرید نجفلو
شنبه 15 بهمن 1390, 01:39 صبح
دوست عزیز شما باید قبل از این خط:

Dim Cmd As New SqlClient.SqlCommand(Nothing,Cn)

این کد رو اضافه کنید:

Cn.ChangeDatabase("master")

یا قبل از دستور Restore دستور use master رو اضافه کنید