PDA

View Full Version : گفتگو: بهترین و بهینه ترین روش Sql نویسی

sheibanizaveh
دوشنبه 10 بهمن 1390, 20:01 عصر
باعرض سلام خدمت همه دوستان
من قصد نوشتن برنامه ای رو دارم که در اون سرعت تقریبا مهمه .
بهترین روش SQL نویسی نوشتن خط به خط کد ها ست ؟
یا اینکه از Dataset و ... استفاده کنیم بهتره ؟
ممنون.

Hybrid
دوشنبه 10 بهمن 1390, 20:41 عصر
سلام دوست عزیز امیدوارم حالت خوب باشه .. فکر کنم یکم مفاهیم رو اشتباه گرفتی... واسه دسترسی به بانک روش های مختلفی وجود داره از جمله روش linq to sql یا EF یا TableAdapter یا Ado.net و... که هر کدوم دستورات منحصر به فرد خودشون رو دارند من خودم تا الان دبا L2s و TableAdapter و Ado.net کار کردم ولی واقعا روش Linq to sql خیلی روشه جالب و خوبیه شما میتونین از هر کدوم که دوست دارین استفاده کنین...حتی از روش ado.net هم میتونین به روش کلاس نویسی استفاده کنین و ازش لذت ببرین.

موفق باشید./

klinton
دوشنبه 10 بهمن 1390, 22:27 عصر
کد نویسی تاثیر زیادی داره مثلا اونایی که دوستمون گفت یا استفاده از دیتاست ها و عدم استفاده از datareader و مهمترین نکته: طراحی بهینه ی دیتابیس

shadi khanum
دوشنبه 10 بهمن 1390, 22:55 عصر
ببستگی به برنامتون و bussiness کارتون داره دوست من.. اگه میخوای اطلاعات به محض تغییر یا درج توی دیتابیس اعمال بشه (مثل بانک)از دیتاست بهتره استفاده نکنی.. چون disconnected و باید دستوراتت رو مستقیم رو دیتابیس اعمال کنی.. حالا دیگه واسه کار با دیتابیس هم باید کوئری بنویسی دیگه...

ali190
دوشنبه 10 بهمن 1390, 23:08 عصر
اگر از دیتاست استفاده نکنیم پس از چه روشی استفاده کنیم؟

sheibanizaveh
سه شنبه 11 بهمن 1390, 23:27 عصر
سلام به دوستای عزیز منظور من این بود که بهتره کوئری هامونو بطور دستی در برنامه بنویسیم بهتره یا اینکه یک dataset اضافه کنیم و اونجا کوئری بنویسیم .
از همه دوستات ممنونم