PDA

View Full Version : سوال: چند خطی شدن label

mahsa.n
شنبه 15 بهمن 1390, 15:28 عصر
سلام

من یه قسمت نظر سنجی توی سایتم گذاشتم که بازدیدکنندگان میتونن متنی رو درون یک textbox که multiline هستش وارد کنن

برای نمایش نظرها از یک گریدویو استفاده کردم که درون گریدویو یک label گذاشتم که متن نظر در اون قرار میگیره

مشکل من اینه که هنگام نمایش متن درون label اگر متن طولانی باشه عرض گریدویو هم زیاد میشه ، چی کار کنم که متن به صورت چند خطی نمایش داده بشه؟

hamid_shrk
شنبه 15 بهمن 1390, 15:32 عصر
برای اون ستون خاصیت nowrap رو برابر false قرار بدید.

mahsa.n
شنبه 15 بهمن 1390, 21:12 عصر
یه مشکل دیگه هم وجود داره

هنگام درج متن اگر کاربر اینتر بزنه اینترها رو به <br /> تبدیل میکنم و موقع نمایش از کنترل Literal استفاده میکنم

ولی اگر کاربر اینتر نزنه و متن رو پشت سر هم بنویسه در textbox خودش میره خط بعدی ولی موقع نمایش همرو پشت سر هم نشون میده در نتیجه عرض گریدویو زیاد میشه ، این مشکل رو چه طوری برطرف کنم؟

sara_aryanfar
شنبه 15 بهمن 1390, 21:36 عصر
فکر کنم در اون ستونی که متنت نمایش داده میشه لیبل رو داحل div قرار بدی و براش محدودیت تعیی کنی تو css حل میشه و با افزایش متن میره سطر بعدی حتی اگه کاربر اینتر هم نزده باشه

salehbagheri
شنبه 15 بهمن 1390, 22:27 عصر
ولی اگر کاربر اینتر نزنه و متن رو پشت سر هم بنویسه در textbox خودش میره خط بعدی ولی موقع نمایش همرو پشت سر هم نشون میده در نتیجه عرض گریدویو زیاد میشه ، این مشکل رو چه طوری برطرف کنم؟

شما اگه برای GridView یک عرض مشخص تعیین کرده باشید، نباید مشکلی پیش بیاد!

این مشکل زمانی پیش میاد که شما یک متن رو بدون استفاده از Space وارد کنید!

مثلاً اگر به صورت زیر وارد کنید طبیعتاً به مشکل میخورید!

"ییییییییییییییییییییییییی ییییییییینننننننننننننننن ننننننننننننییییییییییییی یسسسسسسسسسسسسسسسننننننننن نن"

باید حتماً از Space نیز استفاده کنید!
"یییییییی یییییییییییییی نننننننننننن نننننننن سسسسسسسسس "