PDA

View Full Version : سوال: نحوه ی نوشتن connection string برای اتصال پایگاه به یک برنامه ی تحت وب ؟

b.i.r.i.y.a
شنبه 08 بهمن 1390, 13:08 عصر
سلام دوستان.
من یک تازه کار هستم. برای پروژه ی پایانی کارشناسیم طراحی و پیاده سازی یک برنامه ی تحت وب مدیریت کتابخانه رو انتخاب کردم ، درحالی که اطلاعاتم در زمینه ی برنامه نویسی پیشرفته خیلی کمه. به خصوص تحت وب. ولی چون میخوام همزمان با آماده کردن پروژم چیزهای جدید یاد بگیرم همچین پروژه ای برداشتم.
بهرحال امیدوارم در این مسیر ، راهنماییم کنید. چون احتمالا سوالات زیادی برام پیش خواهد آمد. و منم امیدوارم اینجا پاسخ سوالاتمو پیدا کنم.
بهرحال پیشاپیش از راهنمایی های دوستان سپاسگزارم.
به عنوان سوال اول لطفا برام توضیح بدید connection string ی که برای اتصال به پایگاهم باید بنویسم چجوری میشه؟

fakhravari
شنبه 08 بهمن 1390, 13:20 عصر
با سلام
به خدا وقتی سوال شما رو دیدم نمیخواستم جواب بدم چون مثل شما افراد زیادی بودند که id yahoo منو داشتند و خیلی سوال ساده میبرسیدند و
مشکل اونها هم مثل شما این بود پروژه ای میگرفتند که بلد نبودند و میخواهند در طی زمان کوتاه همه چیزو یاد بگیرند.
برنامه نویسی تحت وب اشکالات چند برابر تحت ویندوزه و یادگیری هم زمان میبره
نمونه برنامه
http://barnamenevis.org/showthread.php?319398

b.i.r.i.y.a
شنبه 08 بهمن 1390, 13:48 عصر
با سلام
به خدا وقتی سوال شما رو دیدم نمیخواستم جواب بدم چون مثل شما افراد زیادی بودند که id yahoo منو داشتند و خیلی سوال ساده میبرسیدند و
مشکل اونها هم مثل شما این بود پروژه ای میگرفتند که بلد نبودند و میخواهند در طی زمان کوتاه همه چیزو یاد بگیرند.
برنامه نویسی تحت وب اشکالات چند برابر تحت ویندوزه و یادگیری هم زمان میبره

دوست عزیز :
یک اینکه بابت راهنماییتون خیلی خیلی ممنونم.
دو اینکه من کجا گفتم که میخوام تو همین پروژه همه چیزو یاد بگیرم!؟
سه اینکه هم شما حق دارید هم ما تازه کارهایی که میخوایم چیزهای جدید یاد بگیریم (ولی معمولا زمان کافی نداریم و یا اینکه راهشو بلد نیستیم). شما اینوهم در نظر بگیر که دانشگاه های ما خیلی چیزا بخصوص علوم کاربردی رو به ما یاد نمیدن و ما مجبوریم سوالاتمونو یه همچین جاهایی مطرح کنیم. چون در اطرافمون افراد خبره نمیشناسیم.

alonemm
شنبه 08 بهمن 1390, 14:01 عصر
باسلام:
دوست من بهتره شما برای شروع مباحث اولیه برنامه نویسی رو یاد بگیرید (در همین تالار هم مباحث و فیلم های آموزشی هست) سپس برای قسمت هایی که متوجه نشدید و یا پیشرفته تر هست در قالب یک تاپیک مطرح کنید.

موفق باشید.

fakhravari
شنبه 08 بهمن 1390, 14:40 عصر
با سلام
چقدر آشنایی دارید. در حد Insert , update , delete , select
چون سوال شما در باره کانکشن بود ما فقط 1 کانکشن داریم و به تعداد دستورات داریم

M.KH-SH
شنبه 08 بهمن 1390, 15:26 عصر
دوستان اگه امکان داره کانکشن sql server 2005 رو برای پروژه asp بهم بدین چون جدا نمیدونم تو یک پروژه وب سایت باید چطور بهش عمل کنم

همیشه connection string هام رو از سایت ::: http://www.connectionstrings.com/ مینویسم و همشون هم درست هست ولی برای وب سایت و اضافه کردن sql server به پروژه در aspx مشکل دارم

چون رشته تحصیلی من کامپیوتر نیست و وقت رفتن و از پایه شروع کردن بخش asp رو ندارم برای همین سئوال میپرسم

خواهشا اگه امکان داره کمک کنین تا این بانک رو من به پروژه اضافه کنم و بتونم روش کارای که خودم رو میخوام انجام بدم
در حال حاضر دارم از mysql روی هاست استفاده میکنم و تنها مشکلم اینه که حتما باید آنلاین باشم وگر نه مشکلی برای این کار ندارم

لطفا راهنمایی کنین

مرسی

programer-ir
شنبه 08 بهمن 1390, 17:11 عصر
بد ترین کار ممکن اینه که پروژه تحت وب سنگین بر داری و تازه بخوای یک شروع کنی به یاد گیری ......... اشتباه....... تازه بدترشهم اینه که بخوای با ایجاد تاپیک به جواب برسی تاپیک برای موقعی که مطلبی رو بخونیو جاییش مشکل داشته باشی حداقل برای شروع خرید یک کتاب یا دانلود یک پی دی اف

b.i.r.i.y.a
شنبه 08 بهمن 1390, 19:47 عصر
باسلام:
دوست من بهتره شما برای شروع مباحث اولیه برنامه نویسی رو یاد بگیرید (در همین تالار هم مباحث و فیلم های آموزشی هست) سپس برای قسمت هایی که متوجه نشدید و یا پیشرفته تر هست در قالب یک تاپیک مطرح کنید.

موفق باشید.

سلام دوست عزیز
از نظر شما مباحث اولیه ی برنامه نویسی چه چیزاییه؟!
درسته که در ابتدای راه قرار دارم. ولی همچین ابتدای ابتدا هم نیستم که مثلا حلقه ها و دستورات شرطی و آرایه و این چیزارو بخونم. مثلا اینو میتونم بنویسم : یک برنامه ی بانک اطلاعاتی ساده ، تحت ویندوز ، که بتونه با یک پایگاه داده ی قرار گرفته در یکی از پارتیشن ها ارتباط برقرار کنه ، رکورد جدید اضافه کنه ، رکوردی خاص رو حذف کنه ، جستجو کنه ، و از اینجور عملیات ساده.

b.i.r.i.y.a
شنبه 08 بهمن 1390, 20:08 عصر
بد ترین کار ممکن اینه که پروژه تحت وب سنگین بر داری و تازه بخوای یک شروع کنی به یاد گیری ......... اشتباه....... تازه بدترشهم اینه که بخوای با ایجاد تاپیک به جواب برسی تاپیک برای موقعی که مطلبی رو بخونیو جاییش مشکل داشته باشی حداقل برای شروع خرید یک کتاب یا دانلود یک پی دی اف

دوست عزیز ضمن سپاس از راهنمایی شما ،
من از روی کتاب سی شارپ و asp.net گام به گام مایکروسافت ، سی شارپ رو خوندم و تقریبا هر قسمتیشو که خوندم یاد گرفتم. ولی از قسمت asp.net این کتاب چیزی متوجه نمیشم. چون خیلی خلاصه گفته و سوالات زیادی برام بوجود میاره. برای همین مزاحم بچه های انجمن شدم.
حالا هم اگه لطف کنید یه کتاب "خوب" برای شروع asp.net به من معرفی کنید ممنون میشم. یه کتابی که "بعد از خوندنش" اینهمه سوال برام باقی نمونه و بتونم برنامه های تحت وب بسازم.
یکبار دیگه هم از همگی سپاسگزارم.

fakhravari
شنبه 08 بهمن 1390, 20:31 عصر
جعفر نژاد خوبه ویراست 3 asp.net