PDA

View Full Version : مشکل در اتصال به Sql Server ها ؟

habedijoo
سه شنبه 24 آبان 1384, 13:02 عصر
سلام به همه .

توی شبکه من 7 - 8 تا کامپیوتر هست ؟ روی همگی XP Service Pack2 نصب شده الا یکی از اونا که Win2000 داره .
من روی همه اونایی که ویندوز XP دارند SQl Server 2000 Personal نصب کردم . (Client & Server ) ولی از هیچ کامپیوتری نمی تونم به سرور کامپیوتر دیگه وصل بشم ، الا اونی که Win2000 داره . اصلا هر کامپیوتر ،دیگری رو نمی بینه .
من با UDL هم که کار می کنم ، و از اون گزینه Microsotf OLE DB Provide For SQL SERVER انتخاب میکنم باز هم فقط یه کامپیوتر رو میبینم .

در ضمن برای همه کامپیوتر ها یه User و Password یکسان ایجاد کردم و همه SqL2000هم با ویندوز تایید اعتبار میشوند .

به عکسهای زیر هم نگاهیبندازید .

لطفا راهنمایی کنید .

habedijoo
پنج شنبه 03 آذر 1384, 12:08 عصر
کسی نیست یه همفکری کنه .

سید مسعود موحد
پنج شنبه 03 آذر 1384, 13:10 عصر
دوست عزیز
شما ابتدا باید به کامپیوتر مقصد خود در شبکه دسترسی داشته باشید برای این کار ابتدا بروی MyComputer خود کامپیوتر را با نام خود یا نام IP ان صدابزنید احتمالا مانند شکل زیر از شما UserName و Password میخواهد که وارد کردن آنها و صدور مجوز دسترسی به شما , شما میتوانید به SQLServer آن هم دسترسی پیدا کنید
در ثانی شما دیگر کامپیوترهای خود را در در Enterprise Manager ریجیستر بکنید و SqlServer های دیگر شما حتما باید بتوانند با Sa‌ قابل دسترسی باشند.

anubis_ir
پنج شنبه 03 آذر 1384, 17:30 عصر
سلام

نیازی نیست تا روی تمامی کامپیوترها اس کیوال سرور نصب کنی. اصلا مفهوم سرور بودن یعنی همین. فقط کافی است روی یک کامپیوتر در شبکه نصب شود.
مابقی کامپیوترها با داشتن فایلهای ران تایم صحیح به راحتی می توانند به اس کیوال سرور اصلی متصل شوند (فقط یک شرط دارد: کانکشن استرینگ را صحیح تعریف کرده باشید. این مورد خیلی مهم است)

موفق باشید

habedijoo
شنبه 05 آذر 1384, 11:45 صبح
سلام به همگی
دوستان از جواباتون ممنونم . همه این چیزایی رو که ذکر کردید رو میدونم . ببینید . من به خاطر تست کردن ارتباط کامپیوتر ها و همچنین بر طرف کردن مشکلم ، روی همه کامپیوتر ها SQl Server نصب کردم . همانطور که گفتم ویندوزهای من XP هستند و من نسخه Personal روی همگی نصب کردم .( به جز یکی که ویندوز 2000 داره و و روش MSDE نصبه ) ولی هنگام رجیستر کردن از داخل SQL Server هیچ کدام از ویندوز های XP همدیگر رو نمی بینند . فقط من می تونم SQL ی رو که روی کامپیوتری که ویندوز 2000 داره رو ببینم . من با کانکشن کامل و بی نقصی هم توی VB.NET نوشتم و هر کاری کردم کانکت نمیشه .
خودم فکر می کنم باید سرویسی ، چیزی رو اجرا کنم تا این ارتباط بین ویندوزها برقرار بشه . !! در ضمن ویندوزم هم SP2 داره .

اگر چیزی به فکر تون میرسه ممنون میشم راهنمایی کنید .

habedijoo
پنج شنبه 24 آذر 1384, 10:53 صبح
دوستان من هنوز نتوانستم ارتباط بین SQl Server هام رو برقرار کنم . برنامه تحت شبکه نوشتم ولی به همین دلیل نمی تونم روی کلاینتها ازش استفاده کنم .

AminSobati
شنبه 26 آذر 1384, 22:31 عصر
هدایت جان،
الزاما نباید نام سرور ها در لیست ظاهر بشه. به عنوان مثال در Enterprise Manager وقتی یک SQL Server که در شبکه هست رو قصد دارید Register کنین، ممکنه در لیست وجود نداشته باشه که Add کنید. اما با نوشتن اسم صحیحش و Add کردن اون، میتونین کانکت بشین.
اگر مطمئن هستین که سرویس SQL Server در حال اجرا هستش روی کامپیوترها، میتونین به کمک Query Analyzer سعی کنین کانکت بشین (از روی کلاینت). اگر موفقیت آمیز بود که پس از طریق UDL هم میتونین. در Query Analyzer اسم SQL Server یا IP رو وارد کنین.

ali_divsalar
یک شنبه 11 دی 1384, 11:33 صبح
باسلام
مشکل شما ممکن است به بستن برخی از پورتها بوسیله برم افزار ها مثل Norton internet security
ویا مک کافی باشه که تنظیماتی در ضمینه fire wall دارند.ضمنا Fire wall روی client ها باید OFF باشند

دیوسالار

pantea_l62
یک شنبه 11 دی 1384, 20:30 عصر
سلام habedijoo ie عزیز
من دقیقا در 1ماه گذشته این مشکل رو روی چند تا از کلاینتام داشتم و بالاخره بعد از کلی گرفتاری به هر دری زدم و هر کاری که فکرشو کنی تکرار کردم و انجام داد م تا درست شد.
سعی می کنم همه کارهایی که می تونه کارت رو راه بندازه رو برات بگم.همون طور که دوستان گفتن بعد از اینکه از قضیه اتصالات و ping سرور روی کلاینت ها خیالت راحت شد.در قسمت workgroup که سرور رو در اونجا میبینی گزینه remember username and password رو برای فایلهای share تیک بزن بعد حتما می دونی که sql server databse نباید local باشه و authentication اش برای هردوی ویندوز و اس کیو ال باشه.شما روی دیتابیست یوزر تعریف کن و دقیقا همون یوزر سرور باشه با همون پسورد .و خوب استرینگ کانکشن هم با یوزر و پسورد بده و دیتاسورس و ورک استیشنش هم همنام و اسم سرور اس کیو ال باشه.
ضمنااین قضیه فایروال و سایر برنامه های ویندوز هم نکته قابل توجهیه !!!و همین طور پورتهاو همین طور active directory و ODBC اینا رو روی سرور و در configuration net framework , administrative tools چک کن.گفتی سرورت win2000 sp4?راستی اگه به صورت دستی هم ای پی برای کلاینت هات تعریف شده باشه این مشکل همیشه هست که کلاینت سرور رو پیدا نمی کنه ای پی دستی رو پاک کن و بذار سرور خودش ای پی اختصاص بده .
ضمنا قبل از چک کردن خود برنامه بهتره که فلدر یکی از برنامه های نصب شده روی سرور رو share کنی و روی کلاینت از روش یه اجرا به عنوان تست انجام بدی تا از پیدا کردن سرور مطمئن بشی.
ضمنا به چیزایی هم که خیلی مسخره به نظر می رسن ولی گاهی مهم و نتیجه بخش هستند هم توجه کن مثل ریستارت بعد از اعمال تغییرات و دستکاریهای اتصال یا نصب برنامه و حتی سرور.
من سرورم 2003 بود و کلاینتام xp sp2 دقیقا 1 ماه گرفتارش بودم دیگه خرافاتی شده بودم ولی با صبرو حوصله و سعی و خطا حتی انجام کارای مسخره درست شد.نگران نباش حتما یه راهی داره!!!....

امیدوارم مشکلت حل بشه موفق باشی.

habedijoo
سه شنبه 13 دی 1384, 09:05 صبح
سلام به دوستان عزیزم pantea_l62 و ali_divsalar و AminSobati

از اینکه وقت مگذارید و توجه می کنید واقعا متشکرم . دستتون درد نکنه .

ولی جالبه بگم که مشکلم هنوز حل نشده . من بساطی دارم با این قضیه و جالبه که بگم دیگه نا امید شدم . هر چند دوست عزیزم pantea_l62 گفت خسته نشو ولی باید بگم که دیگه کلافه شدم .

بد نیست یه توضیحاتی رو بدم :
همون طور که حتما دوستان می دونن ویندوز XP بصورت اتوماتیک با یوزر Guest به سایر کامپیوتر ها ارتباط داره . و فقط به وسیله Share کردن فالدر ، کامپیوتر ها با هم ارتباط دارند . در واقع نوع ارتباط به صورت Classic نیست . اما این مشکل به روش زیر حل کردم .

Administrative Tools >> Local Security Policy >> Local Policies >> Security Option
گزینه روبرو باید غیر فعال شود : Guest Account Status
و گزینه Sharing and security model for local accounts باید به Classic تغییر پیدا کند .

خلاصه براتون بگم که هر چیزی رو چک کردم ( به جز FireWall ، که اونو هم امتحان میکنم ) و هر کار انجام دادم ولی نشد که نشد .
به هر حال سعی می کنم باز هم هر راه حلی که به ذهنم خودم و شما دوستان گرامی میرسد انجام بدم و امیدوارم به حل مشکل باشم . ( ای کاش میشد تلفنی صحبت کنیم )
به هر حال از لطفتون وقعا ممنونم .