PDA

View Full Version : گفتگو: اخطار فایروال سیستم درباره برنامه های نوشته شده در دلفی !

تجلی
یک شنبه 16 بهمن 1390, 00:20 صبح
سلام .
من اخیرا دلفی XE2 آخرین نسخه کرک شدشو دارم استفاده میکنم اما هر برنامه ای که مینویسم وقتی میخام اجراش کنم فایر وال میگه :

" این برنامه داره مستقیما به کیبرد شما دسترسی پیدا میکنه و این دسترسی مستقیم قا بلیت خوندن ضربات صفحه کلید رو به برنامه میده "

که این موضوع مشکوکه من فکر میکنم این نسخه کرک شده نوعی KEY LOGGER به برنامه های کامپایل شده اضافه میکنه .

خواستم نظر شما رو بدونم و اینکه آیا نسخه ای که شما استفاده میکنید هم این مشکل رو داره ؟یا داشته ! و یا اینکه شاید اصلا طبیعی باشه که به احتمال 99 درصد اینطور نیست .

یوسف زالی
یک شنبه 16 بهمن 1390, 09:27 صبح
سلام. من از XE2 استفاده می کنم کرک شده، همچین مشکلی ندارم.
البته خود XE2 هم آپدیت های متفاوتی داره که من اصلا از اونها استفاده نکردم و XE2 من هنوز آپدیت روش نیست.

gbg
یک شنبه 16 بهمن 1390, 11:43 صبح
من که مشکلی ندارم

تجلی
یک شنبه 16 بهمن 1390, 16:39 عصر
منظورم فایر وال خود ویندوز نبود . فایر وال comodo و فایر وال zone alarm میتونن این جور رفتارها رو شناسایی کنن .
اگر ویروسی نبودن نرم افزارهای نوشته شدتون براتون مهمه حتما این موضوع رو بررسی کنید . چون این چیزی که من دیدم داره به تمام فایلهای کامپایل شده یک Key logger اضافه میکنه.

me.enik
جمعه 20 مرداد 1391, 17:16 عصر
میدونم از تاریخ آخرین پست مدت زیادی گذشته, ولی بد نیستش که بگم.

به برنامه شما, کیلاگر اضافه نمیشه, این جور برنامه ها و فایروال ها و آنتی ویروس ها, همیشه هم درست عمل نمیکنند.
به عنوان مثال در برنامه هایی که من با دلفی xe2 مینویسم, آنتی ویروس ( avast ), گیر میده و میگه که به اینکار ادامه نده و بعد از مدتی هم خودش به صورت خودکار, برنامه را میبنده.

مثلا تمام آنتی ویروس ها, اکثر کرک های برنامه ها را به عنوان ویروس و تروجان میشناسند, در صورتی که اینطور نیست, آن برنامه ها مجبورند برای کرک کردند, کارهایی را انجام بدهند که از نظر آنتی ویروس, کارهای درستی نیستش. اما واقعا که اینطور نیست, چون که اون برنامه ها کرک میکنند, به خاطر همین بهشون گیر میده.

در مورد دلفی xe2 هم, تقریبا میشود یکی از دلایلش همین باشد.
چون که ما نسخه اصلی را خریداری نمیکنیم, پس باید از کرک استفاده کنیم, و آن کرک ها تغییراتی را ایجاد میکنند که از نظر آنتی ویروس مشکل داره و به همین دلیل هم, هم به کرک گیر میدهند, و هم به برنامه هایی که با اون کرک نوشته شده اند.

و در آخر, اینکه کامپایلر بیاید و یک کیلاگر به برنامه ها اضافه کند, یک تصور غلطی است و نباید از آن بابت نگرانی داشت.

با تشکر