PDA

View Full Version : طریقه ذخیره اطلاعات بر روی سرور داخلی

reza_first1
یک شنبه 16 بهمن 1390, 03:28 صبح
سلام دوستان من چند وقتی هست به یک مشکل برخوردم می خواستم اینجا مطرح کنم اگه بشه کمکم کنید .
من یک نرم افزار وب برای یک شرکت نوشتم که این نرم اقزار رو روی سرور شرکت نصب کردم و کاربران می تونن از طریقه شبکه داخلی و ip سرور با نرم افزار کار می کنن حالا ما این نرم افزار رو رو ی اینترنت هم می خواهیم داشته باشیم یعنی کاربران بتونن از توی خونه و از طریق اینترنت با این نرم افزار کار کنن. من فعلا یک هاست گرفتم و نرم افزار رو آپلود کردم تا به صورت موقت بتونند کار کنند و لی مشکل اینجاست که باید تمام اطلاعات روی دیتابیس روی سرور داخلی شرکت ذخیره بشه . یعنی زمانی که کاربر با نرم افزار از طریق اینترنت کار می کنه مثله زمانی که توی شرکت با نزم افزار کار می کنه داده ها روی دیتابیس سرور داخلی شرکت ذخیره بشه و کلا اطلاعات دینابیس از سرور داخلی شرکت گرفته بشه . اگه دوستان کسی در این مورد چیزی می دونه ممنون می شم راهنمایی کنه . من یه چیزایی درباره ip valid شنیدم ولی هر چی گشتم چیزه به خصوصی پیدا نکردم

babak2000
یک شنبه 16 بهمن 1390, 08:54 صبح
شما میتونید تنظیمات کانکشن خودتون را به سرور داخلی شبکه ارجاع بدید اگه سروری که داخل شبکه هستش به اینترنت متصل باشه

و IP اون هم استاتیک یا بقولی ولید (Valid) باشه شما میتونید اینکار را انجام بدید البته تنظیمات مودم ADsl را هم فاموش نکنید

hamid.karimy
یک شنبه 16 بهمن 1390, 11:19 صبح
در تکمیل فرمایش دوستمون بابک،فایروال هم فراموش نشود.ضمن اینکه توصیه می کنم شما جوانان را به استفاده بیشتر از webservice

M.KH-SH
یک شنبه 16 بهمن 1390, 11:46 صبح
میشه یک روش دیگه استفاده کرد:::

یک سرور گرفت و دیتا رو روی اون بارگزاری کرد و کانکشن برنامه رو به اون سرور بدین و خیلی راحت میشه هم از طریق وب و هم از طریق نرم افزار به اون دسترسی داشت و با Remote Desktop هم اون سرور رو کنترول کرد

هم هزینه کمتری داره و هم شما از اشکالاتی که امکان داره در سرور خودتون به وجود بیاد جلوگیری میکنین(سرور داخلی که در حال حاضر استفاده میکنین)

اینم یک پیشنهاد بودش

meisam3322
یک شنبه 16 بهمن 1390, 14:25 عصر
با اعمال شرایطی که دوستان گفتن ، برای اتصال به بانک sql تنها نیاز هست که مقدار Data Source رو برابر ip سرور قرار بدین :

Data Source=193.168.1.3