PDA

View Full Version : سوال: چگونگی دسترسی به نام کاربری وارد شده

ablofazlkianianboohi
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 14:36 عصر
سلام دوستان
من یک وب سایت برای یک کتابخانه مجازی دارم می نویسم.
حالا یه مشکل دارم :
کاربران با توجه به مدارک تحصیلیشون قادرند تعداد محدودی کتاب دانلود کنند.
حالا من می خوام وقتی کاربر به صفحه ی کاربریش logon کرد، تو صفحه ی کاربری چک کنم ببینم نام کاربری وارد شده مدرک تحصیلیش چیست. چه کنم؟

speeed
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 14:48 عصر
ببین داداش
شما باید یه فیلد بزاری به عنوان ایدی تعریف کنی واسش بعد که مثلا اقا لیسانس باشه 1
بعد وقتی کاربر وارد شد شما علاوه بر یوزرنیم و پسورد ایدیش را چک میکنی تا ببینی اگر یک بود برو به این صفحه و اگر دو مثلا برو اون باید از ifelse یا سوییج استفاده کنی.

ablofazlkianianboohi
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 15:14 عصر
دوست عزیز
ممنون از پاسخ سریع و خوب شما
در صفحه index من کاربر یوزر و پسورد رو وارد می کنه.بعد اگر درست باشه به صفحه user.php می ره.حالا اینجا می خوام چک کنم که یوزر وارد شده اطلاعات چیه.
منظور اینه که چطور username کاربری وارد شده جایی ذخیره کنم و در صفحه user.php ازش استفاده کنم.

ممنون

mbf5923
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 15:37 عصر
یه راهش استفاده از Session هستش.که حتما باهاش آشنایی دارین
نام کارب رو در صفحه Login بهش بدین و هرجا احتیاج بود بخونید

ablofazlkianianboohi
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 15:45 عصر
دوست عزیز ممنون
همین کار رو انجام دادم. یعنی نام کاربری رو درون متغیر session ریختم. حالا باز مشکلم اینجاست:
در صفحه user بگم session با چی برابر بود فرامین زیر رو انجام بده؟

speeed
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 16:42 عصر
دوست عزیز
ممنون از پاسخ سریع و خوب شما
در صفحه index من کاربر یوزر و پسورد رو وارد می کنه.بعد اگر درست باشه به صفحه user.php می ره.حالا اینجا می خوام چک کنم که یوزر وارد شده اطلاعات چیه.
منظور اینه که چطور username کاربری وارد شده جایی ذخیره کنم و در صفحه user.php ازش استفاده کنم.

ممنون
ببین شما یه تیبل درست میکنی خوب که کاربر که ثبت نام کرد اطلاعاتش بره اون تو
این تیبل شامل یه یوزر نیم هست با پسورد و یه آیدی و هر چی که توی ثبت نام از کاربر گرفتی
وقتی میاد توی صفحه user.php اون چک میکنه یوزر نیم و پسورد رو دیگه بعد میگی ایدی هم رو چک کنه و یه ifelse میزاری میگی اگه 1 بود location کن به صفحه مثلا lisance.php و session را میتونی برابر ایدی هم قرار بدی و بعد توی اون صفحه ها ایدی رو چک کنه

ablofazlkianianboohi
جمعه 14 بهمن 1390, 15:25 عصر
دوست عزیز ممنون از پاسخ شما
فکر کنم متوجه منظور من نشدید
صفحه ی اصلی من که username و password می گیره به نام index.php هست و صفحه کاربری user.php .

حالا وقتی کاربر username رو وارد کرد، می خوام بدونم تو user.php که logon کرده .

همین