PDA

View Full Version : سوال: همه لینک های گزارش گیری نمایش داده نشن

veniz2008
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 22:54 عصر
سلام،من واسه نمایش دروس هر ترم دانشجو،یک LinkButton قرار دادم (کلا 12 تا linkbutton قرار دادم برای 12 ترم)ولی یه مشکل کوچولو دارم!،نمیخوام که دانشجو همه لینک ها رو ببینه ،میخوام فقط تا ترم جاری رو ببینه،مثلا فرض کنید که دانشجو ورودی نیمسال اول سال 90 هستش،با این اوصاف فقط باید لینک مربوط به ترم اول و ترم دوم رو ببینه(فرض کردم که تا این تاریخ برای ترم دومش درس گرفته باشه) ولی نمیدونم که بقیه لینک ها رو چطوری مخفی کنم؟،اینم بگم که ترم و سال ورود مربوط به دانشجو و همچنین ترم جاری و سال جاری رو در اختیار دارم.

veniz2008
جمعه 14 بهمن 1390, 18:29 عصر
ببینید دوستان من بیشتر توضیح میدم شاید کسیبتونه مشکلم رو حل کنه،اجازه بدید یه قسمت از کد رو بذارم شاید بیشتر بتونم منظورم رو برسونم،همانطور که در بالا گفتم با استفاده از تاریخ سیستم به سال جاری و ترم جاری دسترسی دارم و همچنین با استفاده از جدول دانشجو به مقادیر سال ورود به دانشگاه و ترم ورود دسترسی دارم. حالا فرض کنید دانشجو ترم دومش باشه،نمیخوام که بقیه لینک باتن ها(بقیه نیمسال ها) رو ببینه،البته اگرم روشون کلیک کنه چیزی رو نمیبینه چون هنوز زمان اون نیمسال نرسیده و درسی رو نتونسته بگیره ولی از لحاظ ظاهری این کار چندان خوشایند نیست.

if (termvorod == 1)
{
LinkButton1.Text = salvorod.ToString() + " دروس انتخابی نیمسال اول سال";
LinkButton2.Text = salvorod.ToString() + " دروس انتخابی نیمسال دوم سال";
LinkButton3.Text = Convert.ToString(salvorod+1) + " دروس انتخابی نیمسال اول سال";
LinkButton4.Text = Convert.ToString(salvorod+1) + " دروس انتخابی نیمسال دوم سال";
LinkButton5.Text = Convert.ToString(salvorod + 2) + " دروس انتخابی نیمسال اول سال";
LinkButton6.Text = Convert.ToString(salvorod + 2) + " دروس انتخابی نیمسال اول سال";

}
else if (termvorod == 2)
{
LinkButton1.Text = salvorod.ToString() + " دروس انتخابی نیمسال دوم سال";
LinkButton2.Text = Convert.ToString(salvorod +1) + " دروس انتخابی نیمسال اول سال";
LinkButton3.Text = Convert.ToString(salvorod + 1) + " دروس انتخابی نیمسال دوم سال";
LinkButton4.Text = Convert.ToString(salvorod + 2) + " دروس انتخابی نیمسال اول سال";
LinkButton5.Text = Convert.ToString(salvorod + 2) + " دروس انتخابی نیمسال دوم سال";
LinkButton6.Text = Convert.ToString(salvorod + 3) + " دروس انتخابی نیمسال اول سال";
}

veniz2008
شنبه 15 بهمن 1390, 12:27 عصر
ببینید دوستان من یک ایده تو ذهنم هست ولی نتونستم در عمل پیاده سازیش کنم،احتمالش هست که اساتید روشی برای ایده من داشته باشن،در ابتدا همه LinkBotton ها رو مخفی میکنم، من با کد نویسی میتونم که تعداد ترم های دانشجو رو محاسبه کنم( فرض کنید مثلا دانشجویی که الان وارد شده ترم چهارمش هست،پس باید چهار تا لینک باتن بهش نمایش بدم(LinkButton1 تا Linkbutton4)،حالا میتونم با یک حلقه for بصورت زیر تعداد لینک باتن های مورد نظرم رو ظاهر کنم:

for (int i = 1; i <= 4; i++)
LinkButton[i].Visible = true;
ولی مشکل کد فوق اینه که در حالت طبیعی،محیط ویژوال استودیو امکان استفاده از چنین کدی رو به من نمیده و خطا میگیره،کسی از دوستان برای رفع این مشکل میتونه به من کمک کنه؟،من به حل این مساله نیاز دارم،لطفا راهنمایی کنید.