PDA

View Full Version : گفتگو: به نظر شما بعد از سی شارپ به سمت چی بریم؟

Arash_janusV3
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 13:54 عصر
سلام
از اون جایی که برنامه نویسی کار بزرگی ست اما در برنامه نویسی تنها یک زبان رو پیش گرفتن کار کوچکی ست و باید به جلوتر پیش رفت
فرض می کنیم برنامه نویسی سی شارپ و sql در حدی ست که می توان پروژه نوشت
بعد از آن به نظر شما به سمت چه زبانهای برنامه نویسی بریم؟
در مورد پایگاه داده چطور؟
آیا همین کافی ست؟
شما به چه سمتی حرکت می کنید؟
با سپاس

crazy_1892
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 14:19 عصر
دوست عزیز سی شارپ زبان پر قدرت و خوبی هست و هر چه قدر هم که یاد بگیری بازهم جا برای یادگیری داره
ولی اگه به برنامه نویسی وب علاقه داری سی شارپ هم بلدی برو به سمت asp.net

Arash_janusV3
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 14:25 عصر
سایت eWeek با یکی از برنامه نویسان باسابقه با نام Wayne Duqaine که هم اکنون بخش توسعه نرم افزار کمپانی Grandview Systems در ایالت کالیفرنیا است گفتوگویی انجام داده , او در این گفتگو توصیه می کند که برنامه نویسان نباید خود را منحصر به یادگیری و کار در یک زبان خاص بکنند وی که بیش از 30 سال تجربه برنامه نویسی دارد 10 زبان را برای یادگیری برای برنامه نویسان همراه با دلیل توصیه می کند.
(آمار قسمت شغل های موجود برای یک زبان با توجه به آمار سایت Dice.com می باشد)
1- PHP
چیست؟ یک اینترپرتر کدباز , سرور ساید و کراس پلت فرم برای اسکریپت نویسی HTML
چرا باید آموخت؟ استفاده گسترده از آن , سرعت بالا با حافظه کش
تعداد مشاغل موجود: 1,152 شغل
2- #C
چیست؟ یک زبان برنامه نویسی همه کاره و شی گرا که توسط مایکروسافت با استفاده از تکنولوژی NET. ابداع شد.
چرا باید آموخت؟ یکی از بخش های اصلی فریم ورک NET. است و یکی از ملزومات کار شماست اگر با مایکروسافت کار می کنید.
تعداد مشاغل موجود: 5,111
3- AJAX
چیست؟ از لحاظ فنی یک زبان برنامه نویسی نیست ولی با استفاده HTML , Java SCript و XML صفحات وب پویا را خلق می کند.
چرا باید آموخت؟ از وقتی که گوگل AJAX را در Google MAP به خوبی و با موفقیت به کار برد تقاضا برای Ajax در صدر قرار گرفت. یادگیری AJAX ساده نیست ولی مایکروسافت اعلام کرده که ابزاری به نام Atlas را برای بکارگیری راحت تر AJAX ارائه خواهد داد.
تعداد مشاغل موجود: 1.106 شغل
4- Java Script
چیست؟ یک زبان اسکریپت نویسی شی گرا است که در مرورگرهای وب به صورت کلاینت ساید اجرا می شود. این زبان دارای دستورات کوتاه است و کد نویسی با آن آسان و برای اجرای دستورات نیازی به کامپایل ندارد. (آن را با Java اشتباه نگیرید)
چرا باید آموخت؟ امروزه از آن در میلیون ها صفحه وب برای تعیین اعتبار فرم ها , ایجاد کوکی ها , تشخیص نوع مرورگر و بهبود طراحی صفحات استفاده می شود. به راحتی می توان آن را آموخت و به صورت گسترده از ان استفاده کرد.
تعداد مشاغل موجود: 4,406 شغل
5- Perl
چیست؟ یک زبان برنامه نویسی و اینترپرتر کدباز , کراس پلتفرم , سرور ساید است که به طور گسترده برای پردازش متن از طریق برنامه های CGI استفاده می شود.
چرا باید آموخت؟ قدرت بالای آن در پردازش انبوهی از متون آن را بسیار محبوب کرده و باعث استفاده گسترده آن برای نوشتن برنامه های وب سرور در یک گستره بزرگ شده است.اگر با وب اپلیکیشن ها سر و کار دارید یادگیری برخی فرم های اسکریپ نویسی مانند Perl , PHP لازم است.
تعداد مشاغل موجود: 4,810 شغل
6- C
چیست؟ یک زبان برنامه نویسی همه کاره استاندارد است . یکی از فراگیرترین زبان های برنامه نویسی می باشد و اساس و پایه بسیاری از زبان های دیگر مانند ++C می باشد
چرا باید آموخت؟ کسی که زبان C بلد است می تواند به راحتی زبان هایی مانند #C و JAVA را یاد بگیرد چون بسیاری دستورات مانند هم اند. همچنین بسیاری از دستورات C در زبان های اسکریپتی استفاده می شود.
تعداد مشاغل موجود: 6,168 شغل با در نظر گرفتن مشتقات
7- Ruby و Ruby on Rails
چیست؟ Ruby یک زبان برنامه نویسی کد باز , شی گرا و دینامیک است. Ruby on Rails یک فریم ورک کدباز است که برای وب اپلیکیشن ها توسط Ruby نوشته شده است که بدقت با معماری MVC دنبال می شود.
چرا باید آموخت؟ با توجه به سادگی و سودمندی این زبان در حال گسترش است . سادگی یادگیری آن نیز یکی دیگر از مزایای آن است.
تعداد مشاغل موجود: 210 و 54 شغل به ترتیب
8- Java
چیست؟ یک زبان برنامه نویسی شی گرا که بوسیله جیمز گوسلینگ و همکارانش در شرکت سان میکروسیستم در اوایل دهه 1990 بوجود آمد.
چرا باید آموخت؟ بسیاری از برنامه نویسان آن را زبانی زیبا می نامند. Java مرکز زبان های غیر از NET. است. یادگیری زبان جاوا برای شما ضروری است اگر شما برای مایکروسافت کار نمی کنید.
تعداد مشاغل موجود: 14,408 شغل
9- Python
چیست؟ یک زبان برنامه نویسی اینترپرتر دینامیک , شی گرا و کد باز است که به صورت اتوماتیک مدیریت حافظه را بر عهده می گیرد.
چرا باید آموخت؟ پایتون به صورت گسترده توسط گوگل به کار گرفته می شود.
تعداد مشاغل موجود: 811 شغل
10- VB.NET
چیست؟ یک زبان برنامه نویسی شی گراکه با تکنولوژی NET. مایکروسافت توسعه یافته است.
چرا باید آموخت؟ تقاضا برای یادگیری VB.NET نسبت به هر زبان دیگری بیش تر است .اکنون ر بیشتر پروژه ها با VB.NET انجام می شود.
تعداد مشاغل موجود: 2,090 شغل

meisam3322
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 14:27 عصر
از اون جایی که برنامه نویسی کار بزرگی ست اما در برنامه نویسی تنها یک زبان رو پیش گرفتن کار کوچکی ست و باید به جلوتر پیش رفت

منظور شما از کار بزرگ و کوچیک چیه ؟؟؟ !!!! آیا شما فکر می کنین که چهار خط کد توی C# برای خواندن و نوشتن ویرایش اطلاعات در بانک بلدید، دیگه کارتون با اون تمام شده و چیزی نمونده که در این زمینه فرا بگیرید ؟؟؟

بهتر بود سوالتون رو این طور مطرح می کردین که ، در کنار این زبان چه زبانهای برنامه نویسی و پلت فورم هایی رو انتخاب کنم !!

موفق باشین

mohan21
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 16:40 عصر
دوستان هم گفتن من هم اجازه میخوام تا بگم ....

یک زبان به تنهایی کافی نیست و بخشی از اون رو یاد گرفتن کافی نیست دوست خوبمون meisam3322 گفتن ::

آیا شما فکر می کنین که چهار خط کد توی C#‎‎ برای خواندن و نوشتن ویرایش اطلاعات در بانک بلدید، دیگه کارتون با اون تمام شده و چیزی نمونده که در این زمینه فرا بگیرید ؟؟؟

شما وارد C#‎ بشید می بینید دریایی روبروی شماست که پایانی نداره هر چه جلوتر میرید میبینید که همچنان به ساحل نزدیک هستید ....
سی شارپ دنیایی داره

شما چندین زبان رو فرموده اید که هر یک کارهایی رو انجام میدهند و در کنار هم می تونند تعامل داشته باشند ...

فرضاً برای طراحی سایت شما سراغ php میرید یا سراغ asp، آیا کافیست؟
خیر چون باید HTML بدونید، از جاوا می خواید استفاده کنید لذا Java Script باید بدونید، از Ajax می خواهید استفاده کنید اما قبل اون باید از Java Script آشنایی داشته باشید ...
تمام شده ؟؟ خیر ...
ادامه دارد ....
تکنیک های جدید و کتابخخانه های جدید مانند jQuery می آید و ....
و خیلی کارهای دیگر که شما در کنار یک زبان باید بدانید ...

با C#‎ هم تحت desk هم تحت وب برنامه می نویسیم کارهای تجاری بزرگی انجام میدیم و کارهای تحت شبکه و ...

من و شما تا چه حد از C#‎ آشنایی داریم ؟

خودم با چند تا از این موارد آشنا هستم php، c# و ... اما واقعاً به انتهای خط این زبان های رسیده ام .... !

در ضمن
یادگیری AJAX ساده نیست چرا ساده هست وقتی شما با حاوا اسکریپت آشنا باشید راحت هست

همونطور که اگر با یک زبان مانند c آشنا باشید C++ و C# و php و ... رو راحت تر درک می کنید ....

هر کدام از زبان ها دنیایی دارد .....

AliSaeedi_v
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 18:15 عصر
سلام
به نظرم باید به سمت java و mysql بریم.من اینکارو میکنم.از برنامه نویسی تحت وب هم نباید غافل شد و به نظرم باید php یاد بگیریم.

ehsan_starlight
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 20:41 عصر
به نظر من C# زبانی هست که اگر به طور کامل یاد بگیری می تونی با یه مقدار مطالعه Xaml و Asp رو هم به راحتی یاد بگیری...

و در کنار ASp می تونی Java,Java Script ,Jquery , Css ,Html و .... رو یاد بگیری...

این روند یادگیری خودم بود البته زیاد تجربه ندارم و همه اینها رو به طور حرفه ای بلد نیستم

mohan21
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 23:02 عصر
سلام
به نظرم باید به سمت java و mysql بریم.من اینکارو میکنم.از برنامه نویسی تحت وب هم نباید غافل شد و به نظرم باید php یاد بگیریم.

ایا با c# نمیشه تحت وب برنامه نویسی کرد؟

robo_remi
سه شنبه 20 تیر 1391, 15:59 عصر
با سلامخدمت همه اساتید برنامه نویسی .
من معذرت میخوام که دارم بین این همه بزرگان برنامه نویسی نذر میدهم ولی .
به نظر من اگه هر کسی یک زبان رو فقط دنبال کنه و تشکیل تیم برنامه نویسی داده بشه خیلی بهتره .تا اینکه به تنهایی آدم بخواهد همه زبانهای برنامه نویسی را یاد بگیره.یک ضرب المثل قدیمی هست که میگه یک دست صدا نداره ولی بیشتر که بشه چرا:خجالت:
ببخشید

robat7
جمعه 23 تیر 1391, 21:35 عصر
دوست عزیز
نظر شما محترم ولی یک برنامه نویس باید توانایی آن را داشته باشد که با سایر زبانها نیز کار کند ولی در مجموع من با نظر mohan21, meisam3322 کاملا موافق هستم

Arash_janusV3
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 23:23 عصر
آینده برنامه های دسکتاپی؟ (http://barnamenevis.org/showthread.php?334022-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7-%DA%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%9F-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%9F-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%9F-%DA%86%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C%D 8%9F)

واقعا چی باید یاد گرفت ؟ واقعا از کجا باید شروع کرد ؟ چه معماری ؟ چه تکنولوژی؟ (http://barnamenevis.org/showthread.php?334022-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7-%DA%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%9F-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%9F-%DA%86%D9%87-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%9F-%DA%86%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C%D 8%9F)

بازار کار php در کنار زبان های دیگر (http://barnamenevis.org/showthread.php?350072-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-php-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1)

لطفا در مبحث شرکت کنید
با سپاس