PDA

View Full Version : آموزش: چند سوال ساده از، مسترپیج ؛ دیتابیس ؛ فارسی ساز

shafiei7
جمعه 07 بهمن 1390, 13:59 عصر
با سلام

سوال 1: من یک مسترپیج دارم حالا یک پوشه بنام Admin ساختم و داخل اونم صفحه ایجاد کردم و به مستر پینج که قبل از این پوشه قرار داده لینک کردم ولی عکسهای مسترپیج رو نمیخونه و باید عکسها در خود پوشه Admin هم یکبار دیگه کپی بشه تا بتونه بخونه. راه حل چیه که نخوام در دو جای سایت عکسهای مسترپینج رو کپی کنم؟

سوال 2: من دیتابیس رو از خود ویژوال استادیو 2010 ساختم بوسیله پنجره Server Explorer راست کلیک کردم و گزینه Add New SQL Server Database زدم حالا فقط میتونم یک فایل SQL اکسپورت کنم ازش و در هاستینگ میتونم آپلودش کنم، ولی سوالم اینه که اگر ویندوز عوض کنم چطوری باید دیتابیس رو ری استور کنم چون سعی کردم از همین طریق دیتابیس اکسپورت شده ولی نشد. پسوند فایل اکسپورت شده sql هست.

سوال 3: از اپلیکیشن ها مثلا اپلیکشن فارسی ساز، چطوری باید استفاده کرد؟ کجای پروژه باید کپی و نصب بشه که من در برنامه نویسی بتونم ازشون استفاده کنم؟

با تشکر

programer-ir
جمعه 07 بهمن 1390, 14:20 عصر
سوال 1: من یک مسترپیج دارم حالا یک پوشه بنام Admin ساختم و داخل اونم صفحه ایجاد کردم و به مستر پینج که قبل از این پوشه قرار داده لینک کردم ولی عکسهای مسترپیج رو نمیخونه و باید عکسها در خود پوشه Admin هم یکبار دیگه کپی بشه تا بتونه بخونه. راه حل چیه که نخوام در دو جای سایت عکسهای مسترپینج رو کپی کنم؟

آدرس رو اشتباه وارد کردید کد بزارید

crazy_1892
جمعه 07 بهمن 1390, 14:38 عصر
با سلام

سوال 2: من دیتابیس رو از خود ویژوال استادیو 2010 ساختم بوسیله پنجره Server Explorer راست کلیک کردم و گزینه Add New SQL Server Database زدم حالا فقط میتونم یک فایل SQL اکسپورت کنم ازش و در هاستینگ میتونم آپلودش کنم، ولی سوالم اینه که اگر ویندوز عوض کنم چطوری باید دیتابیس رو ری استور کنم چون سعی کردم از همین طریق دیتابیس اکسپورت شده ولی نشد. پسوند فایل اکسپورت شده sql هست.

سوال 3: از اپلیکیشن ها مثلا اپلیکشن فارسی ساز، چطوری باید استفاده کرد؟ کجای پروژه باید کپی و نصب بشه که من در برنامه نویسی بتونم ازشون استفاده کنم؟

با تشکر

از دیتابیسی که در پوشه پروژه هست کپی بگیر

vahid.ch013
جمعه 07 بهمن 1390, 18:15 عصر
من یک مسترپیج دارم حالا یک پوشه بنام Admin ساختم و داخل اونم صفحه ایجاد کردم و به مستر پینج که قبل از این پوشه قرار داده لینک کردم ولی عکسهای مسترپیج رو نمیخونه و باید عکسها در خود پوشه Admin هم یکبار دیگه کپی بشه تا بتونه بخونه. راه حل چیه که نخوام در دو جای سایت عکسهای مسترپینج رو کپی کنم؟قبل از ادرس عکس ~ رو اضافه کنید.
img.imageurl="~\\Admin\\pic.jpg"

من دیتابیس رو از خود ویژوال استادیو 2010 ساختم بوسیله پنجره Server Explorer راست کلیک کردم و گزینه Add New SQL Server Database زدم حالا فقط میتونم یک فایل SQL اکسپورت کنم ازش و در هاستینگ میتونم آپلودش کنم، ولی سوالم اینه که اگر ویندوز عوض کنم چطوری باید دیتابیس رو ری استور کنم چون سعی کردم از همین طریق دیتابیس اکسپورت شده ولی نشد. پسوند فایل اکسپورت شده sql هست.
از DB میتونید backUp تهیه کنید و بعد اون رو restore کنید.

M.KH-SH
جمعه 07 بهمن 1390, 19:36 عصر
یک سئوال برام پیش اومد که خیلی هم ابتدایی هستش

برای استفاده از بانک sql روی لوکال هاست از چه طریقی باید استفاده کنم؟؟

در حال حاضر از mysql روی سرور دارم استفاده میکنم ولی نیاز دارم که از خود sql استفاده کنم sql هم بلد هستم فقط بحث وب رو نمیدونم باید چهجوری به پروژه مورفی کنم
از ویزارد هم خوشم نمییاد

میخوام اول sql رو به صورت offline استفاده کنم روی پروژه ام و بعد از اتمام کار اونو publish کنم

اگه امکانش هست کمکم کنین

مرسی

shafiei7
شنبه 08 بهمن 1390, 09:20 صبح
قبل از ادرس عکس ~ رو اضافه کنید.
img.imageurl="~\\Admin\\pic.jpg"

از DB میتونید backUp تهیه کنید و بعد اون رو restore کنید.
طریقه بک آپ گیری چطور هست من هیچ جایی ندیدم بشه این کارو کرد فقط دگمه Publish داره

Saman Hashemi
شنبه 08 بهمن 1390, 13:05 عصر
طریقه بک آپ گیری چطور هست من هیچ جایی ندیدم بشه این کارو کرد فقط دگمه Publish داره
شما از نسخه Express استفاده میکنید برای اینکه از امکانات بیشتر SqlServer بهره مند بشید یا Sql Server Management Studio نصب کنید یا از یه نسخه دیگر SqlServer استفاده کنید...!