PDA

View Full Version : گفتگو: اکسس از حرف تا عمل یا نه! از عمل تا حرف

royasaz_bam
سه شنبه 11 بهمن 1390, 01:43 صبح
از محدودیتهای اکسس و ضعفهای آن حرفهای زیادی شنیدم حتی عنوان شده بود که خود ماکروسافت اکسس را رها کرده و اینکه وققتتونو روی اکسس هدر ندید ...
اینها حرفهایی بود که من مشنیدم حتی در همین سایت، و هنوز با قابلیتهای اکسس آشنایی زیادی نداشتم و اصلا کد نویسی را در اکسس بلد نبودم
ولی یک مدت که گذشت و به کمک همین سایت و خصوصا اساتید کاربران محترمش توانستم با دنیای برنامه نویسی در اکسس آشنا بشوم حال با توجه به حرفهایی که روز اول شنیدم و با تجربهای که خودم کسب کردم بلاخره به این نتیجه رسیدم که
اکسس در حرف کم میاره ولی در عمل خیر

در پایان و در خصوص مقایسه اکسس با سایر زبانهای سنگین برنامه نویسی توجه تون به این داستان که یک تابیل از جناب نبیل گرفته ام جلب میکتم

مردی وارد سرزمین موعود شد ، در اون سرزمین رسم بود که هر کسی در حد توانی که میتونست راه بره و منطقه ای رو با چوب علامت گذاری کنه ، اون منطقه به اون فرد داده میشد ، البته زمان تنها از طلوع تا غروب آفتاب بود !
مرد داستان ما شروع کرد به حرکت و هر جای خوش آب و هوایی رو که میدید طمع به سراغش میومد و به اون سمت میرفت و با فرو کردن یک چوب ، اون رو جزو قلمرو خودش فرض میکرد ! ولیکن در آخر , وقتی که به نقطه اول رسید ( نقطه بستن محدوده ) ، از شدت خستگی مرد ، در حالی که هیچ چیزی نصیبش نشده بود !

سهم اون فرد از اون همه زمین تنها یک متر شد !

تاپیک منبع:http://barnamenevis.org/showthread.php?204134-مقایسه-Access-و-SQL-Server-!؟&highlight=sql+access

Abbas Amiri
سه شنبه 11 بهمن 1390, 21:20 عصر
اگر چه توابع API خیلی ازکمبودهای VBA اکسس را پوشش می دهد ولی ایکاش مایکروسافت چندقطره ازدریای برنامه نویسی دات نت را به آن می داد.

بهزاد علی محمدزاده
سه شنبه 11 بهمن 1390, 21:29 عصر
یعنی واقعا اکسس دنیای برنامه نویسی داره ؟

royasaz_bam
سه شنبه 11 بهمن 1390, 22:52 عصر
دنیای برنامه نویسی که نمیتوان گفت ولی در حد مطلوب و کاربردی از دستورات sql و vb استفاده میکند میشه گفت گلچینی از توابع و کدهای کاربردی به اضافه قابلیتهای ویزارد قدرتمندی که خود اکسس داره