PDA

View Full Version : سوال: چطور تمام محصولات خریداری شده توسط یه کاربر رو به اسم اون ذخیره کنم.

jamali_yosef
سه شنبه 11 بهمن 1390, 18:11 عصر
سلام دوستان خسته نباشید.

من میخوام مشتری بعد از اینکه تمام محصولات انتخابی خود را به سبد خرید خود اضافه کرد کل اون محصولات رو به اسم اون کاربر واسش ذخیره کنم و یه کد پیگیری هم براش ثبت کنم می خواستم بدونم چطوری مثلا 10 تا محصول متفاوت (ممکنه از یه محصول دو تا انتخاب کرده باشه) و اسه یه مشتری ذخیره کنم بعدا اگه خواست بره و جزئیات خرید خود رو مشاهده کنه.ممنون میشم

alonemm
سه شنبه 11 بهمن 1390, 18:30 عصر
باسلام:
برای این کار راههای زیادی وجود داره یک راه ساده:
اگر شما ID کاربری که خرید رو انجام داده در رکوردهای مربوطه ذخیره کنید و یک کد رهگیری برای این فاکتور.

mahmood_4246
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 01:18 صبح
شما 2تا جدول میذاری .. یکی برای پیگیری که 4تا قیلد داره » کد ردیف(Identy) ، کد کاربر ، کد رهگیری و تاریخ .. اون یکی هم جدول سبد خریدت هست که علاوه بر فیلد های که معمولا تو سبد هست ،کد ردیف جدول پیگیری کلید خارجی میشه تو جدول دوم که نقش رابط رو داره » پس فیلد کد پیگیری اضافه و ارتباط داده شد
حالا یه رابطه یک به چد برقراره
وقتی کد پیگیری رو وارد میکنید میایید با یه join به راحنی محولات انتخابی رو نشون میدید

mahan.2002
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 01:49 صبح
با سلام
بنظرم باید 4 جدول داشته باشی که به ترتیب ...
یه جدول بگیر برای مشتری ( شماره مشتری، نام مشتری،....)
یک جدول برای کالا ( شماره کالا ، نام کالا، ...)
یک جدول هم برای خرید ( شماره خرید ، شماره مشتری (کلید خارجی ) ، تاریخ، ...)
یک جدول هم برای خرید کالا ( شماره خرید( کلید خارجی ) ، شماره کالا (کلید خارجی ) ، تعداد کالا، قیمت ، ... )

و با استفاده از Inner Join از اون خروجی بگیری.
البته تو بخش کوئری نویسی فکر میکنم بتونی در تالار T-Sql راحت تر کمک بگیری..