PDA

View Full Version : یک مشکل در query

saras
پنج شنبه 26 آبان 1384, 11:36 صبح
سلام
من یک queryساخته بودم از دو جدول وقبلا وقتی که آن را اجرا می کردم مشخصات افراد را به درستی بر می گرداند ولی وقتی که تهداد رکوردهای آن جدولها زیاد شده هنگام اجرای کوئری هر فرد را دو بار تکرا ر می کند مشکل آن چیست ضمن اینکه فیلد نامو نام خانوادگی افراد نیز کلید اصلی هم در کوئری و هم در جلدولها است .

mzjahromi
پنج شنبه 26 آبان 1384, 11:48 صبح
Query و جزئیات جداول رو بنویس

eniak.master
پنج شنبه 26 آبان 1384, 20:04 عصر
لطفا توضیحات بیشتری در مورد فیلدها و ارتباط بین جداول بنویسید

saras
شنبه 28 آبان 1384, 10:48 صبح
من سه تا جدول دارم یکی مشخصات کتابها را ثبت می کند و یکی هم مشخصات افراد عضو شده و یک جدول هو دارم که اتباط بین آنها یک به چند است ویک کوئری ساختم از افرادی که کتابها را به امانت می برند ابتدا مشخصات هر فرد را و عنوان کتاب را میدارد ولی حالا مشخصات فرد را دوبار نشان می دهد و مثلا شخصی که کتاب را به امانت برده دوبا نشان می دهد .مثلا احمدی / ادبیات فارسی .... و در رکورد بعدی هم همین را تکرار می کند .

mzjahromi
شنبه 28 آبان 1384, 11:45 صبح
فیلدهای جدول ، کلیدها و Query را بنویس

saras
شنبه 28 آبان 1384, 13:12 عصر
فیلدهای اصلی کد کتاب در جدول کتابها ، کد عضویت فرد در جدول افراد و این دو فیلد در جدول سوم نیز ارتباط داده شده اند و کلید اصلی هستند

mzjahromi
شنبه 28 آبان 1384, 13:27 عصر
پس Query چی شد

سید مسعود موحد
شنبه 28 آبان 1384, 14:54 عصر
احتمالا مشکل در JOIN تو است

eniak.master
شنبه 28 آبان 1384, 22:15 عصر
با سلام
برداشت بنده :
اگر کلید اصلی شما کد باشد مطمئنا بسیارخوب نتیجه می گیرید .
اگر این کار را انجام داده اید و باز هم مشکل دارید زمانی که جوین کردید در قسمت peroperties رفته و نوع جوین را شماره 2 قرار دهید تا داده های تکراری یک کد را نشان ندهد .
یا اینکه شما طریقه بهره برداری را از کوئری بطور مستقیم انجام دادید. زمانی که میخواهید ارتباط یک به چند را انجام دهید میتوانید از فرم استفاده کنید . ( با استفاده از ویزارد ) . سپس مشخصات یک نفر را خواهید داشت که چند رکورد دیگر مثل نام کتاب ، تاریخ استفاده و . . . به آن مرتبط هستند .