PDA

View Full Version : حرفه ای: انتخاب تکنولوژِی برای طراحی سایت

NIMA_1981
جمعه 14 بهمن 1390, 00:53 صبح
سلام دوستان

شاید عنوان تاپیک رو بد انتخاب کردم اما به بزرگی حودتون ببخشید
ببنید برای طراحی یک سایت به صورت حرفه ای به نطر شما باید از جه ابزار هایی استفاده کنم که امنیت سایت بالا باشه - سرعت سایت - دسترسی به بانک اطلاعاتی - از لحاظ ظاهر سایت -
باید از آجاکس استفاده بشه یا نشه - از برنامه نویسی چند لایه استفاده کنم یا نکنم - نوع دیا بیس رو چطوری استفاده کنم میشه دوستانی که اطلاعا دارند توصیح بدین مثلا از اسکریپت های اماده مثل jquery و یا غیره استفاده بشه - جه ابزارهای و یا تکنولوژی هایی رو پیش نهاد میکنید

با نشکر

mehran_sh_t
جمعه 14 بهمن 1390, 08:49 صبح
سلام

امنیت سایت: بستگی به کد شما و امنیت هاست داره! اگر خیلی سایتتون امنیتی هستش، می تونید از گواهی نامه های موجود هم استفاده کنید.
برای تست امنیا هم از این لینک می تونید استفاده کنید : بررسی رایگان امنیت وبسایت توسط norton safe web (http://www.techblog.ir/1390/03/17/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-norton-safe-web/)

سرعت سایت: استفاده از Ajax و caching، البته بستگی به سرعت هاست شما هم داره! این که تو ایران باشه یا نه و ...
اگر به طور صحیح از کد های جاوا اسکریپت استفاده کنید، به دلیل اینکه این کد ها سمت سرور هستند، در بهبود سرعت تاثیرگذار هستش.

ظاهر سایت: این دیگه به سلیقه شما بر می گرده! این که چقدر در طراحی گرافیک ماهر باشید! ولی در عین حال می تونید از کامپوننت های آماده مثل DevExpress استفاده کنید

در مورد برنامه نویسی چند لایه، این یک استاندارد برنامه نویسی هستش!! بهتره از این روش استفاده کنید.