PDA

View Full Version : سوال: آموزش کاربا ریسمانها

بهروز عباسی
دوشنبه 10 بهمن 1390, 19:59 عصر
درود به تمام برنامه نویس های گل:لبخند:

کسی میتونه اموزش کاملی در رابطه با ریسمانها به من معرفی کنه :متفکر:

تازه کاری اینم داره...:افسرده:

عقاب سیاه
دوشنبه 10 بهمن 1390, 20:18 عصر
داداش قصد فضولی ندارم ها ولی اگه thread را سرچ کنید فکر کنم خیلی زود تر به نتیجه برسید

BORHAN TEC
دوشنبه 10 بهمن 1390, 20:56 عصر
اگر منظورتون ریسمان بنایی و گچکاری نیست :لبخند: و ریسمان برنامه نویسی است پیشنهاد می کنم به آدرسهای زیر مراجعه کنید:
اول این رو بخون:
http://etutorials.org/Programming/mastering+delphi+7/Part+II+Delphi+Object-Oriented+Architectures/Chapter+8+The+Architecture+of+Delphi+Applications/From+Events+to+Threads/

و بعد اینها رو:
http://delphi.about.com/od/kbthread/Threading_in_Delphi.htm
http://barnamenevis.org/search.php?searchid=593524

loo30fer
سه شنبه 11 بهمن 1390, 02:32 صبح
ببخشید که سوالم رو در این مبحث میپرسم تو همه تاپیکهای آموزشی Thread لینک شده همگی به صورت مستقیم با Form تعامل برقرار کردن در صورتی که گفته شده ارتباط مستقیم با فرم در Thread خلاف قوانینه MultiThreading هست و باید با پیغام ها مقادیر رو به فرم ارسال کرد و توسط تابع تعریف شده این تعامل انجام بشه؟!!!

BORHAN TEC
سه شنبه 11 بهمن 1390, 07:27 صبح
اشتباه تصور می کنید! به عنوان مثال در اولین لینکی که قرار داده ام در ابتدای کار مستقیماً با فرم ارتباط برقرار می کند و بعد در مورد مشکلات این کار میگوید و بعد هم می آید و از تابع Synchronize برای حل این مشکل به شکل زیر استفاده می کند:
Synchronize(UpdateProgress);

بهروز عباسی
سه شنبه 20 تیر 1391, 16:51 عصر
درود به همه
بعداز مدت ها یک سوال برام پیش اومد:
بهترین راه برای همزمان سازی ترد ها چیه ؟
آیا تابع Synchronize برای برنامه های بزرگ که به دفعات از تردها درشون استفاده شده مناسبه یا باید از متدهای دیگه ای استفاده کنیم؟
(من دنبال بهینه ترین راه هستم)

BORHAN TEC
سه شنبه 20 تیر 1391, 19:06 عصر
قطعاً در حال حاضر بهترین ابزار و کتابخانه برای ساخت برنامه های چند نخی در دلفی استفاده از Omni Threading Library است! :چشمک:

AbbasVB
سه شنبه 20 تیر 1391, 19:11 عصر
استفاده از Omni Threading Library است
سلام
یعنی ابزارهای خود دلفی برای این کار پاسخ گو نیست؟
و اینکه Omni Threading Library با XE2 سازگاری داره؟

BORHAN TEC
سه شنبه 20 تیر 1391, 19:22 عصر
یعنی ابزارهای خود دلفی برای این کار پاسخ گو نیست؟

پاسخگو هست ولی در تمام محیط های برنامه نویسی (اعم از RAD Studio و Visual Studio)، ابزارهای پیش فرض ترجیحاً بهترین ابزارهای موجود نیستند!

و اینکه Omni Threading Library با XE2 سازگاری داره؟
Omni Threading Library با تمام نسخه های دلفی سازگاری داره.

بهروز عباسی
سه شنبه 20 تیر 1391, 19:59 عصر
خیلی ممنون از توجه دوستان
در مورد Omni Threading Library اگه ممکنه لینک دانلود و کمی راهنمایی.
اما من بیشتر در مورد پیش فرض های دلفی سوال داشتم
برای همزمانی بهتره از Event استفاده بشه یا Critical Section یا... ؟

بهترین (کاربردی ترین روش کدومه؟)

Felony
سه شنبه 20 تیر 1391, 20:42 عصر
بهترین (کاربردی ترین روش کدومه؟)
بهترین و کاربردی ترین روش نداریم !
هر کدوم مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن و بستگی به کاری که میخواین انجام بدید باید ازشون استفاده کنید ، اگر برنامه خیلی پیچیده و تجاری نیست و بحث چند ثانیه بالا و پایین و Performance مد نظر نیست بهتره از کتابخانه های آماده مثل همون Omni استفاده کنید و درگیر چنین جزئیاتی نشید ؛ اگر هم دوست داشتید بشید تو کنفرانس های Coderage 5 و Coderage 6 در موردشون صحبت شده که میتونید ویدئوهاش رو ببینید .