PDA

View Full Version : گفتگو: سوال: فیلتر کردن اطلاعات یک کمبو باکس نسبت به کمبو باکس دیگر

hazardastan
یک شنبه 09 بهمن 1390, 13:47 عصر
سوالمو با یه مثال مطرح میکنم:
مثلا من یک سری لیست استاد دارم و هرکدوم از این استادها یه سری درس خاصی رو تدریس میکنن. چیکار کنم که تو فرمم وقتی از کبو باکس نام استادی رو انتخاب میکنم در کبو باکس دیگه فقط درسهای ارائه شده توسط همون استاد نمایش داده بشه نه همه درسها؟
ممنونم اگه جوابو کامل و دقیق بدید

royasaz_bam
یک شنبه 09 بهمن 1390, 14:01 عصر
در قسمت جستجوی پیشرفته عبارت کومبو را وارد کن حتما جوابت را پیدا میکنی ... جسنجو کن ...

emami.sie
یک شنبه 09 بهمن 1390, 14:01 عصر
سلام
می تونید از نمونه ضمیمه شده کمک بگیرید... (برای توضیح کامل می تونید از جستجو استفاده کنید)
یا علی

emami.sie
دوشنبه 10 بهمن 1390, 13:11 عصر
سلام
اين هم يك نمونه كه 3 كمبوباكس به هم مرتبط هستند...
يا علي

hazardastan
سه شنبه 11 بهمن 1390, 10:06 صبح
خیلی خیلی ممنون

hazardastan
سه شنبه 11 بهمن 1390, 10:14 صبح
یه سوال دیگه:
من یه تکست باکس دارم که میخوام طبق یه روال خاصی توش پر بشه
مثلا ما یه تکست باکس داریم و یه کمبو باکس. داخل کمبو باکس سه تا مقدار با نامهای مثلا مردمی ، سامانه ، اکیپ داریم
حالا میخام توی تکست باکسم طبق روالی که میگم خودکار عدد یا تکست پر بشه به اینصورت که :اول سالی که داخلش هستیم بعد یه اسلش بعد به ازای انتخاب هرکدوم از مقدارهای کبموباکس کد مربوط به اونا دوباره اسلش بعد یه شماره خودکار.
لطفا اگه کد دادن به مقدارهای کبمو باکس هم روال و کد خاصی داره بگید لطفا و چطوری از اون کدها باید توی تکست باکس استفاده بشه؟

G.hemati
پنج شنبه 14 آذر 1392, 00:46 صبح
با سلام
در نمونه پست شماره 3 این کدی استفاده شده که عمل فیلتر کردن رو انجام میده
چون در فرمی که این کد استفاده شده به جدول باند شده مشکلی ندارد و بسیار خوب عمل میکند.

حال چگونه این کد را در فرمهای آنباند استفاده کنیم . من کد را به شکل زیر استفاده کردم ولی Error میده .

Private Sub cboOstan_AfterUpdate()
Me.RecordsetClone.FindFirst "[Table]![Ostan] = '" & Me![cboOstan] & "'"
Me.Bookmark = Me.RecordsetClone.Bookmark
With Me.cboShahr
.Requery
.Value = Null
End With
End Sub

Private Sub cboShahr_AfterUpdate()
Me.RecordsetClone.FindFirst "[Table]![Shahr] = """ & Me![cboShahr] & """"
Me.Bookmark = Me.RecordsetClone.Bookmark
End Sub