ورود

View Full Version : سوال: افزایش طول عمر SESSION

mohammadyaser
شنبه 08 بهمن 1390, 09:58 صبح
با سلام
چطور طول عمر یک SESSION خاص رو زیاد کنم.

hamid_shrk
شنبه 08 بهمن 1390, 10:04 صبح
بعید میدونم بشه زمان رو برای یک سشن خاص افزایش داد ، و باید این کار رو رو کل سشن ها اعمال کنید که راه های مختلفی داره

vahid.ch013
شنبه 08 بهمن 1390, 10:11 صبح
تا اغونجایی که میدونم با اعمال تغییرات در timeout ، تمامی session ها زمان انقضاشون تغییر میکنه.
برای تغییر اون هم میتونید از Web.config این کار رو انجام بدید:
<authentication mode="Forms">
<forms defaultUrl="...." loginUrl="......" name="....." timeout="120"/>
</authentication>

mohammadyaser
شنبه 08 بهمن 1390, 11:15 صبح
با تشکر از توجه شما
من می خوام در زمان login کاربر یک دکمه(به خاطر سپردن)بگذارم که وقتی کاربر روی اون کلیک کرد .کاربر در خاطر سیستم بمونه.چطور این کارو انجام بدم و این طول عمر رو بهتره چقدر تعریف کنم که سرور خیلی سنگین نشه.البته شما فرض کنید تعداد کاربر های سیستم من تقریبا 700 نفر باشن

hamid_shrk
شنبه 08 بهمن 1390, 11:24 صبح
برای اینکار باید از cookie استفاده کنید.
یک کوکی موقع تیک خوردن تعریف کنید که user و pass رو توش ذخیره کنید و وقتی صفحه لود میشه اول چک کنید که اگه کوکی وجود داشت اطلاعات رو پرکنید

vahid.ch013
شنبه 08 بهمن 1390, 11:30 صبح
FormsAuthentication.RedirectFromLoginPage(TxtUserN ame.Text,chkremember.checked);
برای ایجاد Cookie که نام کاربری رو به خاط بسپاره پارامتر دوم RedirectFromLoginPage رو برابر true کنید.(اگه chkremember.checked تیک خورده بشه به خاطر میسپاره).
بهتره مدت انقضای Session رو زیاد در نظر نگیرید، در نظر گرفتن 30 دقیقه به این معنا نسیت که زمانی که کاربر login کرد 30 دقیقه بعد Session منقضی خواهد شد، زمان Idle شدن user رو در نظر بگیرید.اگه یک user مدت 30 دقیقه هیچ عملی در سایتتون انجام نده اون زمان منقضی خواهد شد.

alonemm
شنبه 08 بهمن 1390, 13:26 عصر
برای اینکار باید از cookie استفاده کنید.
یک کوکی موقع تیک خوردن تعریف کنید که user و pass رو توش ذخیره کنید و وقتی صفحه لود میشه اول چک کنید که اگه کوکی وجود داشت اطلاعات رو پرکنید

معمولا فقط نام کاربری رو در یک کوکی ذخیره میکنند.
ذخیره نام کاربری و کلمه عبور در کوکی امنیت رو برابر 0 میکنه دوست من.

موفق باشید.

hamid_shrk
شنبه 08 بهمن 1390, 13:37 عصر
معمولا فقط نام کاربری رو در یک کوکی ذخیره میکنند.
ذخیره نام کاربری و کلمه عبور در کوکی امنیت رو برابر 0 میکنه دوست من.

درسته حواصم به این موضوع نبود.
ممنون