PDA

View Full Version : سوال: استفاده از userControl در پروژه winApp C#?

h-rafiee
یک شنبه 09 بهمن 1390, 16:25 عصر
سلام خدمت همه ی دوستان
از اونجا که این سوال به بخش سی شارپ نیز میشد گفتم که اینجا نیز مطرح بشه.
بعد از ساعتها تلاش و نوشتن کد دستورات XAML و WPF خواستم این کنترلی که ایجاد کردم رو در پروژه C# اجرا کنم.
خیلی گشتم اما دو سه راه حل بیشتر پیدا نکردم و دیدم که کارایی ندارن:(
یکی از راه های متداول کشیدن DLL ایجاد شده در Toolbox هست که جوابی نگرفتم
روش دگ هم اجرای Solution WPF در پروژه C# می باشد که این روش هم جوابگو نبود:(

نمی دونم کسی می دونه راه حل های دگ چیه؟!

و دلیل این ارور چیه؟(هنگام دیباگ از UserControl)

shadi khanum
یک شنبه 09 بهمن 1390, 19:29 عصر
دوست عزیز شما خروجی برنامتون رو از نوع classLibrary گذاستی و مسلما اجرا نمیشه!آخه پروژه classLibrary واستون dll میسازه. قابل اجرا نیست که
برید تو propertie برنامتون و outputTye رو از تب application برابر windowsApp بذارید
موفق باشد

h-rafiee
یک شنبه 09 بهمن 1390, 21:04 عصر
دوست عزیز شما خروجی برنامتون رو از نوع classLibrary گذاستی و مسلما اجرا نمیشه!آخه پروژه classLibrary واستون dll میسازه. قابل اجرا نیست که
برید تو propertie برنامتون و outputTye رو از تب application برابر windowsApp بذارید
موفق باشد
خیلی خوب بود(چون که این رو می دونستم)
و نشون میده شما چقدر از متن سوال بنده رو خوندید.
واقعا چقدر خوندید؟

shadi khanum
یک شنبه 09 بهمن 1390, 21:41 عصر
خیلی خوب بود(چون که این رو می دونستم)
و نشون میده شما چقدر از متن سوال بنده رو خوندید.
واقعا چقدر خوندید؟
دوست عزیز من تا یه سوالی رو کامل نخونم جواب نمیدم!!
صورت سوالتون رو کامل خوندم.متن error که شما از پروژتون میگیرید میگه که شما تو این solution احتمالا چند تا پروژه دارید و StartUpProjectتون اون پروژه ClassLibraryتونه و واسه همین error میده.. اگه چند تا پروژه دارید StartUpProje او soution رو تنظیم کنید
موفق باشی

h-rafiee
یک شنبه 09 بهمن 1390, 23:03 عصر
دوست عزیز من تا یه سوالی رو کامل نخونم جواب نمیدم!!
صورت سوالتون رو کامل خوندم.متن error که شما از پروژتون میگیرید میگه که شما تو این solution احتمالا چند تا پروژه دارید و StartUpProjectتون اون پروژه ClassLibraryتونه و واسه همین error میده.. اگه چند تا پروژه دارید StartUpProje او soution رو تنظیم کنید
موفق باشی
از این که متن رو خوندین ممنون
ولی سئوال اصلیم استفاده از WPF UserControl در C#.Net هستش راه حل دگِ ای بجز دو موردی که گفتم می دونید؟!

armin72
یک شنبه 09 بهمن 1390, 23:24 عصر
دوست عزیز من 3 روز وقتمو تلف این کردم که WPF USer control رو در ویندوز فرم به کار ببرم و آخر نتیجه نگرفتم.
ولی به راهی رسیدم که نسبتا خوبه .
توی ویندوز فرمتون از توی تول باکس گزینه element host رو درگ کنید روی فرم . back color رو ترنس پرنت بذارید . روی فلش کوچیک بالاش کلیک کنید و wpf user control تون رو انتخاب کنید و پروژه رو اجرا کنید (تا اجرا نکنید نشون داده نمیشه)

h-rafiee
دوشنبه 10 بهمن 1390, 00:59 صبح
دوست عزیز من 3 روز وقتمو تلف این کردم که WPF USer control رو در ویندوز فرم به کار ببرم و آخر نتیجه نگرفتم.
ولی به راهی رسیدم که نسبتا خوبه .
توی ویندوز فرمتون از توی تول باکس گزینه element host رو درگ کنید روی فرم . back color رو ترنس پرنت بذارید . روی فلش کوچیک بالاش کلیک کنید و wpf user control تون رو انتخاب کنید و پروژه رو اجرا کنید (تا اجرا نکنید نشون داده نمیشه)

با تشکر از دوستمون که خوندن این متن رو بعد بهش جواب دادن.
اما خودم همین روش رو رفتم و توی دوتا روش بالا ذکر کردم که اینارو رفتم.

Amir Oveisi
دوشنبه 10 بهمن 1390, 11:32 صبح
تنها راهش استفاده از ElementHost هست.
http://www.switchonthecode.com/tutorials/wpf-tutorial-using-wpf-in-winforms

اگر مشكلي وجود داره دقيق تر توضيح بديد و لطفا يك سوال رو فقط تو يك تالار مطرح كنيد.
موفق باشيد