ورود

View Full Version : جلوگیری از خاموش شدن sql server هنگامی که کلاینت به sql server متصل است

msaeed
پنج شنبه 26 آبان 1384, 11:13 صبح
من در برنامه شبکه که با delphi , sql server 2000 نوشته شده یک مشکل دارم.
وقتی کلاینت داره برنامه رو اجرا میکنه و سرور خاموش شود با error مواجه میشویم
1. چه طور میشه ین errorرا کنترل کرد؟
2.یا از خاموش شدن سرور جلوگیری کرد؟
ممنون میشم کمکم کنید.

AminSobati
پنج شنبه 26 آبان 1384, 20:31 عصر
دوست عزیزم؛
در کدوم نرم افزار Client/Server دیدین که Client بدون Server کار کنه؟!

msaeed
شنبه 28 آبان 1384, 08:08 صبح
دوست عزیز این رو میدونم .
سئوال من این بود که راهی هست برای اینکه نگذاریم سرور خاموش شود.
به طور مثال هنگامی که سرور می خواهد کامپیوترش را خاموش کند و یک کلاینت داره از سرور استفاده میکنه به سرور اجازه خاموش شدن ندهیم مگر اینکه همه کلاینت ها خاموش باشند

سید مسعود موحد
شنبه 28 آبان 1384, 09:17 صبح
دوست عزیز
شما یک راه ساده و خیلی ابتدایی این است که کلاینت خود را PING کنید اگر جواب داد که معلومه هنوز کلاینت روشن است در غیر اینصورت نه
و راه حل دیگه این است که در SETUP سرور خود تنظیم روشن شدن کامپیوتر از طریق کارت شبکه را روشن کنید که اگر از کارت شبکه در خواست اطلاعات گردید سرور روشن گردید

و در نهایت اینکه اگر واقعا اسم دستگاه شما سرور است که سرور هیچگاه نباید خاموش شود

titbasoft
شنبه 28 آبان 1384, 11:27 صبح
برای هر مشکلی راه حلی وجود داره . یه استاد خیلی خوب همیشه می گفت شرقی ها همیشه سوالشون رو با جواب مطرح می کنن. (واقعا جمله زیبایی که برای من خیلی جای تفکر داشت و داره)

1. چه طور میشه ین errorرا کنترل کرد؟
برای نگهداری و حفظ دیتا در هر سیستمی استراتژی هایی وجود داره تا در صورت بوجود اومدن چنین مشکلاتی بشه نسبت به اونها رفتار مناسب نشون داد. یکی از اونها بستر Transactional ای است که DBMS های امروزی اون رو پشتیبانی می کنن. راه های گوناگون دیگه ای هم وجود داره . مثلا exception handling سمت client . فکر کنم اگه یه کم در مورد کاری که داره انجام میشه بیشتر توضیح بدید ، دقیق تر بشه نظر داد

msaeed
دوشنبه 07 آذر 1384, 09:54 صبح
برای نمونه من یه مثال میزنم
فرضمیکنیم کلاینت وسرور هر دو دارن از برنامه استفاده میکنن
فردی که پشت کامپیوتر سرور هست کارش تمام میشه و با وجود توصیه ما مبنی بر عدم خاموش کردن سرور اون را خاموش میکنه کلاینت هم که داده و برنامهاش روی سرور است با خاموش شدن سرور با errorمواجه میشه و حتی نمیتواند برنامه را ببندد.
امیدوارم بتوانید راهنمایی کنید.
با تشکر از همگی دوستان

Farzin49
سه شنبه 08 آذر 1384, 11:45 صبح
سلام دوست عزیز
من فکر می کنم مشکل شما کمی به ساختاری که مورد استفاده قرار دادید بر می گرده.
دستگاه سرور دستگاهی نیست که یک کاربر پشتش بشینه و با یک برنامه روی اون شروع به کار کنه.
سرور همونطور که از اسمش پیداست وظیفه اش ارائه خدمات به دیگر دستگاه ها است. در ضمن سرور نباید در دسترس تمام کاربران باشه که امکان خاموش کردنش وجود داشته باشه.

فکر کنم بهتره کمی در مورد ساختاری که مورد استفاده قرار دادید بیشتر دقت کنید.

msaeed
پنج شنبه 10 آذر 1384, 13:03 عصر
ممنونم شاید حق با شماست و من در مورد این موضوع بیشتر فکر میکنم.