PDA

View Full Version : نمایش اطلاعات بانک در Text bax

mahan.2002
سه شنبه 11 بهمن 1390, 11:28 صبح
با سلام
برای نمایش اطلاعات در Text box یا کنترل دیگری که مانند Text box چطور باید عمل کنم؟

hamid_shrk
سه شنبه 11 بهمن 1390, 12:09 عصر
سوالتون خیلی کلیه!!!
شما از چه روشی واسه خوندن اطلاعات از دیتا بیس استفاده میکنید؟

alonemm
سه شنبه 11 بهمن 1390, 18:18 عصر
با سلام
برای نمایش اطلاعات در Text box یا کنترل دیگری که مانند Text box چطور باید عمل کنم؟

برای نمایش دادن در Text Box از خاصیت Text استفاده میشه.
سوال شما مبهم هست.

mohsen.nsb44
سه شنبه 11 بهمن 1390, 18:26 عصر
فکر کنم منظور دوستمون خواندن فیلد های ثبت شده از بانک و نمایش اون در کنترل textBox هستش
اگه منظورتون همینه بگین تا در موردش توضیح داده بشه

meisam3322
سه شنبه 11 بهمن 1390, 18:38 عصر
عزیز من با این سوال چند نفر رو سر کار گذاشتی. خوب سوال رو واضحتر توضیح بده. کدوم اطلاعات رو میخوای داخل تکست باکس نمایش بدی ؟ اطلاعات کجا ذخیره شده اند ؟ :متفکر:

mehdi-ghafari
سه شنبه 11 بهمن 1390, 18:43 عصر
<asp:TextBox id="TextBox1" runat="server" text='<%# Eval("FieldName") %>' />

mahan.2002
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 00:37 صبح
با سلام دوباره دوستان
میخوام زمانی که اطلاعات رو از بانک گرفتم مثلا فیلد نام رو در یک شی حالا یا تکس باکس یا چیزی شبیه به اون نشون بدم.
اگر میشه راحت ترین راه بگید. از طریق کد های C# باشه خوبه .. ولی اچ تی ام ال نباشه خیلی بهتره

M.KH-SH
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 01:05 صبح
دوست عزیز شما چرا از gridview استفاده نمیکنی؟؟؟؟؟

mahan.2002
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 01:09 صبح
خب فکر میکنم در همچین ساختاری قشنگ تر باشه قرار بدم
مثلا فرض کنید. من یک نام رو میخوام نمایش بدم برم یک گیرد بیارم که این کارو انجام بدم... یا یک ای دی

mahmood_4246
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 01:36 صبح
خب فکر میکنم در همچین ساختاری قشنگ تر باشه قرار بدم
مثلا فرض کنید. من یک نام رو میخوام نمایش بدم برم یک گیرد بیارم که این کارو انجام بدم... یا یک ای دی
یه سری مقالات درباره کنترل های asp.net بخونید حتما
برای نمایش یک مقدار از همه کنترل ها میشه استفاده کرد ولی خیلی معقول نیست .. هر کدوم از کنترل ها برای موقعیتی استفاده میشوند
در این مورد شما تو یه Label هم میتونید نمایش بدید

fakhravari
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 01:41 صبح
با سلام
خوب سرکار بچه ها گذاشتید.
شما در هر چیزی بریزید در نهاید باید نشون بدید .
مثال Literal

mahan.2002
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 02:01 صبح
با سلام
خوب سرکار بچه ها گذاشتید.
شما در هر چیزی بریزید در نهاید باید نشون بدید .
مثال Literal

نه مهم ریخت نیست منظورم نمایش دادن اون هست مثلا فرض ما اطلاعات رو در یک Data table از بانک استخراج کردیم. و برای نمایش اون میخوام هر فیلد در یک Box نمایش داده بشه.

M.KH-SH
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 02:02 صبح
label برای کار شما مناسب هستش ولی بازم gridview رو خیلی بهتر میتونی استفاده کنی چون هم کنترول کردن راحت تره و هم کد نویسی کمتری میخواد

mahan.2002
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 02:11 صبح
یه سری مقالات درباره کنترل های asp.net بخونید حتما
برای نمایش یک مقدار از همه کنترل ها میشه استفاده کرد ولی خیلی معقول نیست .. هر کدوم از کنترل ها برای موقعیتی استفاده میشوند
در این مورد شما تو یه Label هم میتونید نمایش بدید

ولی کنترلی که بخوام این کارو انجام بده یعنی در خود ابزار های Asp طراحی نشده... مثلا من در دلفی یک کنترل شبیه به Text box بود خیلی راحت فیلد مورد نظر رو وصل میکرد به اون

در ضمن در مورد لیبل چطور میشه این کارو انجام داد.

mehrdad85
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 09:46 صبح
سلام
دوست خوبم کافیه که یه sql data source بندازی داخل صفحه مورد نظرش
بعد تنظیمات لازم را برای برقراری ازتباط با data base انجام بدی
البته کار خاصی نیست
کنار sql data source یه دکمه wizard ای هستش
اونو که کلیک کنی وارد تنظیماتش میشه
اسم دیتابیس مورد نظرتو میپرسه بعد جدول و بعد فیلد
به طور کلی این مراحل برای مشخص کردن یه کوئری است که حاوی یه سری اطلاعات هستش من جمله اطلاعتی که میخای به اون textbox یا label کذایی
نسبت بدی
حالا که sql data source را انداختی داخل صفحه و تنظیماتشو انجام دادی نوبت این میرسه که اونو وصل کنی به شی مورد نظرت و به اون شی یگی که از کدوم فیلد از مجموعه فیلد هایی که توسط اون data source ّبرگردونده میشه را نمایش بده
کنار اون یه wizard هستش و روی اون که کلیک کنی اسم data source را بهش نسبت میدی
دوست عزیز کاری که گفتم خیلی سادس اما من سعی کردم که یه طوری بگم که راحت متوجه بشی
امیدوارم که موفق شده باشم چنین کاری را کرده باشم
به هر حال هر مشکلی بود بگو
در خدمتتیم

hobab-theme
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 11:54 صبح
نه مهم ریخت نیست منظورم نمایش دادن اون هست مثلا فرض ما اطلاعات رو در یک Data table از بانک استخراج کردیم. و برای نمایش اون میخوام هر فیلد در یک Box نمایش داده بشه.
اگر درست حدس زده باشم شما یک دیتاتیبل دارید که می خواید یکی از فیلدهای اون (مثلا فیلد FirstName) رو به یک مثلاً TextBox بدید تا نمایش بده؟!
اگر منظورتون اینه می تونید از کد ساده زیر استفاده کنید :

CType(dtblName, DataTable).Rows(0).Item("FirstName").ToString

در کد بالا dtblName همون شیء دیتاتیبل شما هست و آیتم FirstName از اولین ردیف(با ایندکس 0) استخراج شده
حالا شما اینو می تونید به خاصیت Text هر کنترلی که این خاصیت رو داره بدید تا نمایش بده(مثلا TextBox یا Label یا ...)

موفق باشید