PDA

View Full Version : حرفه ای: استفاده از SerialPort برای Caller ID

meisam3322
شنبه 15 بهمن 1390, 19:39 عصر
با سلام،

دوستان من از serial port برای بدست آوردن شماره تلفن کسی که تماس گرفته استفاده نموده ام که همون سیستم caller id میباشد. تلفن من شماره ها رو نشون میده ولی جهت استفاده از مودم و استفاده از AT Command تنها Ring در برنامه من نمایش داده می شود.

حالا میخواستم بدونم که آیا خط تلفن بنده از caller id پشتیبانی می کند ؟ (تلفن شماره های تماس گیرنده رو نمایش میده) یا اشکال از مودم بنده هست ؟ من 3 تا مودم عوض کردم ولی همه همون Ring رو نمایش میدن.

ممنون میشم اگه در مورد این مشکل تجربه ای دارید ، در اختیار بنده هم قرار بدین.

البته این دستور رو به serial port میفرستم (برای caller id) :

serialPort1.WriteLine("AT#cid=1")

دستورات AT مشابه رو هم امتحان نمودم و نتیجه یکسان بوده ، تنها نمایش کلمه RING

meisam3322
شنبه 15 بهمن 1390, 22:41 عصر
بابا باز هم دم بچه های #C گرم ، حداقل کسانی هستند که توی این قضیه دارن فعالیت می کنن.

gilsoft
یک شنبه 16 بهمن 1390, 01:11 صبح
بابا باز هم دم بچه های #C گرم ، حداقل کسانی هستند که توی این قضیه دارن فعالیت می کنن.
سلام دوست عزیز
اگه مشکل شما حل شد ... خوب تو همین تاپیک بذار تا ما هم استفاده کنیم !!!!

meisam3322
یک شنبه 16 بهمن 1390, 13:42 عصر
سلام دوست عزیز

مشکل همچنان باقیه دوست عزیز. حتما مشکل حل بشه توی این بخش تاپیک میزنم. این تاپیکیه مه توی بخش سی شارپ ایجاد کردم (http://barnamenevis.org/showthread.php?326391-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-SerialPort-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-Caller-ID&p=1435006#post1435006). دستورات هیچ فرقی نمیکنن. البته بگم این روشی که دوستان دارن استفاده میکنن و از timer برای خوندن پورت استفاده میکنن روش غلطی هست.

مشکل من سر تماس گرفتن و پاسخ دادن تماس و hold کردن تماس و ... نیست . اینها مشکلی نیستند. مشکل بنده سر قضیه کالر آیدی هست. الان چهارمین مودم رو هم امتحان کردم (این یکی اکسترنال هست) ولی باز هم RING رو نشون میده .... نمیدونم مشکل از کد نویسی من باشه ، پس چرا تماس میگیرم ، تماس و پاسخ میدم. اگه تماس و پاسخ میدم پس مودم یا پورت شماره تماس گیرنده رو میخونه که میتونه به تماس جواب بده یا من دارم اشتباه میکنم ؟ !!!! مرده شوره این مخابرات ا ..... ببرنن که تمام terminal هایی که داره استفاده می کنن واسه جنگ جهانی دومه !!!!! البته بگم که HyperTerminal هم فقط RING رو نشون میده برای چهار مودمی که امتحان کردم. حتی خط تلفن رو هم عوض کردم ، باز هم این RING لعنتی و ..... رو نشون میده.

آقا این کامپوننت های KDTELE و امثال اون اصلا فایده ندارن ، فقط با Serial Port کار کنین ، این کامپوننت ها هم همین کار رو دارن پشت پرده انجام میدن.

meisam3322
یک شنبه 16 بهمن 1390, 13:43 عصر
سلام دوست عزیز

مشکل همچنان باقیه دوست عزیز. حتما مشکل حل بشه توی این بخش تاپیک میزنم. این تاپیکیه که توی بخش سی شارپ ایجاد کردم (http://barnamenevis.org/showthread.php?326391-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-SerialPort-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-Caller-ID). دستورات هیچ فرقی نمیکنن. البته بگم این روشی که دوستان دارن استفاده میکنن و از timer برای خوندن پورت استفاده میکنن روش غلطی هست.

مشکل من سر تماس گرفتن و پاسخ دادن تماس و hold کردن تماس و ... نیست . اینها مشکلی نیستند. مشکل بنده سر قضیه کالر آیدی هست. الان چهارمین مودم رو هم امتحان کردم (این یکی اکسترنال هست) ولی باز هم RING رو نشون میده .... نمیدونم مشکل از کد نویسی من باشه ، پس چرا تماس میگیرم ، تماس و پاسخ میدم. اگه تماس و پاسخ میدم پس مودم یا پورت شماره تماس گیرنده رو میخونه که میتونه به تماس جواب بده یا من دارم اشتباه میکنم ؟ !!!! مرده شوره این مخابرات ا ..... ببرنن که تمام terminal هایی که داره استفاده می کنن واسه جنگ جهانی دومه !!!!! البته بگم که HyperTerminal هم فقط RING رو نشون میده برای چهار مودمی که امتحان کردم. حتی خط تلفن رو هم عوض کردم ، باز هم این RING لعنتی و ..... رو نشون میده.

آقا این کامپوننت های KDTELE و امثال اون اصلا فایده ندارن ، فقط با Serial Port کار کنین ، این کامپوننت ها هم همین کار رو دارن پشت پرده انجام میدن.