PDA

View Full Version : حرفه ای: محاسبه عبارت محاسباتی که به صورت رشته می باشد

amir.khanlari
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 12:28 عصر
سلام به همه برنامه نویس ها
من تویه برنامم محاسبه عبارات محاسباتی رو خیلی استفاده می کنم.عباراتمم در پیچیده ترین حالت به این شکل هست : ax+bx^c+z که در آن a,b,c,z مشخص و x در زمان اجرا مقدار دهی میشه.در حال حاضر به این شکل عمل میکنم که پس از مقدار دهی x عبارت رو به sql میفرستم و نتیجه رو از sql می گیرم.مشکلی که هست اینه که این عمل به تعداد دفعات زیادی انجام میشه و سربرار زیادی رو روی sql ایجاد میکنه.اینم بگم که مدت زمان محاسبه برام خیلی مهم هست.
کسی راه حلی به نظرش می رسه؟
ممنونم.

AliSaeedi_v
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 13:31 عصر
سلام جدولت رو توی فایل xmlذخیره کن و مراجعات رو به اون فایل ارجاع بده.این کار رو توی سایت های خبری که تعداد بازدیدها زیاده انجام میدن

amir.khanlari
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 15:40 عصر
مسئله اصلی اینجا اینه که در کوتاهترین زمان یک عبارت محاسبه بشه.فکر نمیکنم xml توی این زمینه کمکی کنه.

shadi khanum
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 17:34 عصر
میتونی خودت یه تابع تو برنامه واسه محاسبه دستوراتت بنویسی.. من خودم این کار رو کردم و واسه محاسبات پیچیده تر هم خوب جواب میده. چون میدونی دستوراتت به چه فرمت و کاربر واسه خودش هر عبارت یا هر علامتی رو وارد نمیکنه کار ساده ایه..
موفق باشی

linux
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 17:55 عصر
سلام به همه برنامه نویس ها
من تویه برنامم محاسبه عبارات محاسباتی رو خیلی استفاده می کنم.عباراتمم در پیچیده ترین حالت به این شکل هست : ax+bx^c+z که در آن a,b,c,z مشخص و x در زمان اجرا مقدار دهی میشه.در حال حاضر به این شکل عمل میکنم که پس از مقدار دهی x عبارت رو به sql میفرستم و نتیجه رو از sql می گیرم.مشکلی که هست اینه که این عمل به تعداد دفعات زیادی انجام میشه و سربرار زیادی رو روی sql ایجاد میکنه.اینم بگم که مدت زمان محاسبه برام خیلی مهم هست.
کسی راه حلی به نظرش می رسه؟
ممنونم.
تکراری ، قبلا جواب داده شده. بگردید پیدا می کنید

amir.khanlari
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 18:36 عصر
همه اون تاپیک هارو دیدم.توی اونها عنوان شده که از تبدیل عبارت محاسباتی به پیشوندی استفاده بشه ولی زمان محاسبه این خیلی یشتر از ارسال عبارت به sql هست.

amir.khanlari
شنبه 08 بهمن 1390, 23:38 عصر
دوستان یعنی کسی روشی سریع برای محاسبه فرمول (عبارت)محاسباتی نمی دونه؟