PDA

View Full Version : سوالات مبتدی خود را اینجا بپرسید

amazon2
یک شنبه 09 بهمن 1390, 21:28 عصر
سلام به همگی...
این تاپیک را برای سولات مبتدیان ایجاد کردم تا دوستان مبتدی مثل من راحت تر بتونن سوالاتشونو بپرسن:لبخندساده:
بی مقدمه اول خودم شروع میکنم...

این ارور علتش چیه و چطور برطرفش کنم؟

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up1/37083734289657888443.jpg

amazon2
یک شنبه 09 بهمن 1390, 21:42 عصر
یه منو استریپ توی فرم گذاشتم میخواستم بدونم چطوری وقتی روی فرم درحال اجرا کلیک راست میکنم،منو نشون داده شه؟درضمن وقتی برنامه رو اجرا میکنم نمایش داده نمیشه چطور نمایشش بدم؟

Hybrid
یک شنبه 09 بهمن 1390, 22:20 عصر
سلام به همگی...
این تاپیک را برای سولات مبتدیان ایجاد کردم تا دوستان مبتدی مثل من راحت تر بتونن سوالاتشونو بپرسن:لبخندساده:
بی مقدمه اول خودم شروع میکنم...

این ارور علتش چیه و چطور برطرفش کنم؟

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه... میدونین معنی این کد که نوشتین چیه؟؟؟ Print یک Messagebox رو بگیره؟؟؟ .اگر میخوای فقط یک مسیج باکس رو نشون بده کاملا دستور Print اضافی هست یعنی اون چیزی رو که داخل Print نوشتی رو دربیار و در یک خط جداگانه بنویس و دستور Print رو هم حذف کن.

موفق باشید./

GGRRSS_2
دوشنبه 10 بهمن 1390, 20:28 عصر
---------------
وقتي به يك سئوال پاسخ داده ميشود متوجه مبتدي بودن مي شويم
معما چون حل شود آسان شود

Hybrid
دوشنبه 10 بهمن 1390, 20:43 عصر
یه منو استریپ توی فرم گذاشتم میخواستم بدونم چطوری وقتی روی فرم درحال اجرا کلیک راست میکنم،منو نشون داده شه؟درضمن وقتی برنامه رو اجرا میکنم نمایش داده نمیشه چطور نمایشش بدم؟

اول خوب میاین یه منو رو طراحی میکنین بعد میاین از طریق خاصیت ContextMenuStrip فرم ، منو رو به فرم نسبت میدین ...بعد از اون اگه برنامه رو دیباگ کنین و کلیک راست کنین منو نمایش داده میشه.

موفق باشید./

amazon2
دوشنبه 10 بهمن 1390, 20:59 عصر
با سلام تشکر میکنم ازتون یه سوال دیگه هم دارم
میخوام با کنترل open file dialog بتونم آهنگ انتخاب کنم و آهنگ توی فرم پخش بشه کدش چجوریه؟ اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.

b.saminjad
دوشنبه 10 بهمن 1390, 21:28 عصر
با سلام تشکر میکنم ازتون یه سوال دیگه هم دارم
میخوام با کنترل open file dialog بتونم آهنگ انتخاب کنم و آهنگ توی فرم پخش بشه کدش چجوریه؟ اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

سلام

برای پخش فایلهای چند رسانه میتونید از کمپوننتهای microsoft Multimedia conrtol , active movie ,.... استفاده کنی
برای اضافه کردن بروی toolbax کلیک راست ک و از گزینه choose item برای اضافه کردن کمپوننت استفاده کن

در open file dialog هم برای محدود کردن فایل ورودی میتونی خاصیت فیلتر را مقدار دهی کنی برای مثال:

open file dialog1.filter="AVI FILM |*.avi"; // format avi

amazon2
دوشنبه 10 بهمن 1390, 21:39 عصر
سلام

برای پخش فایلهای چند رسانه میتونید از کمپوننتهای microsoft Multimedia conrtol , active movie ,.... استفاده کنی
برای اضافه کردن بروی toolbax کلیک راست ک و از گزینه choose item برای اضافه کردن کمپوننت استفاده کن

در open file dialog هم برای محدود کردن فایل ورودی میتونی خاصیت فیلتر را مقدار دهی کنی برای مثال:

تشکر میکنم میخوام مثلا روی باتن کلیک کنم و دیالوگ باز شه و آهنگ انتخاب کنم و بعد پخش بشه. ممکنه لطفا کدش رو کامل بهم بکین

klinton
دوشنبه 10 بهمن 1390, 22:29 عصر
process.start(path)

Hybrid
دوشنبه 10 بهمن 1390, 23:27 عصر
تشکر میکنم میخوام مثلا روی باتن کلیک کنم و دیالوگ باز شه و آهنگ انتخاب کنم و بعد پخش بشه. ممکنه لطفا کدش رو کامل بهم بکین

سلام دوست عزیز ، شما میخواین این فایلی رو که انتخاب میکنید با مدیاپلیر خود ویندوز اجرا بشه؟؟؟ یعنی وقتی که یک آهنگو انتخاب میکنید مدیا پلیر اجرا بشه و اون آهنگ رو پخش کنه؟؟؟؟

b.saminjad
سه شنبه 11 بهمن 1390, 15:34 عصر
سلام

یه پلیر ساده ضمیمه کردم که با کمپوننت windows media player کار میکنه

برای اضافه کردن این کمپوننت روی toolbax کلیک راست کن سپس گزینه chooseitem انتخاب کن سپس مثل عکس زیر کمپوننت اضاف کن:81786

nimabelu
سه شنبه 11 بهمن 1390, 18:44 عصر
ساختار دستورت اشتباه است
فقط باید از :

MessageBox.Show("text", "title", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Asterisk)
استفاده کنی

amazon2
سه شنبه 11 بهمن 1390, 20:14 عصر
اول خوب میاین یه منو رو طراحی میکنین بعد میاین از طریق خاصیت ContextMenuStrip فرم ، منو رو به فرم نسبت میدین ...بعد از اون اگه برنامه رو دیباگ کنین و کلیک راست کنین منو نمایش داده میشه.

موفق باشید./
وقتی کلیک راست میکنم منو استریپ میاد ولی در حالت عادی نمیاد. چطور بیارمش؟

amazon2
سه شنبه 11 بهمن 1390, 20:18 عصر
سلام

نتونستم این کمپوننت ها رو پیدا کنم.

سلام دوست عزیز ، شما میخواین این فایلی رو که انتخاب میکنید با مدیاپلیر خود ویندوز اجرا بشه؟؟؟ یعنی وقتی که یک آهنگو انتخاب میکنید مدیا پلیر اجرا بشه و اون آهنگ رو پخش کنه؟؟؟؟
اینجوری هم خوبه. در اصل میخوام در فرمم پخش بشه.

حالا اونی که گذاشتین رو امتحان میکنم ببینم چی میشه. بازم ممنون

amazon2
سه شنبه 11 بهمن 1390, 20:22 عصر
یه سوال دیگه هم داشتم.
چطوری وقتی برنامه رو اجرا میکنم یه آهنگ پخش بشه؟ منظورم این بار بدون دیالوگه.

amazon2
سه شنبه 11 بهمن 1390, 20:45 عصر
process.start(path)
این چیه ؟ ؟

b.saminjad
سه شنبه 11 بهمن 1390, 22:05 عصر
سلام مجدد

microsoft Multimedia conrtol در همون قسمتی هست که windows media player قرار داره (به عکس ضمیمه پاسخ قبلی نگاه کن)

active movie رو هم سرچ کن تو اینترنت دانلودش کن

وقتی کلیک راست میکنم منو استریپ میاد ولی در حالت عادی نمیاد. چطور بیارمش؟

هرجا میخای نمایشش بدی خاصیت context menu برابر اسمه منو قرار بده
ولی اگه بخای فقط ببینیش و وابسته به شی نباشه از متد show استفاده کن اونموقع منو بالای صحفه نمایش ظاهر میشه

lllshahablll
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 12:12 عصر
سلام

چطوری میشه از داخل برنامه بازدن یک دکمه openfile dialog نمایش داده بشه و بعد از انتخاب یک فایل متنی یا تصویر این فایل به یک شماراه فکس ارسال بشه

b.saminjad
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 20:01 عصر
سلام

چطوری وقتی برنامه رو اجرا میکنم یه آهنگ پخش بشه؟ منظورم این بار بدون دیالوگه.

در پنل properties خاصیت url کمپوننت windows media player را برابر مسیر اهنگ قرار بده

meisam3322
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 21:53 عصر
چطوری میشه از داخل برنامه بازدن یک دکمه openfile dialog نمایش داده بشه و بعد از انتخاب یک فایل متنی یا تصویر این فایل به یک شماراه فکس ارسال بشه

دوست عزیز سوال شما خیلی کلی هست و نیاز به توضیحات زیاد.

برای ارسال فکس ، روشی که عموما استفاده میشه ، از یک مودم هست. چه اینترنال یا اکسترنال فرقی نداره. حالا شما 2 راه دارین ، یا از dll های آماده مثل Kdtele استفاده کنین ، یا خودتون بیاین با استفاده از SerialPort برای پورت COM ی که مودم شما به اون متصل شده برنامه بنویسین.

اما برای باز شدن یه دیالوگ انتخاب فایل ، ابتدا یه OpenFileDialog رو به فرم اضافه کن حالا داخل رویداد button مربوطه این کد ها رو به ترتیب بنویس : مقدار FileName دیالوگ رو ابتدا داخل پنجره Properties خالی کن. اگر قصد دارید کاربر فقط یک فایل رو انتخاب کند خصوصیت MultiSelect رو False کن ، اگه True باشه کاربر میتونه چندین فایل رو انتخاب کنه.

برای مشخص نمودن پسوندهایی که کاربر اجازه انتخاب دارد :

انتخاب تمام فایل ها :

OpenFileDialog1.Filter = "All Files (*.*)|*.*"

انتخاب پسوندی خاص : ( مثلا پسوند txt)

OpenFileDialog1.Filter = "Text Files (*.txt)|*.txt"

حالا نمایش دیالوگ :

OpenFileDialog1.ShowDialog()

برای خواندن فایلی که کاربر انتخاب کرده است :

OpenFileDialog1.FileName : فایل و آدرس رو به شما می دهد

OpenFileDialog1.SafeFileName : تنها نام و پسوند فایل رو به شما می دهد

مقادیر FileNames و SafeFileNames هم بزمانی استفاده می شود که کاربر چندین فایل رو انتخاب کرده است.

If OpenFileDialog1.OpenFile.CanRead Or OpenFileDialog1.FileName <> "" Then

' دستورات

Dim _filename As String = OpenFileDialog1.SafeFileName.ToString

End If

amazon2
سه شنبه 18 بهمن 1390, 13:56 عصر
خاصیت lock تکست باکس باعث چه چیزی میشه؟ خاصیت read only که فقط خواندی کردن تکست باکس هستش ،چه فرقی با این میکنه؟

meisam3322
سه شنبه 18 بهمن 1390, 14:08 عصر
ببین دوست عزیز ، وقتی گزینه Lock رو true میکنی (برروی هر کنترل کلیک راست کنی گزینه Lock رو داره) دیگه نمیتوان موقعیت کنترل رو برروی فرم تغییر داد. خصوصیت Readonly به معنای حالت فقط خواندنی می باشد ، یعنی هر مقداری که داخل Textbox می باشد را کاربر نمیتواند آن را تغییر دهد.

amazon2
سه شنبه 18 بهمن 1390, 14:21 عصر
چطور میشه فرمم رو fixed single کنم؟ توی وی بی6 یادمه فرم رو که اینجور میکردم امکان بزرگ کوچیک کردن و مینی مایز کردن نبود. چطور تو وی بی دات نت اینکارو بکنم؟

فرید نجفلو
سه شنبه 18 بهمن 1390, 15:36 عصر
چطور میشه فرمم رو fixed single کنم؟ توی وی بی6 یادمه فرم رو که اینجور میکردم امکان بزرگ کوچیک کردن و مینی مایز کردن نبود. چطور تو وی بی دات نت اینکارو بکنم؟

شما باید اول Maximume size و Minimume Size رو با اندازه پنجره تون یکی کنید و بعد minimazeBox و MaximazeBox رو False کنید

mgh64120
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 00:07 صبح

سلام
خاصيت FormBorderStyle فرم رو برابر FixedSingle قرار بدهيد.
Me.FormBorderStyle=Windows.Forms.FormBorderStyle.F ixedSingle
موفق باشيد...