PDA

View Full Version : مبتدی: کمک در مورد ثبت كد در جداول

hazardastan
شنبه 15 بهمن 1390, 15:56 عصر
با سلام
من یه مشکلی توی برنامه خودم دارم خواهشا کمکم کنید
همونجوری که تو فایل ضمیمه میبینید من چند تا جدول دارم که بنام post63 و fider20 و post tozi هستند.
حالا میخوام فرمهای ورود اطلاعاتشونو بسازم.البته قبلش اینو بگم که قرار این برنامه خیلی کامل بشه و میخوام از اول درست طراحی بشه.من فرم ورود اطلاعات پست 63 رو ساختم
حالا توی فرم fider20 میخوام به گونه ای باشه که اولا پستهای 63 که قبلا ثبت شده اند رو بصورت کمبو داشته باشم و از آنجایی که معمولا کابران نمیتونن تمام کدهارو حفظ کنن میخوام به محض انتخاب پست مربوطه کدش خودبخود ثبت بشه. من اینکارو کردم یعنی از روش فیلتر رفتم ولی هم error داره هم با انتخاب نام پست نام فیدرش هم غییر میکنه. پیشاپیش از کمکتون ممنونم

emami.sie
یک شنبه 16 بهمن 1390, 07:39 صبح
سلام
من یه نگاهی به جداولتون انداختم، ببینید یکی از قواعد نرمال سازی پایگاه داده اینه که شما باید از ورود داده های تکراری در جداولتون جلوگیری کنید... لذا وقتی شما در جدول پست 63 اطلاعات کد و نام رو ذخیره کردید نیازی نیست در سایر جداول هم اونها رو ذخیره کنید (اینکار حجم برنامتون رو در دراز مدت افزایش خواهد داد)... در نمونه فرمتون رو اصلاح کردم...
توصیه می کنم یه سری به این تاپیک بزنید: http://barnamenevis.org/showthread.php?320114-%D9%86%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87&highlight=%D9%86%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%84
موفق باشید
یا علی

hazardastan
یک شنبه 16 بهمن 1390, 09:55 صبح
با سلام و تشکر از کمکتون
حالا میخوام یه فرم با توجه به جدول post tozi بسازم که در داخل اون نام فیدر و کد فیدر خاصیت نام پست 63 و کد پست 63 مثل فرمی post63 که شما زحمت کشیدید باشه که از روش خودتون استفاده میکنم ولی میخوام اطلاعات اینها بر اساس نام پست 63 فیلتر بشن
البته روش شما یه مشکل داره بعضی مواقع ما چندتا پست 63 با اسم یکسان و کد متفاوت داریم یا بری نام و کد فیدر هم همینطور اونموقع چطور میشه؟
سوال دیگه: در نمونه ای که گذاشتم در فرم جدید که اسمش postTozi هست دو تا کمبو باکس دارم . کمبو باکسی که اسمش نوع پست زمینی میخوام غیر فعال باشه تا زمانی که در کمبوباکس نوع پست ، پست زمینی انتخاب بشه.
اگه بشه کمبو باکس نوع پست زمینی کلا پنهان باشه و بعد بازبشه خیلی بهتره. پیشاپیش ممنون از کمکتون

hazardastan
یک شنبه 16 بهمن 1390, 16:26 عصر
با سلام و تشکر از کمکتون
حالا میخوام یه فرم با توجه به جدول post tozi بسازم که در داخل اون نام فیدر و کد فیدر خاصیت نام پست 63 و کد پست 63 مثل فرمی post63 که شما زحمت کشیدید باشه که از روش خودتون استفاده میکنم ولی میخوام اطلاعات اینها بر اساس نام پست 63 فیلتر بشن
البته روش شما یه مشکل داره بعضی مواقع ما چندتا پست 63 با اسم یکسان و کد متفاوت داریم یا بری نام و کد فیدر هم همینطور اونموقع چطور میشه؟
سوال دیگه: در نمونه ای که گذاشتم در فرم جدید که اسمش postTozi هست دو تا کمبو باکس دارم . کمبو باکسی که اسمش نوع پست زمینی میخوام غیر فعال باشه تا زمانی که در کمبوباکس نوع پست ، پست زمینی انتخاب بشه.
اگه بشه کمبو باکس نوع پست زمینی کلا پنهان باشه و بعد بازبشه خیلی بهتره. پیشاپیش ممنون از کمکتون