PDA

View Full Version : سوال: شبیه سازی ظاهر برنامه اکسل با سی شارپ

neda_dela
شنبه 08 بهمن 1390, 15:05 عصر
سلام به دوستان خوبم
من میخوام یه برنامه خیلی ساده برای شمارش پول طراحی کنم برای کارمندان بانک
این مسئله ساده در اکسل زراحی شده و کار می کنه حالا می خام همین طاهر رو با سی شارپ طراحی کنم که دستوراتش هم خیلی ساده است
اینم عکسش
81599
ستون اول نوع پول رو نشون میده که من میخام به همین شکل توی گرید قرار بگیره و کاربر نتونه این ستون رو تغییر بده
ستون دوم تعداد اسکناس ها یا سکه ها رو نشون میده
ستون سوم که باند نام داره تعداد دسته های 100 تایی رو نشون میده
وستون آخر هم که مبلغ هست
ودر نهایت هم که جمع پولی رو که مشتری به تحویلدار بانک داده نشون میده یعنی حساب می کنه
مثلااگه 2 تا باند 20,000 ریال داریم یعنی 200 ضربدر 20,000 میشه که در نهایت میشه 4,000,000 ریال
و یا اگه تعداد 3 تا 100,000 ریال داریم میشه 3 ضربدر 100,000 که میشه 300,000 ریال
حالا میخام بدونم که این انواع پول رو پطوری توی دیزاین کارم قرار بدم که هم علامت (,) بین ارقام باشه و هم اینکه کاربر نتونه انواع پول رو دستکاری کنه
در ضمن این رو هم نمی دونم که با وجود علامت (,) چطوری میشه یک عدد رو ضربدر نوع پول کرد
مرسی از راهنمایی دوستان

amir3321
شنبه 08 بهمن 1390, 17:23 عصر
اینکار تو اکسل راحتتره حتی می تونی دسترسی کاربرها رو از یک ستون یا حتی یک سلول برداری که دیگه نتونند هیچ تغییری در داده ها یا فرمت اونها بدهند و برای حتی چندین کاربر اونو share کنی و هر کاربر فقط به یک سری سلول دسترسی داشته باشد .
در مورد اینکه مثلا ستون اول readonly بشود با این کد می تونی

DG_Customers.Columns[0].ReadOnly = true;

در مورد اینکه چگونه از کاما استفاده کنی با formatstring این کار شدنی است و موقع عملیات حسابی می تونی دوباره اون فرمت رو حذف کنی
حتی می تونی یک فرمت خاص جهت فیلد مورد نظر در گرید ویو درست کنی و دیگه دردسر فرمت سازی و تبدیل هم نداری