PDA

View Full Version : سوال: عوض کردن ایتم combox

ji ming u
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 11:25 صبح
یه combox دارم که به پایگاه داده وصل است
من میخام وقتی یک button را کلیک کنم یک آیتم خاص از combox را انتخاب وکندو به عنوان text در combox بنویسد
استیلش هم DropDownList است.

Hybrid
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 11:52 صبح
سلام ، برای اینکار چند تا روش وجود داره یکی اینه بیای مستقیم نام اون آیتم رو بنویسید :

comboBox1.SelectedItem = "siavash";

2) یه روش دیگه اینه بیای از طریق ایندکس آیتم ، ایتم رو انتخاب کنی ( ایندکس ها از صفر شروع میشن یعنی اینکس اولین ایتم از کامبو صفره) مثل :

comboBox1.SelectedIndex = 0;

موفق باشید./

ji ming u
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 12:06 عصر
چون combox از اول به پایگاه داده وصل است اتوماتیکی اولین ایتم موجود در جدول را به عنوان text مینویسد
1
comboBox1.SelectedItem = "siavash";

جواب نمیده

Hybrid
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 12:11 عصر
منظورت رو دقیقا نفهمیدم شما میخوای چه آیتمی رو انتخاب کنین یا ایندکسش رو بدست بیار و طبق مثال بالا سلکت کن یا از طریق خصوصیت Text همون ایتم و از روش اول مثال بالا استفاده کن فکر نمیکنم مشکلی باشه.

موفق باشید./

ji ming u
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 12:22 عصر
روشی که تو گفتی زمانی جواب میده که کامبو به پایگاه داده وصل نباشه
وقتی کامبو به پایگاه وصل میشه قضیه فرق میکنه

Hybrid
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 12:33 عصر
میشه شما بهم بگین چه فرقی میکنه ؟؟؟ چون من همین الان امتحان کردم و جواب داد ...

تنها تفاوتش اینه که باید تو خط آخر یعنی وقتی که داده ها رو بایند میکنی اضافش کنید.یه کم دقت کنین مشکلت حل میشه.

موفق باشید./

amir3321
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 15:12 عصر
ببین اگه بایند کردی حتما به value مقدار دادی برای انتخاب باید از comboBox1.SelectedValue استفاده کنی و معمولا id رو به ValueMember پاس میدهند و name یاهر مقدار نمایشی دیگر رو با DisplayMember که موقع انتخاب هم از اونها می تونی استفاده کنی

shadi khanum
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 17:25 عصر
وقتی دیتای کمبو به یه کالکشنی وصل باشه همونجوری که دوستمون گفت حتما displayMember و ValueMember داری..
حالا وقتی میخوای آیتم خاصی رو انتخاب کنی اگه Value او آیتم رو میتونی از کالکشنت بدست بیاری یا به هر طریقی داری میگی cmb.selectedvalue=value
اگه مثلا value رو نداری و text اون آیتم رو داری میتونی بگی cmb.comboBox1.SelectedText = value اگر هم ایندکس رو داری که با Selectedindex میتونی کار کنی..