PDA

View Full Version : سوال: مودم و کامپوننت مناسب برای ساخت تلفن گویا

iradata
دوشنبه 10 بهمن 1390, 13:11 عصر
سلام

می خواستم بدونم که از چه مودمی و کامپوننتی میشه برای ساخت تلفن گویا استفاده کرد یعنی 100% بشه همه جا جواب گرفت ؟؟؟

با تشکر .

modern_amin
دوشنبه 10 بهمن 1390, 13:31 عصر
دوست عزیز بهترین گزینه kdtele هست برای شما
همچنین مودم زولتریکس3چیپ یا آلفکس که voice رو پشتیبانی میکنند عالی هستند
قیمتش هاشون هم کمتر از 15,000 تومن هست

debugger
دوشنبه 10 بهمن 1390, 15:18 عصر
مودم زیاده ولی هیچ کدوم کالر ایدی ندارند یا کار نمی کنه

skflower
سه شنبه 11 بهمن 1390, 12:52 عصر
مودم زیاده ولی هیچ کدوم کالر ایدی ندارند یا کار نمی کنه

دقیقاً همینطوره. من بیش از 50 نوع مودم رو تست کردم. هرکس رو دیدم ازش 1 ساعت مودمش رو قرض گرفتم. هیچکدوم کالر آی دی ایران رو ساپورت نمیکنه.

دوستان اگر کسی یه مودم خوب سراغ داره بگه

iradata
سه شنبه 11 بهمن 1390, 15:22 عصر
ولی به نظر من باید یک راهی باشه چون الان خیلی ها تلفن گویا درست کردن و خیلی جاها هم داره کار میکنه !!!!!!

iradata
یک شنبه 30 بهمن 1390, 07:59 صبح
کسی راه حلی برای این کار نداره ؟

mohammadi4net
یک شنبه 30 بهمن 1390, 11:08 صبح
ivr ها یا به صورت آپشن در سانترال تلفن وجود دارند و یا با استفاده از مودم و کامپیوتر پیاده سازی میشند.
اشتباه شما اینه که فکر می کنید اینکار رو با فکس مودم معمولی انجام میدن ، مودم IVR مودم مخصوص خودشو داره مثل این عکسی که در ادامه قرار میدم.
این مودم معمولا داری چنین قابلتی ها هستند:
تعداد پورت 2 4 8 16 32 64
قابلیت ارسال و دریافت فکس
قابلیت های سیستم های مخابراتی (پشت خطی انتقال و ...)
پشتیبانی از VOIP
بعضی مدل های حرفه ای تر خودشو یه سانترال تلفن کامل هستند.(البته همراه با نرم افزار)
مودم های اینتل
(http://www.dooyoo.co.uk/modems-communication/intel/)
http://www.acesystems.com/ProductImages/D4PCI.JPG
http://www.acesystems.com/productimages/d4pci-u4s.jpg

kimm66
یک شنبه 30 بهمن 1390, 11:19 صبح
با سلام.عزیزانم من الان چندیم ماه هست که کامل با این جریان درگیر هستم و تجربیات خوبی هم بدست آوردم.جناب iradata ، اگر میخای با .net بنویسی و علی الخصوص #C ، فقط برو سراغ کامپوننت Tapiex.Net که مخصوص این کاره.یه سرچ تو گوگل بزنی لینکش پیدا میکنی.خودش هم مثال داره فراوون.از همونا میتونی کامل بفهمی.راهنمای خوبی داره.البته واسه شروع.و اما از مودم ؛ جناب mohamadi4net درست میگن.اگر بخای کار حرفه ای انجام بدی باید مودم های مخصوص بگیری ولی واسه کارای نه خیلی بزرگ من از مودم elife 32 bit استفاده میکنم.حدود 5 تومن قیمتش هست وراحته.پخش صدا ، ضبط صدا ، تشخیص کلیدهای فشرده شده، قابلیت جواب دادن با هدفون و از همه مهمتر callerid رو داره.البته callerid به خط شما هم بستگی داره.اگه ساپورت بشه ، با این مودم و کامپوننت Tapiex میتونی نشون بدی.این تمام چیزی بود که من انجام دادم و نتیجه گرفتم.امیدوارم بدرت بخوره.

iradata
یک شنبه 30 بهمن 1390, 12:41 عصر
با سلام.عزیزانم من الان چندیم ماه هست که کامل با این جریان درگیر هستم و تجربیات خوبی هم بدست آوردم.جناب iradata ، اگر میخای با .net بنویسی و علی الخصوص #C ، فقط برو سراغ کامپوننت Tapiex.Net که مخصوص این کاره.یه سرچ تو گوگل بزنی لینکش پیدا میکنی.خودش هم مثال داره فراوون.از همونا میتونی کامل بفهمی.راهنمای خوبی داره.البته واسه شروع.و اما از مودم ؛ جناب mohamadi4net درست میگن.اگر بخای کار حرفه ای انجام بدی باید مودم های مخصوص بگیری ولی واسه کارای نه خیلی بزرگ من از مودم elife 32 bit استفاده میکنم.حدود 5 تومن قیمتش هست وراحته.پخش صدا ، ضبط صدا ، تشخیص کلیدهای فشرده شده، قابلیت جواب دادن با هدفون و از همه مهمتر callerid رو داره.البته callerid به خط شما هم بستگی داره.اگه ساپورت بشه ، با این مودم و کامپوننت Tapiex میتونی نشون بدی.این تمام چیزی بود که من انجام دادم و نتیجه گرفتم.امیدوارم بدرت بخوره.

elife 32 bit با USB کار میکنه ؟؟؟

و لطفا اگر هم مودمی میشناسید که با USB کار میکنه معرفی کنید

با تشکر .

kimm66
یک شنبه 30 بهمن 1390, 12:47 عصر
این مودم اینترنال هست واسه pc.مودم usb هم فقط 1 مدل شرکت Dell هست که دیگه توی بازار نیست.مدلشو الان یادم نیست ولی واستون پیدا میکنم.

iradata
یک شنبه 30 بهمن 1390, 13:13 عصر
مودم های IVR چه طور مدل usb داره ؟

kimm66
یک شنبه 30 بهمن 1390, 13:56 عصر
من با مودمهای اختصاصی ivr کار نکردم چون لازم نبوده.همین مودم عادی جوابگوی نیاز اکثر کاربرا هست.

ehsan_starlight
یک شنبه 30 بهمن 1390, 14:29 عصر
چرا از مودم External استفاده نمی کنید؟

iradata
یک شنبه 30 بهمن 1390, 14:47 عصر
چرا از مودم External استفاده نمی کنید؟

از یک مودم اکسترنال مارک Dell به همراه کامپوننت Tapiex استفاده کردم اما جواب نگرفتم !!!!!

ehsan_starlight
یک شنبه 30 بهمن 1390, 16:07 عصر
منظورم مودمهای Adsl هست .
برخی از مدلهاش هم Usb ساپورت میکنه

iradata
دوشنبه 01 اسفند 1390, 18:38 عصر
منظورم مودمهای Adsl هست .
برخی از مدلهاش هم Usb ساپورت میکنه

من شنیدیم که از مودم های ADSL نمیشه که برای اینکار استفاده کرد !!!!!

Chris_Ronaldo
دوشنبه 01 اسفند 1390, 22:21 عصر
یه IVR خوب قیمتش چنده؟
اون دوستی که از Tapiex.Net استفاده کرده میشه بگه سطح پروژه چقدر بزرگ بوده و ممکنه کدتون را برای ما هم share کنید؟
یک سوال دیگه:
اگر وسط حرف زدن صدای ضبط شده دکمه ای فشرده بشه برنامه شما میتونه تشخیص بده و ادامه بده؟ مثل تلفن گویای بانک ها که وسط حرف خانومه میشه دکمه ها را زد.
ممنون از لطفتون

kimm66
دوشنبه 01 اسفند 1390, 22:29 عصر
والا تو بازار ivr نرم افزار یه بیس اصلی داره که همین چیزای معمول هست مثل جواب دادن ، caller id و DTMF.اما هر سازمان و جایی یه استفاده خاص داره و با توجه به اون نرم افزار قیمت پیدا میکنه.کد رو چون امتیازش فروختم و تجاری هست نمیتونم بزارم.برنامه هم میتونه همچین چیزی تشخیص بده چون با فشردن دکمه event مربوط به زدن دکمه توسط کاربر فایر میشه و شما میتونی کارتو انجام بدی.

Chris_Ronaldo
دوشنبه 01 اسفند 1390, 22:46 عصر
حداقل روال نوشتن این نوع برنامه را بگویید.

kimm66
دوشنبه 01 اسفند 1390, 22:53 عصر
1-فهمیدن کلاسها و متدهای اصلی کامپوننت که با خوندن مثالها و راهنماش میفهمی.2-پیدا کردن مودمها-3-تشخیص زنگ خوردن.4-برداشت گوشی-5-پخش آهنگ مناسب-6-تشخیص کلیدهای فشرده شده توسط کاربر و هدایت اون به عمل مورد نظر.7-تشخیص قطع تماس-8-درصورت لزوم ضبط صدا و همچنین استفاده از قابلیت Text to Speech برای خوندن اطلاعات خاصی برای کاربر مثل کد رهگیری.این روال کلی هست.

iradata
سه شنبه 02 اسفند 1390, 10:02 صبح
حدود قیمت مودم های ivr نوع اکسترنال چه قدر هست ؟

iradata
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 14:34 عصر
کسی حدود قیمت مودم اکسترنال ivr روو نداره ؟

Chris_Ronaldo
جمعه 05 اسفند 1390, 12:06 عصر
1-فهمیدن کلاسها و متدهای اصلی کامپوننت که با خوندن مثالها و راهنماش میفهمی.2-پیدا کردن مودمها-3-تشخیص زنگ خوردن.4-برداشت گوشی-5-پخش آهنگ مناسب-6-تشخیص کلیدهای فشرده شده توسط کاربر و هدایت اون به عمل مورد نظر.7-تشخیص قطع تماس-8-درصورت لزوم ضبط صدا و همچنین استفاده از قابلیت Text to Speech برای خوندن اطلاعات خاصی برای کاربر مثل کد رهگیری.این روال کلی هست.

دوست عزیز از کدام نسخه TapieX.net استفاده می کنید؟
آیا کرک دارند؟

kimm66
جمعه 05 اسفند 1390, 12:14 عصر
1نسخه که بیشتر نداره.کرک هم نداره تا الان.البته کار میکنه بدون مشکل.

faezeh_hh
پنج شنبه 06 تیر 1392, 19:45 عصر
مودم زولتریکس با قابلیت دیتا فکس، کالر آی دی رو ساپورت میکنه. من باهاش کار کردم.