PDA

View Full Version : سوال: چگونه می توانم یک مقدار فارسی را در "پی اچ پی" قراردهم و در جاوااسکریپت نشان دهم ؟

masoud_tamizy
شنبه 08 بهمن 1390, 16:55 عصر
هنگامیکه در "پی اچ پی" مثلا "مذکّر" را می نویسم ، هنگام پاس دادن مقادیر در سمت کلاینت "�И��" را نشان می دهد . چگونه می توانم این مساله را حل کنم ؟

MMSHFE
شنبه 08 بهمن 1390, 17:19 عصر
صفحه رو با کدگذاری یونیکد ذخیره کردین یا اسکی؟

masoud_tamizy
شنبه 08 بهمن 1390, 18:23 عصر
صفحه رو با کدگذاری یونیکد ذخیره کردین یا اسکی؟
چگونه می تونم کدینگ یک فایل "پی اچ پی" رو مشخص کنم ؟

MMSHFE
شنبه 08 بهمن 1390, 18:28 عصر
توی یک ادیتور خوب مثل Rapid PHP یا ++Notepad فایل رو باز کنید و موقع ...Save as کردن، فرمت UTF-8 without BOM رو انتخاب کنید. البته خود Notepad ویندوز هم کدگذاری UTF-8 رو داره ولی وجود BOM باعث میشه نتونید به درستی از توابع Header و امکانات Session و Cookie و... استفاده کنید.
موفق باشید.

masoud_tamizy
شنبه 08 بهمن 1390, 19:14 عصر
توی یک ادیتور خوب مثل Rapid PHP یا ++Notepad فایل رو باز کنید و موقع ...Save as کردن، فرمت UTF-8 without BOM رو انتخاب کنید. البته خود Notepad ویندوز هم کدگذاری UTF-8 رو داره ولی وجود BOM باعث میشه نتونید به درستی از توابع Header و امکانات Session و Cookie و... استفاده کنید.
موفق باشید.
با ZEND ذخیرش کردم ولی درست نشد البته BOM ی هم وجود نداشت و اما با ++Notepad هم خواستم ذخیرش کنم ولی حتی 8-UTF هم نداشت .! و البته الان هم هنوز درست نشده!!!
نکته دیگه ای هم که وجود داره سمت کلاینت دارم از کتابخونه جواوااسکریپت EXT JS استفاده می کنم و باز اون کتابخونه با UTF سازگار نیست و صفحاتم رو با کدینگ 1256-Windows دارم نشون می دم .
و درضمن صفحه "پی اچ پی" رو هم با کدینگ عربی یا همون 1256-windows هم ذخیره ککردم ولی حداکثر کاری که کرد این بود که همون متن بالا رو "؟؟؟؟" نشان داد !!!
لطفا راهنمایی کنید ...

masoud_tamizy
شنبه 08 بهمن 1390, 20:12 عصر
متشکرم این راه حل به دردم خورد . :قلب: