PDA

View Full Version : کدام روش بالاترین سرعت لود اطلاعات از بانک رو داره

Site Admin
سه شنبه 11 بهمن 1390, 00:43 صبح
با سلام من میخوام در وب سایتم اطلاعاتی رو از بانک بخوانم و به کاربر نمایش دهم در گرید ویو بهترین روش دسترسی کدام روش است ado linq ,...

crazy_1892
سه شنبه 11 بهمن 1390, 12:35 عصر
دوست عزیز هر کدام از مزیت ها و معایب خودش را دارد

ولی معمولا هر تکنولوژی جدیدی که میاد امکانات بیشتری داره
به پیشنهاد من از linq استفاده کن

Saman Hashemi
سه شنبه 11 بهمن 1390, 14:12 عصر
اگر میخوایین به سمت ORM های خود مایکروسافت برید EntityFramework انتخاب کنید چون LinQToSQL دیگه از سوی مایکروسافت توسعه داده نمیشه و یه جورایی پروژه ای پایان یافته است در ضمن امکانات EF بیشتره...!

Alfred188
سه شنبه 11 بهمن 1390, 14:13 عصر
سلام، از لحاظ سرعت دستورات ADO سریعتر هستن

EnKamran
سه شنبه 11 بهمن 1390, 19:09 عصر
سلام، از لحاظ سرعت دستورات ADO سریعتر هستن

سلام دوست من، میشه منبع این حرفتون رو هم معرفی کنید ؟

alonemm
سه شنبه 11 بهمن 1390, 19:17 عصر
باسلام:
این یک بحث کلی هست به صورت مختصر:
اگر هدف شما سرعت هست بیشتر باید شما بروی ذخیره اطلاعات و نوع عملیات واکشی از پایگاه داده کار کنید.
مثلا تعداد رکورد های واکشی شده از پایگاه داده و مدیریت کانکت های شما به پایگاه داده.

موفق باشید.

Site Admin
سه شنبه 11 بهمن 1390, 20:29 عصر
با عرض سلام و تشکر خدمت دوستان گرامی
خدمت شما سروران عزیز عرض کنم که در حال حاظر با سرعت پایین اینترنت در سطح کشور دانش برنامه نویسی وب در کشور ما باید به سمت و سویی باشد که بتوان نیاز کاربران را به نحوه مطلوب برآورده کرد لذا جهت انجام این کار بنده نیاز مند چندین روش ابتکراری یا خلاقانه در ضمینه کنترل ترافیک سایت و سرعت لود اطلاعات دارم .
از دوستان تقاضا مندیم که اگر طرحی در رابطه با این زمینه دارند به صورت فرض کنند که سایت تعداد بازدید کنندگان بسیار دارد مثلا حدود ۵۰۰ هزار نفر آنلاین جدای از بستر سخت افزاری در قسمت کد نویسی برنامه از چه روشهایی میتوان استفاده نمود که ‍پهنای باند کمتری اشغال شود مثلا تکنولوژی اجکس و جی کوئری کدام یک در زبان ای اس پی و در کدام قسمت موفق تر است

Saman Hashemi
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 08:51 صبح
از لحاظ سرعت دستورات ADO سریعتر هستن
میتوان گفت EF نسل بعدی ADO.NET هست و تمام خصوصیت های آنرا داره به نظرم ADO.Net برتری نسبت به EF نداره...!

از چه روشهایی میتوان استفاده نمود که ‍پهنای باند کمتری اشغال شود مثلا تکنولوژی اجکس و جی کوئری کدام یک در زبان ای اس پی و در کدام قسمت موفق تر است
به نظرم برنامه را توزیع پذیر طراحی و پیاده سازی کنید که در صورت بار زیاد بر روی سرور بتوان از چند سرور به طور همزمان استفاده کنید و این نیازمند این است که لایه برنامه مستقل از هم باشند و از طریق سرویس ها با یکدیگر کار کند،در اینجا AJAX میتونه به شما کمک کنه که سرعت را افزایش دهید و با فراخوانی سرویس ها اطلاعات مورد نیازتونو ازشون بگیرید...!
پ.ن:JQuery برای پیاده سازی AJAX مورد استفاده قرار میگیره...!

Alfred188
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 10:46 صبح
اینجا هم این بحث شده:
http://stackoverflow.com/questions/2092736/linq-to-sql-vs-ado-net-which-is-faster