PDA

View Full Version : حرفه ای: جستجو درون تکستهای موجود در چندین فایل تکست

mehdi3000
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 02:09 صبح
با سلام به همگی دوستان
عرض کنم حضورتون که:

من تعدادی فایل محتوی تکست توی پروژه دارم که آدرس اونها رو تو بانک نگهداری می کنم و توسط آدرس آنها در بانک به گرید ویوی صفحه معرفی و نمایش داده می شن.
حالا به صورتی کاملا پیش بینی نشده نیاز پیدا کردم که جسجویی بر اساس تکست قرار گرفته شده در فایلها تو پروژه قرار بدم

تنها سلوشنی که به ذهنم می رسه اینه که یه فیلد دیگه به تیبل موجود در بانک اضافه کرده و موارد قرار گرفته در فایلها رو تو اون فیلد ثبت کنم؛ که البته با توجه به طولانی و زیاد بودن دیتای قرار گرفته در بانکها انجام این عمل رو منطقی و صحیح نمی دونم

- خواهشی که از دوستان دارم اینه که بگن تو این شرایط جه سلوشنهایی به ذهنشون می رسه؟
- آیا روشی رو سراغ دارید که بر اساس آن روش بتوان جستجویی درون تکستهای قرار گرفته شده در فایلها ایجاد کرد؟

با سپاس از دوستانی که با وجود داشتن مشقله فراوان از پاسخگویی و به اشتراک گذاردن تجربیات خودشون دریغ نمی کنند.

A.S.Roma
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 13:04 عصر
به نظر من اگر محتوای فایل رو به دیتبایس منتقل کنید بهتر از اینه که File رو تو Memory بخونید و سرچ کنید.
مجبورید برای یافتن عبارت مورد جستجو درون تمامی فایلها Iterate کنید و هر بار مثلا" با استفاده از StreamReader‌یک فایل رو بخونید و سرچ کنید. ( مطمئنا" وقتی تعداد رکورد ها بالا برهPerformance‌به شدت پایین میاد و احیانا" اگر در خوندن UnManaged Resource ها به درستی عمل نکنید یا مثلا" به هر دلیل Exception بگیرید موجب مشکل واسه سرور میشه.