PDA

View Full Version : سوال: تشخيص استاندارد بودن صفحه كليد

ebrahimv
جمعه 14 بهمن 1390, 22:28 عصر
سلام
آيا تا به حال داخل برنامه‌هايي كه با پايگاه داده كار ميكنن اين مشكل براتون پيش اومده كه مثلا بعد از نصب ويندوز هنگام جستجو در پايگاه داده نتونيد كلماتي كه حرف پ يا ك يا ي يا ژ و چند حرف ديگه رو پيدا كنيد؟
اين مشكل زماني پيش مياد كه فايلي كه صفحه كليد فارسي در اون(فايل kbdfa) هست مثل قبل نباشه اگر دقت كرده باشيد اگر زبانتون فارسي باشه و كليد ~ رو بزنيد اگر صفحه كليدتون استاندارد باشه مينويسه پ و اگه استاندارد نباشه مينويسه ÷ و حروف ديگر نيز به همين ترتيب
اين مشكل زماني مشكل ساز ميشه كه داخل يك پايگاه داده با دو استاندارد صفحه كليد اطلاعات وارد بشه كه باعث كلي دردسر ميشه
حالا من دنبال راهي هستم كه بتونم تشخيص بدم كه آيا صفحه كليد منظورم همون فايل kbdfA استاندارد هست يا نه
كسي پيشنهادي براي حل اين مشكل داره؟

zarrinnegar
جمعه 14 بهمن 1390, 23:37 عصر
قبلا در این مورد بحث شده یکمی بگردید پیدا میکنید

بجای اینکه کیبرد رو چک کنید چند تا کاراکتر رو چک کنید که اگر با کد x بود با Y ذخیره کنه

در این مورد توی همون تاپیکی که گفتم بحث شده و کد هم گذاشتن

ebrahimv
شنبه 15 بهمن 1390, 12:18 عصر
قبلا در این مورد بحث شده یکمی بگردید پیدا میکنید

بجای اینکه کیبرد رو چک کنید چند تا کاراکتر رو چک کنید که اگر با کد x بود با Y ذخیره کنه

در این مورد توی همون تاپیکی که گفتم بحث شده و کد هم گذاشتن

ممنون ولي من نميخوام كاراكتر رو عوض كنم من مي خوام به كاربر هشدار بدم كه صفحه كليدش استاندارد نيست تا صفحه كليدش رو استاندارد كنه
و اين كه از كاربر نميخوام ورودي بگيرم تا بفهمم در واقع من ميخوام هنگام لود برنامه برسي كنم اگر استاندارد نبود خطا بده