PDA

View Full Version : سوال: خطا در اتصال به پایگاه داده sql

bugattis
جمعه 14 بهمن 1390, 20:06 عصر
وقتی که میخوام از طریق visual studio 2008 به پایگاه داده sql از طریق مسیر زیروصل بشم خطای زیر رو میده چکار کنم که درست بشه.Tools>connect to database>browse

خطا:
you don't have permission to open this file.
contact the file owner or an administrator to obtain permission.

flash118
جمعه 14 بهمن 1390, 21:19 عصر
دوست عزیز اونجور که از متن پیام پیداس شما مجوز دسترسی به اون قسمت ندارید یا اکانت شما از نوع ادمین نیست برای همین برای شما این حطا رو صادر میکنه البته اون چیزی که من از متن خطا رو فهمیدم گفتم خدمتتون به نوع گروه کاربریتون توجه کنید و در صورت نیاز با ادمین وارد بشید و دوباره سعی کنید

bugattis
شنبه 15 بهمن 1390, 09:40 صبح
دوست عزیز اونجور که از متن پیام پیداس شما مجوز دسترسی به اون قسمت ندارید یا اکانت شما از نوع ادمین نیست برای همین برای شما این حطا رو صادر میکنه البته اون چیزی که من از متن خطا رو فهمیدم گفتم خدمتتون به نوع گروه کاربریتون توجه کنید و در صورت نیاز با ادمین وارد بشید و دوباره سعی کنید

با تشکر از پاسخ شما
من با ادمین هم وارد شدم اما باز هم این خطا رو میده
چون من sql و visual studio رو روی یک اکانت دیگه نصب کردم در داخل ادمین sql کانکت نمیشه .

flash118
شنبه 15 بهمن 1390, 16:55 عصر
باسلام
این واقعا جای شک داره چون در بین گروه کاربران ادمین به همه چیر دسترسی داره و اولویت دسترسی زیادی داره یه طرف قضیه مشکوک میزنه دوم اگه حتی در یک اکانت دیگه نصب کردید باز هم با دسترسی ادمین نصب کردید در غیر اون صورت محال هست با این اوصاف حتی در اون اکانتی که نصب کردی باز هم باز نمیشه؟ و همچنین در اکانت ادمین هم باز نمیشه؟ اگه اینجوری باشه احتمالا دوباره پاک و نصب کنی شاید مشکل حل بشه چون محال هست اکانت ادمین نتونه به چیزی دسترسی نداشته باشه امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم چون خود تابحال به همچین موردی برنخوردم

bugattis
یک شنبه 16 بهمن 1390, 09:25 صبح
وقتی که میخوام به پایگاه داده وصل بشم
مسیر Tools>connect to database>…… رو که میرم خطای زیر رو میده.
82062
لطفا کمک کنید.
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

hamid.karimy
یک شنبه 16 بهمن 1390, 11:09 صبح
دوست عزیز اگر با windows authentication قصد اتصال دارید باید کاربر تحت دومین خودتون رو برای اتصال به سروری که روی اکانت ویندوزتان نیست به سرور معرفی کنید.
در غیر اینصورت باید از sql authentication برای اتصال استفاده کنید.یعنی کاربر sa یا کاربر دیگری که تعریف کردید.ضمن اینکه اگر روی اکانت دیگری سیکوئل سرور رو نصب کرده باشید،ممکن است اصلا سرور در اکانت جدید start نشده باشد که از controlpanel>Administrative Tools>services برای دیدن وضعیت سرور استفاده کنید

flash118
یک شنبه 16 بهمن 1390, 11:43 صبح
با سلام این پیام منو به شک انداخت این عکس رو همین الان گرفتم ای کاش اون پیام خطا رو بالا میذاشتی تا ببینیم اسم سرور رو چی گذاشتی که اینجوری میگه در هر صورت راستی اگه به شبکه وصل هست کامپیوترت به شبکه ی محلی سعی کن یکبار هم بدون ارتباط تست کنی ببینی مشکل کجاس