PDA

View Full Version : سوال: اشکال این قطعه کد کجاست؟

salehvasaleh
یک شنبه 09 بهمن 1390, 23:35 عصر
دوستان من قطعه کد زیر رو در قسمتی از برنامه نوشتم منتها از علامتهای بزرگتری کوچکتری ایراد می گیره اونها رو باید چطوری رفع کنم؟و به چه فرم در بیارم؟ممنون

if (maskedTextBox14.Text != "0" && maskedTextBox10.Text != string.Empty && (int.Parse(maskedTextBox14.Text) - int.Parse(maskedTextBox10.Text)).ToString() < 0)

armin72
یک شنبه 09 بهمن 1390, 23:41 عصر
ایراد از قسمت آخره . عدد صفر رو داخل دابل کوتیشن بگذارید (")

saeedsos007
یک شنبه 09 بهمن 1390, 23:44 عصر
مشکل شما این قسمتی است که با رنگ دیگر مشخص کردم

if (maskedTextBox14.Text != "0" && maskedTextBox10.Text != string.Empty && (int.Parse(maskedTextBox14.Text) - int.Parse(maskedTextBox10.Text)).ToString() < 0))

شما ابتدا maskedTextBox10.Text را تبدیل به عدد کردی بعد به رشته ToString() تبدیل کردید بعد تفرق کردید مشکل اون قسمت رمز است اگر حذف شود درست میشود
if (maskedTextBox14.Text != "0" && maskedTextBox10.Text != string.Empty &&
(int.Parse(maskedTextBox14.Text) - int.Parse(maskedTextBox10.Text)) < 0()

meisam3322
یک شنبه 09 بهمن 1390, 23:50 عصر
ایراد از قسمت آخره . عدد صفر رو داخل دابل کوتیشن بگذارید (")

این درست نیست. خروجی شما در شرط آخری int ولی با tostring اومدین به رشته تبدیلش کردین و با یه مقدار عددی که 0 هست ، مقایسه کردین. شما دارین از Parse استفاده میکنین، خوب چرا از Tostring استفاده کردی. اون tostring رو داخل پرانتز و به maskedTextBox10.Text نسبت بدین

armin72
یک شنبه 09 بهمن 1390, 23:55 عصر
حل این مشکل دو راه داره . که یکی رو من گفتم یکی رو اون دوستمون .

این عدده
int.Parse(maskedTextBox14.Text)
این یکی هم عدده
int.Parse(maskedTextBox10.Text)
وقتی این دوتا از هم کم بشه عدد میده دیگه . خوب باید با عدد مقایسش کرد . که یا باید .ToString() رو از آخرش برداشت یا اینکه صفر رو داخل دابل کوتیشن گذاشت که رشته بشه