PDA

View Full Version : فیلد کد شده

taheri-ali
یک شنبه 09 بهمن 1390, 09:36 صبح
سلام
من یه تیبل دارم که چند تا فیلد تو اون به صورت کد شده ذخیره شدن
آیا راهی وجود داره که بشه این کدها رو باز کرد؟

tiphooo
یک شنبه 09 بهمن 1390, 22:10 عصر
اگه فیلد شما از نوع Image یا Bainery نیست قاعدتا کدگذاری توسط ایجاد کننده انجام شده و بستگی داره کد گذاریش چطوریش انجام شده و دیکد کردن آن کار ساده ای نبوده و با آزمایش و خطا شاید بتوان رمز کدگذاری را پیدا کرد معمولا اینگونه کدگذاری ها با کم و زیاد کرذن کد اسکی حروف انجام می گیرد شما باید در وهله اول حرفهای پرتکرار را پیدا کنید و ذهن خود را روی آن متمرکز کنید مثلا در زبان انگلیسی با توجه به اینکه حروف e و یا a در اکثر کلمات وجود دارد شما باید ببینید چه حرفی در فیلد کد شده زیاد تکرار شده که قاعدتا a یا e و ... می باشد حال باید اختلاف عددی کد اسکی کارکتر جدید با حرف اصلی a یا e را به دست آورده و آن را روی کل حروف اعمال کنید و این کار را تا بازشدن کد ادامه دهید (به صورت آزمایش و خطا) منتها در فارسی باید دنبال حرفهای پرتکرار فارسی باشید مانند حرف الف . در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر بگویید تا توضیح بدهم منتها قبل از آن پیشرفت کار خود و توضیح کلی تر موردتان را بیان کنید در صورت تمایل اگه جدول مربوطه را بگذارید تا بررسی شود. (منتها قبل از هر چیز مطمئن شوید این کار شما حقوق سازنده را تضعیع نکند)

یوسف زالی
یک شنبه 09 بهمن 1390, 23:07 عصر
سلام.
اصلا قصد ندارم شما رو از ادامه راه و جناب tiphooo رو از ادامه نظرات خوبشون باز بدارم.
اما احتمال استفاده از الگوریتم های رمزی متناظر و یک به یک خیلی بعیده و الان دیگه کسی از اونها استفاده نمی کنه.
مثلا من الگوریتمی نوشتم که تعداد خروجی اش رو نمی شه از روی تعداد کاراکتر های ورودیش "حدس" زد.
در ضمن به طور مثال کاراکتر x در جایی معنی a می ده و در جای دیگه به همراه m معنی enter و این رو هم خود من تا قبل از محاسبات نمی تونم تشخیص بدم.
به نظر من از نظرات دوست خوبمون استفاده کن و یاد بگیر اما اگر نتونستی دلسرد نشو. رمز های امروزی معمولا خیلی راحت نیستند.
هردو موفق باشید.

tiphooo
دوشنبه 10 بهمن 1390, 08:15 صبح
با تشکر
من خودم شخصا برای کد کردن 5 حرف بسته به نوع پروژه حداقل 30 حرف تولید می کنم که 25 تای انها زائد بوده و به اصطلاح برای رد گم کنی است و نظر شما کاملا درست است منتها بنده سادترین راه را پیشنهاد کردم و اصولا دیکد کردن رمزهای امروزی شبیه حدس زدن پسورد ویندوز یک شخص است که بسته به نوع فکر و نگرش اون شخص معمولا مواردی را حدس زده و با آزمایش و خطا بعضا به جواب می رسند. فقط با آزمایش و خطا شاید بتوان طرز فکر کد کننده را تا حدودی فهمید ولی به قول شما کار بس مشکلی است و اگر شما خودتان قبلا کد کردن را تجربه نکرده باشید دیکد کردن چه بسا دشوارتر خواهد بود.و این کار معمولا زمان بر خواهد بود و مگر در موارد حاد در بقیه موارد مقرون به صرفه نمی باشد.