PDA

View Full Version : سوال: توی معماری mvc چطور می تونم یه متغیر رو از کنترلر به ویو بفرستم؟

idocsidocs
چهارشنبه 12 بهمن 1390, 23:40 عصر
توی معماری mvc چطور می تونم یه متغیر رو از کنترلر به ویو بفرستم؟

wallfa
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 11:59 صبح
خوب باید اون به یه متغییر ویو معرفی کنی و در قسمت ویو اون متعغییر نمایش بدی

Keramatifar
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 12:16 عصر
دوست عزیز
تعداد زیادی فریم ورک و روش پیاده سازی برای MVC وجود دارد، لطفا کدتون رو اینجا قرار بدید تا بررسی بشه

idocsidocs
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 14:07 عصر
تعداد زیادی فریم ورک و روش پیاده سازی برای MVC وجود دارد، لطفا کدتون رو اینجا قرار بدید تا بررسی بشه
از فریم ورک استفاده نمی کنم.

ساختار ام وی سی به این صورته که همه درخواستها به کنترلر می رن و از اونجا مدلها و ویو ها اینکلود می شن. مدل، ویو و کنترلر هم توی کلاسهای جداگانه قرار می گیرن.

الان برای این کار، مقدار متغیر رو توی آرایه پست که یه آرایه سراسری هست قرار می دم و توی ویو این مقدار رو بدست می یارم. اما می خوام بدونم که آیا راه بهتری وجود نداره؟

syronz
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 18:08 عصر
از فریم ورک استفاده نمی کنم.

ساختار ام وی سی به این صورته که همه درخواستها به کنترلر می رن و از اونجا مدلها و ویو ها اینکلود می شن. مدل، ویو و کنترلر هم توی کلاسهای جداگانه قرار می گیرن.

الان برای این کار، مقدار متغیر رو توی آرایه پست که یه آرایه سراسری هست قرار می دم و توی ویو این مقدار رو بدست می یارم. اما می خوام بدونم که آیا راه بهتری وجود نداره؟

می تونی به جای آرایه سراسری از توابع استاتیک داخل کلاس ها استفاده کنی. و بعد با دستوری مثل زیر به متغییر ها دسترسی پیدا کنی

class_name::function_name()->value
البته برای داده های خاصی اینکار رو میکنن. مثلا تم یا زبان و ... سایت.

idocsidocs
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 18:44 عصر
البته برای داده های خاصی اینکار رو میکنن. مثلا تم یا زبان و ... سایت.
من می خوام مقداری که از دیتابیس خوندم رو به ویو بفرستم.

syronz
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 22:56 عصر
من می خوام مقداری که از دیتابیس خوندم رو به ویو بفرستم.
از هر دو روش استفاده میشه! معمولا برای جدول هایی که کمتر از 10 ردیف اطلاعات دارند و اطلاعات مهمی هم دارن مثل کانفیگ و .. از توابع استاتیک استفاده میشه. روش دیگه همون آرایه ی سراسری.

یه نوع روش دیگه هم هست نمی دونم میشه معماری MVC به حسابش اورد یا نه! اونم اینه هر قسمت در یک متغییر فرستاده میشه و اون متغییر حاوی کدهای اچ تی ام ال هم هست