PDA

View Full Version : آپلود کردن بانک اطلاعاتی در یک هاست دیگر

M.KH-SH
یک شنبه 09 بهمن 1390, 09:37 صبح
سلام
سئوال من اینه که میخوام بانک اطلاعاتی رو در یک هاست دیگه قرار بدم مثلا:::
کل سایت نوشته شده با aspx رو داخل یک هاست و بانک اطلاعاتی اونو در یک هاست دیگه قرار بدم و بعد این دو رو از طریق connection string به هم متصل کنم و انتقال دیتا داشته باشم

اگه این کار امکان داره لطفا راهنمایی کنین

بانک هم ممکنه sql و یا access باشه

این کار امنیت رو کم میکنه یا بیشتر میکنه؟

زمانی که اطلاعات به صورت کامل داخل هاست باشه امکان هک شدن بانک زیاده و یا دانلود اون
چون نرم افزار هایی هستن که تمام اطلاعات هاست رو دانلود میکنن

این کار رو فقط برای این موضوع میخوام

البته اینو بگم که این روش رو برای mysql در حال حاضر دارم انجام میدم و افت سرعت و ... رو ندارم

حالا برای access , sql server میخوام انجام بدم ولی روش کار رو نمیدونم

ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

skflower
یک شنبه 09 بهمن 1390, 12:06 عصر
اگه این کار امکان داره لطفا راهنمایی کنین

بله امکان داره و خیلی هم راحته. اصلاً تو روند کار تاثیری نداره. چرا که توی Connection String آدرس سرور بانک اطلاعاتی رو میخواد. حالا هر جا که باشه

بانک هم ممکنه sql و یا access باشه

دور اکسس رو خط بکش. باید از SQL Server استفاده کنی

این کار امنیت رو کم میکنه یا بیشتر میکنه؟

اینو کارشناسای امنیت بهتر میتونن جواب بدن. ولی تا اونجا که من میدونم امنیت به هر دو سرورت بستگی داره. یعنی باید امنیت هاست asp.net و بانکت دو تا بالا باشه. اما اینجا یه نقل و انتقال هم اتفاق میفته که ...

زمانی که اطلاعات به صورت کامل داخل هاست باشه امکان هک شدن بانک زیاده و یا دانلود اون
چون نرم افزار هایی هستن که تمام اطلاعات هاست رو دانلود میکنن

امنیت هاست که بوف نیست. بله همچین چیزی چه همه چیز روی یک سرور باشه چه 1000 تا سرور ممکنه. ولی نه توسط آدمای عادی. توسط هکر ها. اونا هم که ناسا رو هک میکنن. اینا که براشون چیزی نیست.

البته اینو بگم که این روش رو برای mysql در حال حاضر دارم انجام میدم و افت سرعت و ... رو ندارم

برای هر درخواست به بانک اطلاعاتی، هاست asp.net باید بره اطلاعات رو از هاست بانک بیاره. حالا باید سرعت ارتباط این دو هاست با هم خوب باشه. که معمولاً هاست های خارجی این مشکل رو ندارن. اما در هر صورت کار جالبی نیست و همه روی یک هاست باشن بهتره

M.KH-SH
یک شنبه 09 بهمن 1390, 12:37 عصر
میشه کانکشن استرینگ sql server رو برای کار بالا بگین که به چه صورت میشه استفاده کرد

در حال حاضر از این کانکشن دارم استفاده میکنم برای بانک sql روی پروژه asp

"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" & Server.MapPath("~\App_Data\T_E.mdf") &";Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"

حالا در این صورت باید چه تغییراتی روش انجام بدم

parvizwpf
یک شنبه 09 بهمن 1390, 13:25 عصر
تو دیتا سورس آی پی دیتا بیس رو مینویسی

skflower
سه شنبه 11 بهمن 1390, 12:48 عصر
به این صورت (برای مثال سرور test و پورت 1234):
Data Source=www.test.com,1234;AttachDbFilename='|DataDi rectory|\\DBName.MDF';Integrated Security=True;User Instance=True

اگه پورتتون هم 80 بود (معمولاً 80 ه) بصورت زیر:
Data Source=www.test.com;AttachDbFilename='|DataDirecto ry|\\DBName.MDF';Integrated Security=True;User Instance=True

یعنی پورت رو دیگه نمینویسید